Slavia dvěma góly udolala Jablonec a zvýšila náskok v čele tabulky

Slavia odpověděla na ztrátu druhé Plzně nejlepším možným způsobem. Sešívaní zvládli náročné utkání v Jablonci a nakonec zaslouženě zvítězili. Odpor domácích zlomili hosté až ve druhém poločase. Zatímco Slavia má na čele tabulky náskok šesti bodů, Severočeši spadli na čtvrté místo.
06.10.2019 | Komentáře a souhrny | 9 komentářů

Slavia před pauzou míří do neoblíbeného Jablonce

Více než devět let čekala pražská Slavia na vítězství v Jablonci, které si nakonec nadělila loni jako předčasný vánoční dárek. O druhé v řadě bude usilovat v závěrečném duelu dvanáctého kola, v němž se potřebuje odpoutat od Plzně.
06.10.2019 | Previews | 9 komentářů

Současná "21" má zkušenosti na rozdávání. Jak si vedly jiné protřelé generace?

Když v srpnu Karel Krejčí oznámil svou první kvalifikační nominaci, Martin Vait z Deníku Sport zareagoval s tím, že si "marně vybavuje ligou prověřenější a zkušenější nominaci". To pocitově souhlasilo, a tak když Luděk Mádl ze Seznamu vzápětí přispěchal s protiargumentem a odkazem na úvodní zápas prvního cyklu ryze české jednadvacítky, zrodil se mi v hlavě ďábelský plán. Jak to tedy vlastně je?
04.10.2019 | Názory a komentáře | 198 komentářů

Analýza: Jak se od minulé sezony proměnily české kluby a kdo nejvíc omladil?

Zhruba před týdnem, 22. září, se uzavřelo i to poslední přestupové období pro amatérské fotbalisty, takže máme vesměs definitivní jistotu o tom, v jaké podobě ten či onen prvoligový klub dohraje podzimní část sezony. Nastal tedy ideální čas si zrekapitulovat, nakolik jednotlivé celky provětraly kabinu, a zdali omládly či nikoliv...
01.10.2019 | Názory a komentáře | 266 komentářů

Rada: Vítězství venku už jsme potřebovali

Jablonečtí zvítězili v 11. kole první ligy ve Zlíně 1:0. Zápas rozhodl v 26. minutě tečovanou střelou Jan Matoušek. Severočeši vyhráli v nejvyšší soutěži venku poprvé od února a po 12 zápasech a posunuli se na třetí místo neúplné tabulky. Zlín naopak prohrál počtvrté z posledních pěti kol, prohloubil svoji krizi a na třinácté příčce má jen dvoubodový náskok na poslední pozici.
29.09.2019 | Aktuality | 2 komentáře

Jablonec šťastné vyhrál ve Zlíně, jediným gólem rozhodl Matoušek

Velmi nešťastný zápas odehrál Zlín proti Jablonci. Domácí si vypracovali velké množství šanci, přesto se ani jednou neprosadili. Zato hosté vytěžili z minima maximum a díky brance Matouška se radují ze tří bodů. Severočeši se tak posunuli na třetí místo, Zlín zůstává z deseti body ve spodních patrech tabulky.
28.09.2019 | Komentáře a souhrny | 5 komentářů

Zlín potřebuje konečně zabrat, doma hostí silný Jablonec

Zlínu se v poslední době nedaří, doma tak bude mít šanci ukončit čtyřzápasové čekání na vítězství. Soupeřem mu bude Jablonec, který v minulém kole taktéž ztratil body, jinak ale může být s dosavadním čtvrtým místem spokojen.
27.09.2019 | Previews | 5 komentářů

Rada: Jednou ta domácí série musela skončit

Jablonečtí remizovali v dohrávce 10. ligového kola s Olomoucí 2:2 a v nejvyšší soutěži doma nezvítězili poprvé po 11 zápasech. Skóre otevřel v 19. minutě Vladimir Jovovič, který si pak po půlhodině hry dal vlastní gól. V 66. minutě poslal Severočechy podruhé do vedení Martin Doležal, ale v 84. minutě srovnal střídající Václav Pilař.
24.09.2019 | Aktuality | 21 komentářů

Olomouc dvakrát dokázala vyrovnat a z Jablonce veze bod

Olomoucká Sigma jako první tým veze body z Jablonce, kde sice dvakrát prohrávala, ovšem pokaždé nalezla odpověď. Severočeši tak ztratili body, přesto zůstávají na čtvrtém místě. Hanáci se zase dotáhli na pátý Baník Ostrava.
23.09.2019 | Komentáře a souhrny | 2 komentáře

Jablonec bude proti Olomouci hájit domácí neporazitelnost

Olomoucká Sigma se nachází v dobrém rozpoložení a v pondělí hodlá prolomit neporazitelnost Jablonce na vlastním hřišti. Zápas bude pro obě mužstva velice důležitý, neboť hosté se v případě vítězství mohou svého soupeře přeskočit v tabulce.
22.09.2019 | Previews | 2 komentáře
08.08. Bohemians Praha 1905 - FK Jablonec 0:0
Přípravné utkání v Uhříněvsi:
Bohemians Praha 1905 - FK Jablonec 0:0.
Sestavy:
Bohemians:
Valeš - Dostál, Bederka (65. Ugwu), Krch, Vondra (65. Novák) - Jindřišek, Vacek - Vaníček, Vodháněl (72. Koubek) - Osmančík, Keita. Trenér: Klusáček.
Jablonec: Hanuš - Haitl, Jeřábek (46. Štěpánek), Kubista, Krob (46. Ladra) - Hübschman (46. Kratochvíl) - Pilař (73. Černák), Považanec (73. Velich), Hrubý (73. Macháček), Podaný (77. Skuhravý) - Schranz (73. Chramosta). Trenér: Rada. (ČTK)
I. poločas:
V. Hrubý - Haitl, Jeřábek, Štěpánek, Podaný - Považanec - Kratochvíl, R. Hrubý, Ladra - Schranz, Velich.
II. poločas: V. Hrubý - Skuhravý, Jeřábek, Štěpánek, Krob - Kratochvíl, Macháček - Černák, Kubista, Ladra (74. Pilař) - Chramosta. Trenér: Rada.
Pardubice:
I. poločas:
Letáček - Prosek, Hušek, Šejvl, Čelůstka - Jeřábek - Cadu, Tischler, Hlavatý, Pfeifer - Ewerton.
II. poločas: Boháč - Surzyn, Toml, Hušek, Sláma - Jeřábek - I Sang-hjok, Hlavatý, Tischler, Cadu (83. Čelůstka) - Ewerton (65. Huf). Trenér: Novotný. (ČTK)
01.08. Žižkov - Jablonec 3:1
Přípravné utkání:
Viktoria Žižkov - FK Jablonec 3:1 (2:1)
Branky:
37. a 69. Žežulka, 33. Diviš - 9. Schranz.
Sestava Jablonce:
I. poločas:
Hanuš - Haitl, Kubista, Štěpánek, Krob - Pilař, Hübschman, Hrubý, Černák - Schranz, Chramosta.
II. poločas: Hrubý - Haitl, Kubista, Jeřábek, Skuhravý - Macháček, Považanec - Ladra, Kratochvíl, Podaný - Velich. Trenér: Rada. (ČTK)
30.07. Program letní přípravy Jablonce
Program letní přípravy FK Jablonec:
1. srpna: Žižkov - Jablonec (10:30),
5. srpna: Jablonec - Pardubice (17:00, Lázně Bělohrad),
8. srpna: Bohemians 1905 - Jablonec (11:00 a 13:00, Uhříněves),
15. srpna: Jablonec - soupeř v jednání. (ČTK)
24.06. Rada: Minimálně remízu jsme si zasloužili
Jablonec gólem ze závěru utkání vybojoval remízu v derby s Libercem a nevyhrál v lize potřetí za sebou. "Dneska jsme viděli dva rozdílné poločasy. V prvním poločase jsme byli zakřiknutí. Prakticky tam nebyla žádná šance až na tu brejkovou situaci Liberce, při které obránce stál špatně, nechal Kuchtu za sebou, ten se dobře zorientoval a poslal hosty do vedení. Z naší strany to bylo nevýrazné, viděli jsme respekt. Liberec hrál do otevřené obrany, má na to typy hráčů. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že chceme zápas minimálně zremizovat. Myslím, že ve druhém poločase jsme byli lepší, měli jsme trošku smůly, když jsme trefili tyčku a břevno. Ale to k fotbalu patří, pak jsme byli odměněni brankou. O to víc mě těší, že ji dal Tomáš Hübschman. Když nemáme Tomáše, je to o hodně horší, plní svou roli i v kabině, kde k tomu o poločase měl pár slov. Myslím, že jsme si minimálně remízu zasloužili. Je to pro nás ztráta, ale ještě máme tři zápasy a musíme se připravit," řekl po zápase trenér Petr Rada. (ČTK)
21.06. Výkon z naší strany byl dobrý, uvedl Rada
Jablonec v úvodním kole nadstavby nestačil na Plzeň a prohrál ve druhém venkovním utkání po sobě. "Prohráli jsme, ale výkon z naší strany byl diametrálně odlišný od toho na Bohemians (0:3). Tady náš výkon byl hodně dobrý. Hlavně v prvním poločase jsme vycházeli z dobrého posouvání, soupeře jsme prakticky až na dvě standardní situace do ničeho nepustili. Při první nás podržel Vlasta Hrubý, z té druhé jsme už byli potrestaní. Tohle je určitě nepříjemné. Martin Doležal v téhle situaci prostě musí hráče obsadit. Pak se hra vyrovnala, směrem dopředu jsme měli nějaké náznaky, bohužel ve finální fáze jsme nebyli tak přesní. Do druhého poločasu jsme šli s vědomím, že 1:0 je výsledek, který spíš může víc strašit domácí. Prvních 25 minut jsme byli hodně aktivní směrem dopředu. Ale byli jsme potrestaní druhou branku, ve fázi, kdy jsme měli hru pod kontrolou a byli nebezpeční. Domácí využili naši blbou rozehrávku. Bylo tam víc chyb za sebou. Druhá branka domácí uklidnila a byla pro zápas klíčová," zhodnotil duel trenér Petr Rada. (ČTK)
04.06. Před 75 lety byl založen klub v Jablonci
Fotbalový klub Jablonec, který byl založen 5. června 1945, hraje od sezony 1994/1995 nejvyšší českou fotbalovou soutěž. K největším úspěchům týmu patří dvě vítězství v Českém poháru a také zisk Superpoháru. Nejúspěšnější éra klubu je spojena se jménem funkcionáře Miroslava Pelty. Jablonecký fotbalový klub byl založen pod názvem Český sportovní klub Jablonec a od počátku se snažil dostat do ligové soutěže. Povedlo se mu to v roce 1963, kdy postoupil do druhé ligy rovnou z krajského přeboru. Klub poté přešel pod tělovýchovnou jednotu Liaz a v roce 1974 se mu podařil postup do první ligy, kde setrval dvě sezony. Následovaly nepříliš úspěšné roky, kdy Jablonec hrál nejprve druhou a od poloviny 80. let jen třetí ligu. Nová éra Jablonce začala v roce 1991, kdy byl bývalý brankář týmu a jeho současný majitel Miroslav Pelta zvolen předsedou představenstva klubu. Týmu okolo hráčů Radovana Hromádka, Jaromíra Navrátila a Romana Skuhravého se poté pod vedením trenéra Josefa Pešiceho podařilo po dvaceti letech postoupit do první ligy. V roce 1998 a 2013 Jablonec získal Český pohár, v roce 2013 se stal vítězem Superpoháru. Nejúspěšnějším ligovým umístěním Jablonce je druhé místo v sezoně 2009/2010, kdy skončil o bod za Spartou Praha. Klubové barvy jsou zelená a bílá a tým hraje domácí zápasy na stadionu Střelnice, který má kapacitu 6108 diváků. (ČTK)
31.05. Ndefe si dvakrát nezahraje
Karvinský obránce Gigli Ndefe dostal jako šestý hráč v této sezoně první ligy osmou žlutou kartu, která ho vyřadí na dvě nejbližší kola. O polovinu nižší trest za čtyři napomínání si v dalším duelu odpykají jeho spoluhráč Ondřej Lingr, sparťan Lukáš Štetina, jablonecký Miloš Kratochvíl a olomoucký Michal Vepřek. Trest nejméně na jedno soutěžní utkání za vyloučení čeká na českobudějovického Tomáše Sivoka, teplického Petra Kodeše a Michala Kadlece ze Slovácka. (ČTK)
19.05. Jablonec - Varnsdorf 2:1
FK Jablonec - Varnsdorf 2:1 (2:0)
Branky:
18. Sýkora, 40. Považanec - 48. Barac.
Sestava Jablonce: Hrubý - Holík, Jugas (85. Štěpánek), Plechatý (46. Jeřábek), Krob (85. Peřina) - Hübschman (53. Pilík), Považanec (85. Breda) - Matoušek (68. Pleštil), Hämäläinen (46. Kratochvíl), Sýkora (68. Velich) - Chramosta (46. Jovovič). Trenér: Rada. (ČTK)
16.05. FK Jablonec A - FK Jablonec B 4:2
FK Jablonec A - FK Jablonec B 4:2 (3:1).
Branky:
17. a 19. Sýkora, 40. Kratochvíl, 52. Matoušek - 5. Kinčl, 75. Ali-Abubakar.
Sestava Jablonce A:
I. poločas:
Hanuš - Holík, Jugas, Jeřábek, Krob - Považanec - Jovovič, Kratochvíl, Hämäläinen, Sýkora - Chramosta.
II. poločas: Hanuš - Štěpánek, Jeřábek, Plechatý, Sýkora - Hübschman - Pleštil, Pilík, Kubista, Matoušek - Velich. Trenér: Rada. (ČTK)