FK Jablonec Česko - FK Jablonec - Zprávy

V podještědském derby se oba týmy chtějí odrazit k lepším výsledkům

V Podještědí nepanuje po osmi ligových kolech spokojenost s ligovými výsledky a nezáleží na tom, jestli se díváme do Jablonce, nebo Liberce. Právě tito dva rivalové se o cenné body střetnou v rámci devátého kola.

Rada nepochopil, proč sudí v duelu Sparty s Jabloncem rozdal 12 žlutých karet

Jablonecký trenér Petr Rada nedokázal pochopit, proč rozhodčí Pavel Orel v duelu 8. kola první ligy s pražskou Spartou (1:1) rozdal 12 žlutých karet. Utkání podle něj nebylo záludné a strachoval se, aby Severočeši na Letné nedohrávali v oslabení. Bývalý reprezentační obránce si myslí, že by dnes na hřišti nevydržel ani minutu.

Sparta neudržela vedení a s Jabloncem jen remizovala

Sparta proti Jablonci rychle nabyla jednobrankový náskok, po slibném začátku ale dovolila Jablonci vrátit se do utkání a s protivníkem ze severu Čech nakonec jen remizovala. Letenští tak zaváhali v druhém mači za sebou a na vedoucí Plzeň ztrácí již čtyři body.

V bitvě dvou pohárových účastníků přivítá Sparta Jablonec

První ze vzájemných soubojů týmů bojujících v základních skupinách evropských pohárů je na pořadu dne v neděli odpoledne. Sparta po první ligové porážce přivítá Jablonec, jenž naopak před týdnem konečně zvítězil.

První poločas byl z naší strany výborný, řekl Pilař po vítězství 1:0 nad Kluží

Podle záložníka Václava Pilaře Jablonec při vítězství 1:0 nad Kluží v úvodním kole skupiny Evropské konferenční ligy odehrál výborný první poločas, přestože v něm neproměnil řadu šancí. Bývalý český reprezentant nepochyboval, že domácí budou po ruce Mária Camory zahrávat pokutový kop, ze kterého v 52. minutě rozhodl o triumfu Severočechů.

Jablonečtí na úvod EKL porazili Kluž 1:0, rozhodl Pilař z penalty

Jablonečtí vstoupili do Evropské konferenční ligy domácí výhrou 1:0 nad rumunským mistrem Kluží. Utkání skupiny D rozhodl v 52. minutě Václav Pilař proměněnou penaltou, před níž byl vyloučený hostující Mário Camora.

Považanec: Když budeme proti Kluži hrát jako se Žilinou, můžeme být úspěšní

Jakub Považanec z Jablonce věří, že pokud Severočeši ve čtvrtečním úvodním duelu skupiny Evropské konferenční ligy s Kluží podají minimálně takové výkony jako proti Žilině ve 4. předkole, mohou uspět. Cílem pro domácí jsou podle slovenského záložníka tři body.

Rada chce zápasy EKL hlavně přežít, proti Kluži bude připravený i Doležal

Jablonecký trenér Petr Rada si před startem skupiny Evropské konferenční ligy dal za cíl hlavně přežít všech šest zápasů. Ve čtvrtek proti Kluži bude připravený i klíčový domácí útočník Martin Doležal, který nedohrál nedělní prvoligové utkání s Karvinou.

Jablonec zahájí skupinu Evropské konferenční ligy doma proti Kluži

Jablonec ve čtvrtek doma rozehraje hlavní fázi nově vzniklé Evropské konferenční ligy proti rumunskému mistrovi Kluži. Utkání skupiny D, kde jsou ještě Alkmaar a dánští Randers, začne na Střelnici ve 21:00. Hlavním rozhodčím bude Albánec Enea Jorgji.

Jablonec napravil debakl z Olomouce, doma skolil těsně Karvinou

Jablonec se slušně navnadil na začátek hlavní fáze Konferenční ligy, v níž narazí ve čtvrtek na Kluž. Doma nejtěsnějším možným způsobem skolil Karvinou a aspoň nějakým způsobem napravil své poslední ligové vyhoření z Olomouce. Hosté naopak nenavázali na cennou plichtu z předchozího souboje s obhájcem titulu ze Slavie, za celých devadesát minut neskórovali.

Jablonec i Karviná zaostávají za očekáváním, kdo to napraví ve vzájemném střetu?

Dva celky nacházející se ve spodních patrech a zaostávající za předsezonními očekáváními se střetnou v neděli odpoledne v Jablonci. Domácí tým se tam o druhé vítězství porve s Karvinou, která ještě jeho chuť nepoznala.

Na zápasy ve skupinách evropských pohárů už budou moci hostující fanoušci

Od nadcházející skupinové části evropských pohárů už znovu budou moci na zápasy i hostující fanoušci. Unie evropských fotbalových asociací (UEFA) zmírnila opatření proti koronaviru, které platilo po celou kvalifikační fázi. Na sociální síti o tom informovala pražská Sparta.

Jablonec posílil zkušený útočník Nešpor z Olomouce

Jablonec posílil útočník Martin Nešpor. Jednatřicetiletý hráč, který naposledy působil v Olomouci, podepsal se severočeským klubem roční smlouvu. Účastník skupiny Evropské konferenční ligy o tom informoval na svých internetových stránkách.

Kruté vystřízlivění. Jablonec v Olomouci schytal čtyři branky

Ve čtvrtek slavili po jednoznačných výhrách nad Žilinou postup do Konferenční ligy, v neděli se ale z výšky vrátili tvrdě zpátky na zem. Fotbalisté Jablonce v Olomouci prohráli 4:0, přičemž se prosadili González, Zmrzlý a dvakrát Hála.