Slavia Praha Česko - Slavia Praha - Zprávy

Po "šerifech" a "Delijes" přichází Evropa

Slavia zklamala a později trochu uspokojila své příznivce. Opravdu ostudně vypadla s velice průměrným týmem, aby později poslala zpět na Balkán Crvenou Zvezdu, která je více jménem než nebezpečným soupeřem. Co sešívané po pátečním losu čeká a co je nemine?

Šenkeřík dal čtvrtý gól, ale těšila jej hlavně výhra Slavie

Svou čtvrtou brankou v novém ročníku první ligy zavelel slávistický útočník Zdeněk Šenkeřík k tříbodovému zisku v duelu se Slováckem. Pražský tým dnes nakonec vyhrál nad nováčkem 3:0 a v tabulce se posunul na třetí místo.

Slavia Praha - 1. FC Slovácko 3:0

Slovácko se nevypořádalo s absencí obou klíčových útočníků, a tak si pražská Slavia došla pro pohodlné tři body. Dva rozhodující góly sice přišly v odlišných poločasech, přesto je dělily necelé dvě minuty.

Preview: Slavia Praha - 1. FC Slovácko

Všechny pondělní dohrávky šestého kola slibují nadprůměrný fotbal. Na jeden z nich se budou těšit diváci na Edenu, kam přijede sympatický nováček ze Slovácka.

Slávisté si pochvalují atraktivní los Evropské ligy

Pražské Slavie si pochvaluje, že jí dnešní losování základních skupin Evropské ligy přisoudilo samé atraktivní soupeře. Červenobílí se tentokrát vyhnou nepopulárním cestám na východ a místo toho změří síly se španělskou Valencií, italským Janovem a francouzským týmem Lille.

Trenér Jarolím litoval, že si Slavia postup zkomplikovala

Slávistický trenér Karel Jarolím litoval, že si jeho tým postup do základní skupiny Evropské ligy přes Crvenou Zvezdu Bělehrad zbytečně ztížil. Po domácím tříbrankovém vítězství to bylo v poločase odvety už jen o gól a uklidnění v řadách českého mistra nastalo až po Vlčkově gólu po více než hodině hry.

Slavia se v Bělehradě hodinu bála o postup, pak rozhodl Vlček

Fotbalisté pražské Slavie se v odvetě čtvrtého předkola Evropské ligy na hřišti Crvené Zvezdy Bělehrad museli do 63. minuty bát o postup. Přestože si z domácího zápasu přivezli náskok 3:0, v bouřlivém prostředí na stadionu Marakana inkasovali do poločasu dva góly a klid jim dal až gól střídajícího Stanislava Vlčka.

Černý: Když dáme brzy gól, budou i diváci odevzdanější

Jaroslav Černý nemá strach z bouřlivého až nepřátelského prostředí, které slibují pražské Slavii v odvetném duelu čtvrtého předkola Evropské ligy fanoušci domácí Crvené Zvezdy Bělehrad. 30letý záložník věří, že červenobílým se povede na stadionu Marakana skórovat a tím horkokrevné srbské příznivce zchladí.

Slávista Trapp možná dostane v Bělehradě novou šanci

Petr Trapp už čtyři měsíce marně čeká na okamžik, až se znovu dostane do slávistické sestavy. Bývalý plzeňský středopolař za "áčko" úřadujícího mistra neodehrál v této sezoně ještě ani minutu a nastupoval jen v třetiligové rezervě, ale teď se před ním rýsuje nová šance.

Slavia chce v bouřlivém prostředí v Bělehradě stvrdit postup

Fotbalisté pražské Slavie mají před čtvrteční odvetou závěrečného předkola Evropské ligy na hřišti Crvené Zvezdy Bělehrad skvělou výchozí pozici. Před týdnem si v domácím prostředí vytvořili náskok 3:0, a tak si mohou v srbské metropoli dovolit prohrát i o dvě branky.

Tři české kluby chtějí stvrdit postup, další věří v zázrak

Zřejmě naposledy se na letošní pohárové scéně představí ve čtvrtek večer pět českých klubů. Tři z nich mají svoji postupovou bitvu rozehranou nadějně a chtějí potvrdit dobrý základ z úvodního duelu, ani další dva ale předem neskládají zbraně a chtějí se pokusit o zázrak.

Na Bělehrad! Ale chce to odvahu!

Fotbalisté pražské Slavie si doma s Crvenou Zvezdou poradili. Souboj se ovšem neodehrával pouze na zeleném pažitu vršovického Edenu. Dálnice, ulice, náměstí, tam všude řádili příznivci balkánského klubu. UEFA bude trestat. Srbové nesouhlasí.

FK Teplice - Slavia Praha 1:1

Pražané nenavázali na dvě předešlá vítězství a v Teplicích nakonec uhráli bod jen díky šťastné trefě Černého. Teplice tak i nadále zůstávají neporaženy.

Preview: FK Teplice - Slavia Praha

Teplice v neděli přivítají v pátém kole pražskou Slavii. Oba týmy měly v tomto týdnu na programu představení v 4. předkole Evropské ligy. Teplice nezvládly domácí duel s Happoelem Tel Avivem, zatímco slávisté před svým publikem přehráli CZ Bělehrad 3:0.

Šenkeřík své dva góly věnoval mamince

Slavia proti Crvene Zvezdě Bělehrad ukončila dlouhé čekání na vítězství v evropských pohárech a hlavní roli v tom hrál útočník Zdeněk Šenkeřík, který zajistil poslední vítězství v září 2007 proti Steaue Bukurešť ve skupině Ligy mistrů. Následně Slavia sedmnáctkrát nevyhrála až do čtvrtečního duelu se srbským celkem, ve kterém Šenkeřík udeřil hned dvakrát...