Slovan Liberec Česko - Slovan Liberec - Zprávy

Debutant Vliegen strčil Klokany do kapsy. Čistým kontem prodloužil jejich výsledkovou mizérii

Utkání 28. kola Fortuna ligy mezi Bohemians a Libercem skončilo nerozhodným výsledkem 0:0. Domácí sice byli v zápase aktivnější, všechny jejich příležitosti však skončily u skvěle chytajícího brankáře Oliviera Vliegena. Ten si nemohl přát lepší ligovou premiéru, Klokanům navíc prodloužil sérii bez výhry už na sedm ligových klání.

Prolomí Bohemians proti Liberci trápení?

Už sedm zápasů čekají fotbalisté Bohemians na vítězství a kvůli tomu se propadli až na barážové pozice. Nyní budou na svém hřišti čelit soupeři, jenž hájí své postavení v prostřední skupině.

Teplice uspěly v Liberci, vítězství jim vystřelil Sejk

S velmi improvizovanou obranou nastoupil Liberec do domácího utkání s Teplicemi, větším problémem však nakonec byla ofenziva. Ta se ani jednou neprosadila, naopak za hosty během druhé půle rozhodl o vítězství Sejk.

Teplice se v Liberci pokusí znovu zvednout

Po nadějném období zase Teplice spadly do šedého podprůměru a šanci na oživení nejen svých výkonů, ale i nadějí na záchranu budou mít v Liberci. I ten však chce napravit své zaváhání zpřed reprezentační přestávky.

Olomouc udolala Liberec, Hanáky k výhře znovu posunul Navrátil

Ne vždy přinese volání domova kýžený efekt, avšak Jan Navrátil (už jen na základě svého jména) zimního přestupu zpět do Olomouce rozhodně nelituje. Zatímco v dresu Slovácka paběrkoval, na Andrově stadionu našel křídelník novou sílu. Před týdnem rozhodl zápas v Karviné, o týden později zajistil Sigmě vítězství nad Libercem.

Olomouc a Liberec pravidelně bodují, teď je čeká vzájemný zápas

Liberec už dal zapomenout na mizerný vstup do sezony a tabulkou vystoupal až na šestou příčku, která zajišťuje skupinu o titul. Severočeši nyní jedou na Hanou a postaví se proti Olomouci.

Liberec bez střely na bránu zaskočil Slavii

Ani jedna střela na bránu, přes tři čtvrtiny v oslabení, přesto zisk tří bodů proti favoritovi. Takové je stručné shrnutí počinu Liberce v nedělním utkání FORTUNA:LIGY proti Slavii. Zápas v úvodu rozhodl Olayinkův vlastenec.

Slavia se po úspěchu s Linzem vydá do Liberce

Po přesvědčivém vítězství v úvodním zápase osmifinále Konferenční ligy musí Slavia znovu přepnout do ligového módu. Jelikož Plzni se povedlo uspět s Teplicemi, potřebuje nyní naplno bodovat v Liberci.

Další venkovní selhání Pardubic. V Liberci je ztrestal Rabušic i debutující sudí

V dohrávce 21. kola Fortuna ligy přivítal Liberec pod Ještědem Pardubice a souboj trápících se týmů opanoval 4:1. Dvěma trefami se blýskl Michael Rabušic, a s celkovými pěti góly se tak vyšvihl na pozici nejlepšího střelce týmu. Výborným výkonem se premiérově v roli hlavního rozhodčího představil Michal Křepský. Už po čtvrthodině hry udělil hostujícímu Robinu Hranáčovi červenou kartu a správně nařídil též pokutový kop.

Buďme rádi za dva góly, nebyl Rabušic zklamaný, že mu nevyšel útok na hattrick

Liberecký Michael Rabušic dal v dohrávce 21. kola první ligy proti Pardubicím posedmé v kariéře v utkání české nejvyšší soutěže dvě branky, a i když mu nevyšel útok na druhý hattrick, nebyl zklamaný. Dvaatřicetiletý bývalý reprezentační útočník považoval za hlavní, že přispěl k vítězství 4:1 a k první výhře Slovanu v jarní části sezony.

Liberec i Pardubice chtějí ukončit čekání na výhru

Dva celky, které ještě na jaře nevyhrály, se střetnou ve středeční dohrávce 21. kola v Liberci. Utkání bylo původně naplánováno už na minulý měsíc, ale odloženo z důvodu virózy v kádru hostů z Pardubic.

Bod je naprosto zasloužený, míní Kozel po remíze s Ostravou

Ostravští remizovali ve 24. kole první ligy s Libercem 1:1. Po gólu Ladislava Almásiho z 18. minuty sice vedli, ale 11 minut před koncem je o vedení a výhru připravil kapitán Slovanu Jan Mikula. Čtvrtý Baník bodoval ve třetím kole po sobě, naopak Severočeši nevyhráli v nejvyšší soutěži pošesté za sebou a zůstali desátí. K dobru má odložené utkání s Pardubicemi.

Baník vedení neudržel, v závěru vyvěsil ještědský prapor v Ostravě Mikula

Fotbalisté Liberce ani na čtvrtý pokus nedokázali v jarní části sezony zvítězit, když v duelu 24. kola Fortuna ligy remizovali s Baníkem 1:1. První branku slezskému celku zajistil 12. trefou v ročníku slovenský kanonýr Ladislav Almási, jenž se opět vrátil na dělenou první příčku tabulky střelců. V závěru druhé půle ale srovnal střelecký účet Jan Mikula, pro kterého šlo o premiérový gól v této sezoně.

Baník se dostal do formy. Připíše si proti Liberci třetí výhru v řadě?

Podruhé v sezoně může ostravský Baník nasbírat tři výhry v řadě. Stačí, aby na domácí půdě přemohl Liberec, který naopak naposledy zvítězil v prosinci. Favoritem duelu ve Vítkovicích tak budou Slezané.

Derby vítěze nepoznalo, bod Jablonci zařídil mladý odchovanec

Ve 23. kole Fortuna ligy bylo k vidění již 58. Podještědské derby. To skončilo dělbou bodů po remíze 1:1. Domácí Liberec si sice po proměněné penaltě Michala Rabušice dělal naděje na vítězství, to mu ale v 77. minutě zatrhl teprve 18letý Michal Černák. Odchovanec Jablonce se radoval z první trefy v nejvyšší české soutěži.