FC Zlín Česko - FC Zlín - Zprávy

Zlín na šestý pokus vybojoval první venkovní bod. Bohemka na nejhorší defenzivu nevyzrála

Bohemians v 11. kole Fortuna ligy remizovali s posledním Zlínem 0:0. Ševci odolali střelecké převaze domácího celku a vybojovali vůbec první bodový zisk ze stadionu soupeře v novém ligovém ročníku. Bohemka tak prodloužila sérii domácích neproher na čtyři utkání, zároveň však nedokázala prolomit nejhorší ligovou defenzivu, jež dohromady inkasovala 25 gólů.

Zlín bude dobývat klokaní tvrz. Ubrání Bohemka útok Moravanů?

Bohemians v poslední době sbírají body výhradně doma. A jelikož lze totéž prohlásit také o Zlínu, očekává se, že Pražané v sobotu uhájí svůj Ďolíček. Hostující "Ševci" nicméně budou mermomocí usilovat o to, aby se vyškrábali ze dna ligové tabulky.

Sondování ve druhé lize přineslo Budějovicím bod ze Zlína. O lepší výsledek je připravil Fantiš

Duel 10. kola Fortuna ligy mezi domácím Zlínem a Českými Budějovicemi, z pohledu tabulky dvou nejhorších týmů soutěže, skončil remízou 1:1. Dlouho to přitom vypadalo, že by se všemi body v kapse mohli odjíždět Jihočeši, které v nastavení první půle poslal do vedení Samuel Šigut, jenž si po nedávném přestupu z Opavy vysloužil premiérovou branku v nejvyšší soutěži. Ševce ale nakonec v 85. minutě zachránil od čtvrté ligové porážky v řadě Antonín Fantiš. Dynamo tak alespoň zaznamenalo první zisk na půdě Zlína od roku 2020.

Zlín v záchranářském souboji přivítá České Budějovice

Veledůležitý souboj čeká v sobotu odpoledne na hráče Zlína a Českých Budějovic. Ve vzájemném zápase si zahrají o to, kdo se lehce přiblíží středu pole, a kdo bude až po uši namočen v záchranářských pracích.

Zlín po historickém debaklu vyhořel i v Ostravě. Domácí nadvládu Baníku podpořil Kubala

Baník porazil v devátém kole Fortuna ligy Zlín 5:1. Skóre duelu otevřel už v 11. minutě Ewerton, na nějž však ještě před pauzou zareagoval pohlednou brankou Dominik Simerský, jenž utnul domácí neprůstřelnost Ostravanů. Slezané o své výhře rozhodli ofenzivní smrští ve druhé půli, přičemž rozhodující trefu zaznamenal dvougólový Filip Kubala. Baníkovci tedy už počtvrté v řadě potěšili výhrou své hlasité fanoušky, kteří před utkáním uspořádali společný pochod na stadion. Hosté naopak po historicky nejvyšším debaklu s Plzní opět odjeli s prázdnou.

Vrba se vrací do Ostravy. Zlín chce napravit výbuch s Plzní

Dva týdny po sobě ve znamení návratů aktuálně prožívá Pavel Vrba. Minulý víkend neslavně čelil Plzni, se kterou slavil největší úspěchy, nyní se střetne s Baníkem, ve kterém působil jako hráč i trenér. Nyní se ale Slezanům daří podstatně lépe než s ním.

Vrbovy plány se při střetu zkušených stratégů brzy zbortily. Kanonáda Plzně poslala Zlín na dno

Fotbalisté Viktorie Plzeň natáhli v osmém kole Fortuna ligy vítěznou sérii, když Zlín na jeho hřišti zdemolovali 7:1. O osudu duelu rozhodla úvodní půlhodina, během níž se už za vedení hostů nechal nejprve vyloučit domácí Jakub Černín a následně dvakrát skóroval Pavel Šulc. Svěřenci Miroslava Koubka poté soupeře zcela rozebrali, a udělali tak další vrásky na čele Pavla Vrby, jehož tým se propadl s hrozivým skóre 6:19 na poslední příčku tabulky.

Naváže Plzeň na sérii výher? Ve Zlíně má pro to ideální příležitost

Rozjeté Plzni nepřišla reprezentační pauza úplně vhod. Po jejím konci však mají Západočeši ideálního soupeře k tomu, aby se rychle vrátili do formy. Hrají totiž ve Zlíně, jenž se potácí u dna tabulky. Na domácí půdě ale "Ševci" umí zlobit.

Zlín získal na hostování ze St. Louis bosenského univerzála Pidra

Hráče Zlína posílil bosenský levý obránce nebo záložník Selmir Pidro. Pětadvacetiletý dvojnásobný reprezentant přišel ze St. Louis na hostování do konce sezony bez opce na přestup. Poslední tým prvoligové tabulky o tom informoval na webu.

Zlínští střelci prokletí stadionu Slovácka neprolomili, bodové slavnosti odstartoval Havlík

Slovácko v souboji regionálních rivalů porazilo v sedmém kole FORTUNA:LIGY Zlín 1:0. Vítěznou branku si po změně stran připsala dlouholetá opora domácích Marek Havlík. Ševci se sice dostávali k náznakům brankových příležitostí, žádnou z nich však nedotáhli do úspěšného konce, a tak Uherské Hradiště opustili popáté v řadě bez vstřeleného gólu. Na stejnou metu zároveň narostlo jejich čekání na bodový zisk z Městského stadionu Miroslava Valenty.

Krajské derby má jasného favorita. Zdolá Slovácko outsidery ze Zlína?

Slovácko ovládlo pět z posledních šesti krajských derby. I tato statistika ukazuje, kdo na východě Moravy v posledních letech tahá za delší konec. Role favorita i outsidera jsou jasně rozděleny též před sobotním střetnutím. Přesto Zlín hodlá v Uherském Hradišti udělat vše minimálně pro remízu.

Teplice opět asistovaly u zlínské premiéry. Výhru "Ševců" ušili mladí odchovanci

Zlín porazil v šestém kole FORTUNA:LIGY Teplice 2:1, a dočkal se tak premiérového triumfu v ročníku. Proti týmu ze severu Čech, s nímž si v únoru připsal své první vítězství na lavičce "Ševců" Pavel Vrba, měli především v úvodním dějství výraznou převahu, žádná z jejich šancí ovšem gólem neskončila. Až po změně stran se tak prosadil 21letý David Tkáč, na něhož navázal vítězným zásahem další stejně starý odchovanec domácích Martin Cedidla.

"Ševci" proti Teplicím vstříc prvnímu vítězství?

Pavel Vrba je pod tlakem. Zlín od začátku sezony ještě nevyhrál a domácí utkání proti Teplicím by mohlo být zlomové. "Ševci" už zkrátka potřebují zabrat a nejlépe získat tři body. Na druhé straně Teplicím se daří, což před týdnem pocítila i mistrovská Sparta.

Kouzlo nového stadionu opět zafungovalo. Nevýrazný Zlín setnula hlava Gabriela

Zlín prohrál v pátém kole Fortuna ligy na hřišti Hradce Králové 0:2. Votroci zejména v první půli sázeli na dlouhé nakopávané balony a tato strategie se jim vyplatila těsně před přestávkou, kdy se v pokutovém území zjevil Adam Gabriel, jenž hlavičkou zajistil vítězný gól. Na bývalého hráče Sparty navázal v 74. minutě další muž s letenskou minulostí Daniel Horák, který se trefil před domácím publikem podruhé za sebou. Východočeši tak zůstali ve svém novém stánku stoprocentní, jejich soupeř se po pátém utkání bez vítězství propadl na dno tabulky.

Nový stadion v Hradci se těší na druhou návštěvu, přijede Zlín

Hradecké "Votroky" čeká druhé domácí vystoupení na zbrusu novém stadionu a jejich soupeřem bude Zlín. Hosté zatím čekají na první vítězství v sezoně a v tabulce jsou předposlední.