Sestava Liberce: Knobloch - Koscelník (46. Fukala), Gebre Selassie (46. Juzvak), Purzitidis (46. Chaluš), Mikula (60. Lehoczki) - Havelka (46. Tiéhi), Michal (60. Faško) - Matoušek (46. Gembický), Tupta (60. Mészáros), Mészáros (46. Stoch) - Rabušic (46. Rondić). Trenér: Kozel.

Slovan Liberec - Chindia Targoviste 2:0 (2:0).
18. Hilál, 37. Havelka.
Sestava Liberce:
I. poločas:
Vliegen - Fukala, Chaluš, Purzitidis, Mikula - Tiéhi, Havelka - Koscelník, Stoch, Matoušek - Hilál.
II. poločas: Pešl - Gebre Selassie, Chaluš, Lehoczki, Juzvak - Michal, Faško - Gembický, Tupta, Rondič - Rabušic. Trenér: Kozel.

ČTK
10.01.202213:21

Nečas je na odchodu z Liberce

Liberec opustí ofenzivní univerzál Jakub Nečas. Šestadvacetiletý hráč se severočeským mužstvem neodcestoval na soustředění do Turecka a od vedení má svolení hledat si jiný klub. Na odchodu je i útočník Ondřej Novotný, který měl ve Slovanu ještě rok a půl hostovat ze Sparty. Liberečtí o tom informovali na svém webu. Ani jeden z hráčů se v podzimní části první ligy neprosadil.

I. poločas:
Vliegen - Fukala, Plechatý, Purzitidis, Mikula - Havelka, Michal - Matoušek, Stoch, Gembický - Rondič.
II. poločas: Knobloch - Koscelník, Lehoczki, Chaluš, Juzvak - Tiéhi, Faško - Mészáros, Tupta, Nečas - Novotný. Trenér: Kozel.

ČTK
31.12.202115:02

Kačaraba už patří Slavii

Taras Kačaraba byl v poslední možný den definitivně odkoupen Slavii, kde celý letošní rok strávil na hostování. Ukrajinský stoper podepsal smlouvu do léta 2024, opce byla prý posazena do výše 20 milionů korun.

24. ledna: Liberec - Metalist Charkov (13:00, Turecko),
27. ledna: Liberec - Škendija Tetovo (13:30, Turecko).

ČTK
06.11.202118:48

Kozel: Mužstvo má charakter a sílu

Liberec do vítězného konce dotáhl zápas proti Bohemians 1905 (2:1) a naplno bodoval potřetí za sebou. "Viděl jsem dva rozdílné poločasy. V prvním jsme nehráli dobře, v ofenzivě jsme věci neřešili správně. Bohemka byla trochu lepší, i když do nějaké velké šance jsme ji nepustili. Něco jsme si k tomu řekli o přestávce a ve druhém poločase se náš výkon zvednul. Směrem dopředu už to bylo lepší, náš pohyb se zlepšil, dostávali jsme se víc do zakončení. Z tohoto pohledu byl náš vedoucí gól i zasloužený. Než nám ho uznali, asi jsme vychladli, protože za 30 sekund jsme hned dostali gól my. Cením si toho, že jsme zase v závěru rozhodli v náš prospěch, což ukazuje, že mužstvo má určitý charakter a sílu. Ukazuje to také to, že hráči z lavičky jsou schopni tomu pomoci," hodnotil utkání liberecký trenér Luboš Kozel.

ČTK
08.10.202113:19

Liberec - Chrudim 0:0

Přípravné utkání v Mnichově Hradišti:
Slovan Liberec - Chrudim 0:0
Sestava Liberce: I. poločas: Vliegen - Michal, Chaluš, Plechatý, Šulc - Tupta, Purzitidis, Stoch, Faško, Mészáros - Rabušic.
II. poločas: Vliegen - Gebre Selassie, Lehoczki, Mikula, Gembický - Havelka, Frýdek - Novotný, Matoušek, Nečas - Rondič. Trenér: Kozel.

ČTK
07.10.202120:30

Tiehi a Urma si dvakrát nezahrají

Zákaz startu na dva zápasy dostal za červenou kartu v utkání proti Baníku Ostrava liberecký záložník Christ Joel Tiehi, stejný počet zápasů si nezahraje také Otto Urma z Hradce Králové, jenž dostal při vyloučení v duelu s Jabloncem čtvrtou žlutou kartu. Tresty se u něj sčítají.

ČTK
11.09.202119:20

Kozel: Asi zasloužená remíza

Liberec se ani pod novým trenérem Lubošem Kozlem nedočkal první výhry v sezoně a z Pardubic si odváží bod za remízu 2:2. "Od 10. minuty jsme hráli tak, jak bychom chtěli hrát. Byli jsme nebezpeční v rychlém přechodu, z těchto situací jsme dali dvě branky. Ještě jsme měli jednu. Vedení bylo naprosto zasloužené, jen škoda, že jsme nevedli ještě víc. Druhý poločas jsme na ten výkon nenavázali. Domácí prostřídali a noví hráči jim pomohli. Jak jsme dostali první gól, tak to s námi zacloumalo. Ukázalo se, že ještě nejsme tak silní, abychom si věřili, že duel dohrajeme. Domácí šli za vyrovnáním, což se jim nakonec podařilo. Nebezpečné situace se nám povedlo vytvořit až za stavu 2:2. Asi zasloužená remíza, ale trošku to mrzí. Když vedeme 2:0, měli bychom duel dohrát do vítězného konce," řekl po utkání Luboš Kozel.

ČTK
06.09.202116:53

Yusuf má namířeno do Liberce

Slovan Liberec pracuje na návratu Yusufa. Reprezentant Bahrajnu má stejně jako před rokem dorazit na hostování ze Slavie Praha.

isport.cz
06.09.202115:58

Tiéhi novou akvizicí Liberce?

Opavu by mohl po necelém roce opustit Christ Joël Tiéhi. Třiadvacetiletý záložník se může vrátit do FORTUNA:LIGY, kde o jeho příchodu jedná Liberec.

isport.cz
28.08.202121:09

Liberec má převzít Kozel

Podle informací Deníku Sport je na spadnutí oficiální oznámení nového kouče Liberce. Luboš Kozel se svým asistentem Ivanem Kopeckým již naživo sledovali dnešní prohru se Zlínem a týmu by se měli ujmout nejpozději v úterý. Předešlé kontakty s Vítězslavem Lavičkou či Pavlem Hapalem k dohodě nevedly.

isport.cz
28.08.202119:31

Holeňák: Byli jsme odhodlaní získat tři body

Liberec ani po odchodu kouče Pavla Hoftycha nezabral a po porážce se Zlínem zůstává na dně tabulky. "Moc nás mrzí, že jsme utkání prohráli. Byli jsme odhodlaní získat tři body, ale to se nám nepovedlo, takže převládá zklamání. Do utkání jsme nevstoupili špatně a plnili plán, který jsme si předsevzali. Kombinace se nám dařila, ale bylo tam málo brankových příležitostí. Ve chvíli, když už to vypadalo, že se nadechujeme a přišla z naší strany nějaká střela, jsme navíc byli oslabeni. To už jsme pak neubránili a udělali vzápětí chybu, po které nám dal soupeř rozhodující gól," řekl po utkání dočasný trenér Miroslav Holeňák.

77. Mészáros - 8. a 70. Zákostelský.
Sestava Liberce: Vliegen - Gebre Selassie, Chaluš, Lehoczki, Fukala - Michal (46. Gembický), Havelka - Nečas (60. Faško), Frýdek (46. Rondič), Matoušek (40. Rabušic) - Purzitidis (72. Mészáros). Trenér: Hotfych.

ČTK
22.08.202119:14

Hoftych: Samozřejmě umím počítat body

Liberec v pátém kole prohrál v Českých Budějovicích a s jediným bodem zůstává na dně tabulky. "V prvním poločase jsme vstoupili do utkání slušně. Bohužel jsme inkasovali lacinou branku, blbě jsme dostoupili hráče soupeře. Pak nás domácí přehrávali, proto jsme udělali změny v sestavě. Naše hra se zlepšila, ale šance jsme nevyužili. Jestli cítím nějaký tlak? Samozřejmě umím počítat body a také vím, jak to ve fotbale chodí. Teď je navíc reprezentační pauza. Zatím ale na tohle téma v klubu debata neprobíhá. Pomohlo by nám, kdybychom to zlomili nějakým šťastným gólem a výhrou," zhodnotil zápas liberecký kouč Pavel Hoftych.