Přípravné utkání v Desné:

FK Jablonec - Velké Hamry 5:2 (1:0)

Branky Jablonce: 59. a 80. Náprstek, 25. Chramosta, 49. F. Souček, 77. Gaši.

Sestava Jablonce:

I. poločas: Kotlín - Karban, Tekijaški, Hurtado, Polidar - Kanakimana, Houska, Kubín, Pleštil - Chramosta, Krulich.

II. poločas: Myška - Karban, Štěpánek, Martinec, Čanturišvili - Gaši, F. Souček, Kratochvíl, Náprstek - Velich, Drchal. Trenér: Látal.

ČTK
29.08.202322:16

Nikl chválil výkon divizního soupeře

České Budějovice se ve 2. kole MOL Cupu poměrně natrápily na výhru nad divizním celkem Velké Hamry, postup si totiž vysloužily až v prodloužení. A Marek Nikl, kouč Jihočechů, protivníka za odvedený výkon pochválil. "Byl to obrovsky zajímavý zápas se skvělým soupeřem. Klobouk dolů, na divizi měl skvělý mančaft. Věděl, co hrát, a byl výborný,” řekl českobudějovický lodivod. "Výkon se po vlažném začátku sice stupňoval, ale spadnout to tam nechtělo. Kluci to nakonec zvládli a trpělivostí to tam dorvali. Znovu musím pochválit Velké Hamry, to hlavní ale je, že jsme postoupili my.”

ČTK
29.08.202320:35

Velké Hamry odolávaly Budějovicím

Hráči Českých Budějovic otočili zápas 2. kola domácího poháru ve Velkých Hamrech a divizního soupeře udolali 3:1 až po dvou gólech v prodloužení. Semifinalistu minulého ročníku MOL Cupu a aktuálně poslední tým prvoligové tabulky zachránili od blamáže svými góly Daniel Hais, Musa Alli a střídající Jan Suchan.

Velké Hamry, které po čtyřech kolech s plným počtem bodů vedou divizi C, otevřely skóre v osmé minutě díky Rollovi. Jeho spoluhráč Váňa sice dostal ve 28. minutě červenou kartu, ale Dynamo se s outsiderem nečekaně trápilo.

Českobudějovická přesilovka navíc skončila už v nastavení první půle, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen Jungbauer. Osmnáctiletému obránci z Dominikánské republiky tak nevyšla soutěžní premiéra za A-tým.

Pět minut po přestávce vyrovnal Hais, jenže hosté v normální hrací době další gól nepřidali. Jihočeši, kteří v ligovém ročníku prohráli pět z úvodních šesti utkání, uspěli až v druhé části prodloužení. Ve 115. minutě obrat dokonala nedávná nigerijská posila Alli a těsně před koncem přidal pojistku Suchan.