Slavia Praha Česko - Slavia Praha - Zprávy

Po dvou jarních kolech bookmakeři mění odhad: mistrem bude Sparta

Pouze dvě jarní kola první fotbalové ligy stačila k tomu, aby se změnil odhad bookmakerů na nového českého mistra. Zatímco před dvěma týdny nabízeli nejnižší kurz na mistrovské oslavy Slavie Praha, po jejím klopýtnutí v Brně už mají nového favorita v podobě konkurenční Sparty Praha.

Slavia se na novém stadionu poprvé představí až začátkem května

Budování nového stadionu fotbalové Slavie Praha je téměř u konce. Stavba v Edenu je osázena už přibližně třetinou z 21 tisíc sedaček a firma Hochtief finišuje s posledními pracemi tak, aby mohla na konci března začít předávat stadion investorovi, společnosti E Side Property.

MfD: Stadion Slavie financují firmy spřízněné s věřiteli Grosse

Stoprocentním vlastníkem firmy E-Side Property, která staví nový stadion Slavie Praha, je podle Mladé fronty Dnes společnost Key Oak spřízněná s věřitelem expremiéra a bývalého předsedy ČSSD Stanislava Grosse, firmou Key Investments.

Brazilec Gaúcho odešel ze Slavie do slovenského Sence

Brazilský fotbalový útočník Gaúcho dnes přestoupil z pražské Slavie do slovenského Sence. Vedoucí tým ligové tabulky hráče v zimě přeřadil do B-týmu s tím, že může odejít.

Berger ještě jasno nemá

Patrik Berger, v současnosti hráč Aston Villy, chce svou fotbalovou budoucnost vyřešit co nejdříve. 34letý záložník byl nedávno úzce spojován se Slávií Praha, kde by si podle vlastních slov ještě jednou rád zahrál, s představiteli vedoucího celku Gambrinus ligy nicméně ještě oficiálně nejednal.

Josef Bican, Slavia, Československo

V době, kdy většina fotbalových fanoušků na celém světě vzývá jména jako Messi, Pato, Kaká, Ronaldinho, nezaškodí připomenout si, že také my máme legendy, máme být proč hrdi na náš fotbal, na jeho minulost a přítomnost. Plánička, Nejedlý, Puč, Masopust, Viktor, Nedvěd, Rosický, to jsou jen namátkou některá z jmen hráčů, kteří proslavili naši vlast. Ale jeden z fotbalistů jakoby čněl vysoko nad nimi. Josef Bican...

Slavia si veze z Brna prohru 1:2

Dlouhou dobu vše nasvědčovalo tomu, že si Slavia připíše další vítězství. Jenže domácí Brno ve druhém poločase zabralo a nepříznivý stav otočilo.

Na utkání Brna se Slavií přijedou skauti z jedenácti klubů

Na dnešního utkání 18. kola první fotbalové ligy mezi Brnem a Slavií Praha se akreditovali pozorovatelé nebo zástupci z jedenácti evropských klubů. V centru pozornosti je vicemistr světa do 20 let Luboš Kalouda, ale v hledáčku jsou zřejmě i další hráči obou klubů.

Hattrick: Berger se nejspíš v létě vrátí do Slavie

Záložník Patrik Berger pravděpodobně od léta znovu oblékne dres pražské Slavie. V rozhovoru pro březnové vydání časopisu Hattrick čtyřiatřicetiletý fotbalista Aston Villy uvedl, že ho láká možnost zahrát si na novém stadionu v Edenu a znovu nastupovat po boku svého velkého přítele Vladimíra Šmicra.

Preview: 1. FC Brno - Slavia Praha

V dohrávce 18. kola se střetne ambiciózní Brno se současným lídrem tabulky Slavií Praha. Domácí hráči by rádi odčinili porážku z minulého kola, kdy prohráli 2:0 v Plzni. Po utkání dostalo mužstvo navíc od vedení pokutu za špatný výkon. Slávisté vypadli po remíze na hřišti londýnského Tottenhamu z Poháru UEFA a mohou se tak soustředit na ligu, v níž hájí pětibodový náskok na rivala z letné.

Slávisté: Nemáme se za co stydět, ale vyřazení mrzí

Se vztyčenou hlavou opouštějí fotbalisté pražské Slavie letošní ročník Poháru UEFA. Na hřišti anglického Tottenhamu dnes předvedli v odvetě třetího kola sympatický výkon a hodně litovali, že nedokázali za stavu 1:1 vstřelit druhý gól, který by utkání dovedl do prodloužení. Podle slávistů rozhodl dvojzápas už nepovedený první poločas na Strahově.

Slavia se po remíze loučí s Pohárem UEFA

Fotbalisté Slavie se jako poslední český zástupce rozloučili s účinkováním v letošním ročníku evropských pohárových soutěží. Pražané v dnešní odvetě třetího kola Poháru UEFA sice remizovali na hřišti Tottenhamu 1:1, ale protože před týdnem doma prohráli 1:2, z postupu se radoval soupeř. Slávisté ovšem byli favoritovi vyrovnaným protivníkem a od prodloužení je dělilo pár centimetrů po Střihavkově tyči.

Podle Jarolíma nemá Slavia v Londýně co ztratit

Fotbalisté Slavie se po čtyřech měsících vrátili do Londýna a určitě si přejí, aby dopadli lépe než při poslední návštěvě, která skončila debaklem 0:7 na stadionu Arsenalu. Ani tentokrát jejich pozice po domácí prohře s Tottenhamem Hotspur není příznivá, možná i proto trenér Karel Jarolím říká, že Slavia nemá co ztratit.

Slávista Černý se těší na kotel White Hart Lane

Zápas před největší návštěvou v kariéře čeká ve čtvrtek na stadionu White Hart Lane proti fotbalistům Tottenhamu Hotspur záložníka pražské Slavie Jaroslava Černého. V odvetě 3. kola Poháru UEFA se pokusí se spoluhráči o zázrak, kterému by se rovnalo smazání manka po prohře 1:2 v domácím zápase a postup do dalších bojů.

Slavia Praha - České Budějovice 1:0

Trapná návštěva dvou tisíc diváků dlouho podtrhávala neschopnost slávistů vstřelit gól. Ten však v závěru přeci jen přišel. Vítězství zařídil Jaroslav Černý, na podzim ještě hájící dres Budějovic, a splnil si tak přání, které vyřkl před zápasem. Slavia si tak udržela náskok před Spartou.