Sigma Olomouc Česko - Sigma Olomouc - Expres Zprávy

16.11.202323:37

Jílek: Rozhodla také naše neefektivita

Olomouc ve čtvrtečním osmifinále MOL Cupu nestačila před vlastními fanoušky na Plzeň, a se soutěží se tak rozloučila. Domácí kouč Václav Jílek nicméně neměl pocit, že by jeho svěřenci herně propadli. "Ale o výsledku rozhodly naše nedůslednost, špatné chování ve vlastním pokutovém území a neefektivita. Vytvořili jsme si čtyři brankové příležitosti, z toho možná dvě úplně stoprocentní. Bohužel nám to tam nepadlo, pak je těžké pomýšlet na vítězství," uvedl.

ČTK
12.11.202323:43

Jílek: Chybělo nám trochu štěstí

Olomouc nakonec po výsledkové stránce nedokázala v české nejvyšší soutěži vzdorovat Slavii, ta si tedy nakonec na Moravě připsala očekávanou výhru. Domácí stratég Václav Jílek pak po utkání uvedl, že mnohdy neměl jeho tým potřebné štěstí. "Viděli jsme velmi kvalitní ligové utkání, v němž si Slavia vytvořila více gólových příležitostí a tři z nich také proměnila. I když druhý a třetí gól byly trochu dílem náhody," pronesl. "Nám to štěstí trochu chybělo. Na Slavii nebylo znát, že hrála ve čtvrtek těžké utkání, znovu ukázala sílu své středové řady, tohle je potřeba vnímat. My jsme chtěli hrát aktivně, ale oproti soupeři nám v klíčových momentech chyběla přesnost."

ČTK
03.11.202312:06

Stihne Novák už Jablonec?

Sigma Olomouc by ještě dnes mohla oznámit podpis Filipa Nováka na volný přestup, zkušený levý obránce by se dle informací serveru infotbal.cz rád představil na trávníku už zítra v Jablonci, kde prožil krásné časy v minulé dekádě. Rodák z nedalekého Přerova se s Olomoucí už nějakou dobu připravuje poté, co skončil v Al Jaziře.

infotbal.cz
26.10.202316:50

Disciplinárka řešila tresty za žluté karty

Ve čtvrtek zasedala disciplinární komise a ta kromě nevhodného chování fanoušků či červené karty pro Nemanju Mičeviče potvrdila jisté tresty pro další hráče pro následující kolo české nejvyšší soutěže. Za čtyři žluté karty si nezahrají teplický Jakub Hora, Matěj Hybš s Erikem Prekopem z Bohemians 1905, královéhradecký Petr Kodeš, olomoucký Jan Vodháněl, Matěj Pulkrab z Mladé Boleslavi, ostravský Jiří Boula a Jaroslav Svozil z Karviné.

ČTK
22.10.202318:34

Breite zapsal 250. ligové utkání

Olomoucký záložník Radim Breite se v sobotním duelu FORTUNA:LIGY na půdě Pardubic objevil v základní sestavě, od začátku až do konce tak byl přítomný se svými spoluhráči u finální remízy. Zároveň ale na východě Čech oslavoval zkušený čtyřiatřicetiletý rodák z Krupky také jedno velké jubileum ve své kariéře, moravský klub prostřednictvím sociálních sítí připomněl, že se pro něj jednalo o celkové 250. utkání v české nejvyšší soutěži.

twitter.com/SKSigmaOlomouc
20.10.202321:59

Novák nakonec do Olomouce?

Filip Novák stále nenašel angažmá poté, co se ve zlém rozešel s Al Jazirou, která mu neplatila. Podle Deníku Sport nemá na stole ani žádné nabídky ze zahraničí, a proto je pravděpodobné, že se třiatřicetiletý levý obránce nakonec upíše Sigmě Olomouc. Ta o něj dlouhodobě jeví zájem, a Novák s týmem dokonce trénuje.

isport.cz
12.10.202317:58

Pokuty kvůli fanouškům pro čtyři kluby

Hned čtyři celky české nejvyšší soutěže musejí pykat za nepřístojnosti svých příznivců. Sparta kvůli chování fanoušků v domácím zápase 10. kola s Plzní obdržela pokutu 50 tisíc korun, Viktoria pak o 30 tisíc méně. Olomouc a Hradec Králové zaplatí 30 tisíc korun.

ČTK
11.10.202320:10

Žižkov - Olomouc 0:1

3. kolo českého poháru MOL Cupu:

Viktoria Žižkov - Sigma Olomouc 0:1 (0:1)

Branka: 24. Fortelný. Rozhodčí: Petřík.

Sestava Olomouce: Macík - Chvátal, Beneš, Pokorný, Vraštil - Breite (62. Ventúra), Pospíšil (90+1. Matys) - Dele (62. Navrátil), Zorvan, Fortelný (80. Langer) - Zifčák (90+1. Fiala). Trenér: Jílek.

ČTK
08.10.202316:11

Zorvan mezi stovkaři

Své jubilejní sté utkání v české nejvyšší soutěži včera odehrál ofenzivní záložník Sigmy Filip Zorvan. K olomoucké demolici Mladé Boleslavi přitom na své jubileum přispěl rovnou dvěma asistencemi.

sigmafotbal.cz
07.10.202314:15

Zdravotní trable Olomouce

Se značně obměněnou sestavou jde do domácího utkání FORTUNA:LIGY proti Mladé Boleslavi Sigma Olomouc. Hanákům chybí kromě zraněného kanonýra Lukáše Juliše také Vodháněl, Růsek a Kramář. Trest za červenou kartu si odpykává brankář Matúš Macík.

x.com/sksigmaolomouc
04.10.202313:13

Olomouc popřála Vaniakovi k narozeninám

Martin Vaniak, rodák z Ústí nad Labem, po několik let spojil svou profesionální kariéru s Olomoucí, ta mu přitom nyní ve svém vzkazu prostřednictvím sociálních sítí popřála k 53. narozeninám. Český brankář, který si zapsal také několik startů za reprezentaci, odehrál v dresu Sigmy celkem 211 ligových zápasů, během nichž vychytal 73 nul. V roce 2019 byl fanoušky zvolen do Jedenáctky století.

30.09.202315:53

Juliš musel střídat kvůli zranění

Lukáš Juliš nedohrál v dresu Sigmy Olomouc utkání 10. kola FORTUNA:LIGY proti Baníku Ostrava. Ve 33. minutě musel pro zranění střídat. Pravděpodobně se jedná o obnovené trable se zadním stehenním svalem.

x.com/jan_dockal
23.09.202321:59

Zasloužená výhra Bohemky, uznal Jílek

Olomouc v Ďolíčku nad Bohemians 1905 dvakrát neudržela náskok a nakonec odjela s prázdnou po porážce 2:3. "Asi zasloužené vítězství Bohemky. Měli jsme dobrou desetiminutovku zakončenou nádherným gólem, v následném čase ale ležel problém. Nebyli jsme schopni z toho vytěžit větší kontrolu nad utkáním, aby Bohemka musela více běhat a ztrácela síly. Vyrovnávací branka byla logickým rezultátem. Vzali jsme si zpátky vedení po krásné spolupráci a brance Honzy Vodháněla. Očekával jsem ale, že takových situací si budeme schopni vytvořit víc. Ve druhém poločase jsme zareagovali změnou rozestavení a opticky se to vyrovnalo. Byli jsme kvalitnější, drželi jsme míč, ale vše to bylo jen po vápno. Scházela nám větší kvalita a sebevědomí. Soupeř ve druhé půli neměl takový drajv jako v první, ale ze dvou tří situací vytěžil více a byl produktivnější," pronesl po utkání olomoucký kouč Václav Jílek.

ČTK
17.09.202321:08

Olomouc prožívá famózní začátek

Parádní třetí místo obsazovala Olomouc po osmi odehraných kolech FORTUNA:LIGY. Klub se přitom prostřednictvím sociálních sítí pochlubil, že aktuálně prožívá nejlepší start do nejvyšší soutěže za posledních 32 let a že 18 bodů z 8 zápasů je vůbec nejvyšší zisk v samostatné české lize. Jen dvakrát mimochodem měla Sigma lepší začátek sezóny, pokaždé tomu bylo ještě ve federální éře. A vždy během působení trenéra Karla Brücknera.

16.09.202320:10

Jílek: Ukázali jsme charakter

Olomouc vyhrála v 8. kole české nejvyšší soutěže nad Českým Budějovicemi, moravský stratég Václav Jílek si přitom po utkání myslel, že tříbodový výsledek si jeho družina po právu získala. Výtky každopádně směrem ke svému týmu měl. "Zápas bych rozdělil na třetiny. Prvních 20 minut jsme nebyli dobří pohybově, technicky, náběhově,” zlobil se. "Po inkasovaném gólu přišla razantní změna. Udělali jsme změnu při napadání, začali jsme sbírat odražené míče a rezultovaly z toho dvě branky do poločasu. Chtěli jsme aktivitu udržet a 15 minut v druhé půli bylo v pořádku. Od 65. minuty se to zlomilo, mužstvo slezlo do hlubšího bloku a po zisku jsme rychle ztráceli míče. Nepramenila z toho ale žádná branková příležitost hostů a utkání jsme zvládli. Ukázali jsme charakter ve druhé půli prvního poločasu a za mě to bylo zasloužené vítězství."

ČTK
30.08.202318:40

Třinec - Sigma Olomouc 1:4

2. kolo českého poháru MOL Cupu:

Třinec - Sigma Olomouc 1:4 (1:1).

Branky: 45+1. Dedič - 29. Juliš, 50. Vodháněl, 64. Breite, 90.+1 Navrátil.

Sestava Olomouce: Trefil - Matys (46. Pokorný), Vraštil, Zmrzlý - Chvátal, Breite, Zorvan (71. Pospíšil), Sláma (64. Šíp) - Vodháněl, Muritala (46. Navrátil) - Juliš (79. Kramář). Trenér: Jílek.

ČTK
20.08.202315:39

Olomouc dohrává bez Pokorného

Jakub Pokorný nedohraje za Olomouc probíhající zápas v Plzni. Šestadvacetiletý stoper střídal po necelé půlhodině hry vinou zdravotních problémů, jeho místo zaujal Lukáš Vraštil.

05.08.202320:57

Jílek: Tři body jsou jediným pozitivem

Trenér Sigmy Olomouc Václav Jílek po výhře 2:0 na Slovácku: "Když to řeknu kulantně, tak jsme tady pouze získali tři body, což musí být pro Slovácko velmi složité kousat. V první půli jsme tady nepředvedli vůbec nic. Bylo to ustrašené, soupeř nám daroval gól a od té doby se hrálo na jednu bránu. Domácí byli jednoznačně lepší, pohyblivější, kvalitnější, odvážnější. Hodně jsme kazili, svoje mužstvo jsem nepoznával. Doufám, že takto už se prezentovat nikdy neubudeme. Druhá půlka už byla lepší, pomohla změna rozestavení i střídání. V závěru jsme měli dát další góly. Třemi body naše aktiva končí, výkon je pro nás velkým vykřičníkem před dalšími zápasy."

05.08.202320:40

Svědík: Trápily nás individuální chyby

Martin Svědík po prohře jeho Slovácka s Olomoucí poměrem 0:2: "Dnes rozhodly dva faktory. Tím prvním byly velké individuální chyby našich hráčů v defenzivě. Byly to chyby fatální, které se už nedaly zachránit, nikoliv chyby systémové. Dalším faktorem byl hazard s vytvořenými šancemi. Nebyli jsme schopni je proměnit a dát gól z metru. To byly dvě hlavní příčiny naší porážky, byť hra vypadala někdy velmi solidně. Fotbal se hraje na góly, Sigma si na ně počkala a proto si odváží tři body nikoliv za krásnou, ale za účelnou hru."

ČTK
29.07.202317:39

Zápas v Olomouci přerušil déšť

Utkání druhého kola první fotbalové ligy mezí Olomoucí a Karvinou rozhodčí Dominik Starý v 72. minutě přerušil kvůli podmáčenému terénu za stavu 3:1 pro domácí. Po odchodu hráčů do kabin a zhruba dvacetiminutové přestávce se opět začalo hrát.

Po několika minutách druhého poločasu začalo v Olomouci vydatně pršet. Starý přerušil utkání v době, kdy už byla hrací plocha značně podmáčená a míč se na ní zastavoval.

Hanákům zařídili v prvním poločase dvoubrankový náskok Lukáš Juliš a Ondřej Zmrzlý, ještě do přestávky snížil Papalelé. V 66. minutě Jan Navrátil zvýšil na 3:1 pro domácí.