Dinamo Záhřeb Chorvatsko - Dinamo Záhřeb - Zprávy

Sammir zahodil pokutový kop, Dinamo tak jen remizovalo s Bruggami

Dinamo Záhřeb doma remizovalo s posledním celkem tabulky skupiny D z Brugg 0:0. Hosté se zdáli být prakticky tři čtvrtiny zápasu nebezpečnějšími, poslední patnáctiminutovka ovšem patřila chorvatskému mančaftu, který v ní zahodil nabídnutou penaltu. Rozdělení bodů se nakonec zdá být pro oba velice spravedlivé.

Bruggy by braly v Dinamu Záhřeb klidně i remízu

Tabulka skupiny D se zatím zdá být v Evropské lize nejvyrovnanější. Možná trochu překvapivě se na prvních dvou místech usadily balkánské celky PAOK Soluň a Dinamo Záhřeb a až za nimi se nachází Villareal a belgické Bruggy. Právě ty si okusí, jaké je to hrát na záhřebském Maksimiru. Villareal tam třeba bod neuhrál.

PAOK Soluň - Dinamo Záhřeb 1:0

Utkání bylo ze začátku hodně zdlouhavé, plné nepřesností a zbytečných ztrát míče. Domácí však krátce po poločase dokázali otevřít skóre a později se ukázalo, že tato branka znamenala také vítězství a logicky tři body.

Vyhraje Dinamo konečně v Řecku? Čeká ho PAOK Soluň

Chorvatský mistr Dinamo Záhřeb na úvod základních skupin Evropské ligy překvapil favorita z Villarrealu, který doma porazil bez větších problémů 2:0. Pokud by se mu podařilo uspět i naplno na půdě PAOK Soluň, byly by šance na postup podle trenéra Vahida Halilhodžiče velmi vysoké. Jenže Dinamu se v Řecku ještě nikdy nepodařilo zvítězit.

Dinamo Záhřeb - Villarreal CF 2:0

Chorvatský mistr Dinamo Záhřeb úspěšně započal své počínání v Evropské lize. Doma dokázal porazit možná největšího favorita skupiny španělský Villareal 2:0, když si branky rozdělily oba poločasy. První skóroval Rukavina, jedenáct minut před koncem Sammir. Hostům určitě nepřispělo ani vyloučení matadora Senny ze 74. minuty.

Preview: Dinamo Záhřeb - Villarreal CF

Za posledních pět let nepoznala Prva hrvatska nogomentna liga žádného jiného mistra, než Dinamo Záhřeb. Mužstvo z hlavního města Chorvatska patří, stejně jako jeho obávaní fanoušci Bad Blue Boys, mezi elitu balkánské kopané. Dinamo doma neohroženě vládne, ale na evropském bitevním poli již několik let, ba desetiletí strádá. Změní letos historii?

Finále Chorvatského poháru prý zmanipulováno

Sázkařská mafie zmanipulovala loňský první zápas finále Chorvatského poháru mezi Dinamem Záhřeb a Hajdukem Split. Tvrdí to tamní média s odkazem na státní zastupitelství v německé Bochumi, které se rozsáhlým úplatkářským skandálem v evropském fotbale zabývá.

Wolfsburg získal z Dinama Záhřeb útočníka Mandžukiče

Miroslav Slepička přišel v Dinamu Záhřeb o svého útočného parťáka, Mario Mandžukič totiž odchází do německé nejvyšší soutěže. 24letý fotbalista přestupuje do VfL Wolfsburg...

Slepička se raduje z druhého chorvatského titulu

Z druhého mistrovského titulu v Dinamu Záhřeb se raduje český fotbalista Miroslav Slepička. Bývalý útočník Příbrami, Liberce a pražské Sparty působí v Dinamu rok a půl a za tu dobu již podruhé zvedl nad hlavu mistrovskou trofej. Přesto by si přál, aby k titulu přispěl výrazněji než čtyřmi brankami a osmi asistencemi.

Lyon získal z Dinama Záhřeb mladého obránce Lovrena

Olympique Lyon měl v první polovině sezony často velké problémy v obraně a vedení francouzského klubu se rozhodlo jednat. Získalo jednu velmi nadějnou posilu - z Dinama Záhřeb přichází teprve 20letý střední obránce Dejan Lovren...

Dinamo Záhřeb - FC Temešvár 1:2

Dobrodružství Dinama Záhřeb v letošním ročníku Evropské ligy je u konce. Před zápasem s Temešvárem sice ještě existovala ještě poměrně reálná šance na postup, tu však porážka 1:2 definitivně zhatila.

Preview: Dinamo Záhřeb - FC Temešvár

Dinamo Záhřeb je na pokraji vyřazení z evropských pohárů, Temešvár už se plácá dole pod římsou, hranicí úspěchu a neúspěchu. Balkánský souboj může složení postupové dvojice ovlivnit, Chorvaté by mohli v případě vítězství a porážky Anderlechtu v souběžně hraném utkání postoupit. A naděje, jak všeobecně známo, umírá poslední.

Slepička vystřílel Dinamu naději na postup

Dinamo Záhřeb dál drží naději dostat se mezi 32 nejlepších celků Evropské ligy. Bez několika opor muselo zázračně vyhrát na půdě Anderlechtu, kterému naopak stačil k postupu bod, a to se mu díky jediné brance Čecha Miroslava Slepičky povedlo. V posledním zápase musí bezpodmínečně vyhrát doma nad posledním Temešvárem a doufat, že Ajax skolí Anderlecht.

Souboj Poláka se Slepičkou se konat nebude

Dinamo Záhřeb není v Evropské lize na odpis. UEFA mu na konci října odebrala za výtržnosti fanoušků v Temešváru tři body, které tam získalo, s konečnou platností mu je ovšem navrátila zpět. A tak se Chorvaté dál mohou být o postup do další fáze. V Anderlechtu ale Záhřebany udrží ve hře jen výhra.

UEFA Dinamu trest změnila

Chorvatský mistr Dinamo Záhřeb získal zpět tři body, které mu původně v říjnu odebrala UEFA kvůli výtržnostem jeho fanoušků. Evropská fotbalová unie změnila trest na pokutu ve výši 75.000 eur (téměř dva miliony korun) a podmínečné vyloučení z evropských soutěží na dobu tří let.