FC Hradec Králové Česko - FC Hradec Králové - Zprávy

Hradecký fotbal získá od radnice 5,5 milionu na úpravy stadionu

Královéhradecký klub získá od radnice 5,5 milionu korun na zařízení vyhřívající trávník a nákup dalších sedaček na Všesportovní stadion v Hradci Králové - Malšovicích. Investice je nutná, aby mohl klub hrát první ligu, do které se vrací po sedmi letech.

Hradec je zpět v první lize. Musí vylepšit stadion

Hradce Králové se po sedmi letech vrací do první ligy. Definitivní jistotu mu dala dnešní domácí výhra 1:0 nad Duklou Praha, po níž už nemůže skončit hůře než druhý. Blízko do nejvyšší soutěže mají také hráči Ústí nad Labem, jimž stačí v pondělí doma porazit Čáslav.

Viktoria Žižkov - FC Hradec Králové 1:2

Pražský stadion Viktorie Žižkov viděl veledůležitou bitvu. Domácí hráči se případnou výhrou mohli dostat na dostřel postupovým pozicím, což se jim však nepovedlo. Votroci si tak vezou velmi důležité 3 body z venkovního hřiště, když se ve velmi zajímavé podívané dokázal prosadit nejdříve Fischer a po něm i Poděbradský.

FC Hradec Králové - FK Teplice 1:2

Hradci Králové se zatím ve druhé lize nebývalé daří a svou formu chtěl potvrdit i proti Teplicím. Bohužel se mu to ale nepovedlo. I přes sympatický výkon musel před svým soupeřem sklopit hlavu a zkousnout porážku 1:2. Jeho šance na postup už jsou tak skutečně hodně malé. Domácí měli hned v úvodu jasnou tutovku. Po prvním vážnějším útoku se ocitla před Pavlem Černý prázdná svatyně, mladý útočník ale nedokázal včas zareagovat, a tak se z branky radovat nemohl. Náladu si ale zpravil ve 14. minutě, kdy vstřelil úvodní branku po skvělém centru z pravé strany. Hradec dostal svého soupeře pod silný tlak. O dvě minuty později mohl po Fischerově přihrávce vedení zvýšit Pilař, včas ale zasáhl obránce Vidlička. Hradec Králové byl sice aktivnějším celkem, ovšem v 25. minutě se k ojedinělému útoku dostaly Teplice a dokázaly z něj vytěžit branku, kterou si na konto připsal Martin Klein. O čtrnáct minut později se hostující stoper prosadil podruhé. Tentokrát stál na konci pohledné akce, když míč za záda Šimona poslal po přesné přihrávce od Verbíře. V samotném závěru se ještě snažili Votroci se stavem něco udělat, do kabin šly ve vedení však Teplice. I po změně stran byla k vidění hlavně snaha fotbalistů Hradce králové o vyrovnání. Bránu Martina Slavíka obstřelovali ze všech možných pozic, jenže k ničemu kloudnému to nevedlo. Teplice totiž poctivě bránily a bez nějakých větších komplikací odvracely veškeré útoky domácích. Fanoušci domácí borce ve druhém poločase mohutně povzbuzovali, ale ti se nedokázali dostat do žádné pořádné šance.

Čáslav si vybojovala postup, který zřejmě nevyužije

Jen krátké trvání může mít euforie fotbalistů Zenitu Čáslav. Po 29. kole druhé ligy a výhře 3:2 v Mostě si sice vybojovali postup do nejvyšší soutěže, vedení ho ale zřejmě kvůli omezenému zázemí klubu nevyužije. Člen dozorčí rady Zenitu Josef Rajm dokonce řekl, že klub už je v kontaktu s Hradcem Králové a Slováckem, které chtějí první ligu odkoupit.

Hradec chce zpět do popředí druhé ligy

Do popředí druholigové tabulky by se chtěli vrátit fotbalisté Hradce Králové, kterým po podzimu patří deváté místo. Do jarních odvet vstoupí Východočeši nedělním utkáním s Opavou, které bylo kvůli obavám z možných výtržností fanoušků hostujícího mužstva zařazeno mezi rizikové.

Smlouvy Hradce o novém stadionu jsou před schválením

Smlouvy mezi městem Hradec Králové a německou firmou ECE Projektmanagement na stavbu fotbalové stadionu a zastavění okolních pozemků jsou po půlročních jednáních před schválením. Město si finální návrhy smluv nyní nechá posoudit právníky. Pokud by šlo vše hladce, mohlo by o nich v únoru jednat zastupitelstvo.

Shrnutí podzimu druhé ligy

Máme za sebou další zajímavý fotbalový půlrok ve druhé nejvyšší české soutěži. O postup bojují týmy, od kterých se to před sezónou moc nečekalo, zatímco favorizované celky se povětšinou trápí.

FC Hradec Králové - Fotbal Třinec 1:0

Hradci už v tomto utkání o postup nešlo, přesto jej nevypustil a vybojoval další cenné vítězství, které jej v konečně tabulce posunulo na čtvrté místo, dokonce před Slovácko.

Preview: FC Hradec Králové - Fotbal Třinec

Hradec po minulém kole přišel o šanci postoupit do Gambrinus ligy, přesto se bude chtít rozloučit se svými domácími fanoušky výhrou. Na svém stadiónu přivítá rozjetý Třinec.

Baník Sokolov - FC Hradec Králové 2:0

V Sokolově diváci viděli zápas dvou rozdílných poločasů. Zatímco v tom prvním úřadovali domácí hráči a vstřelili dvě branky, v tom druhém byli lepší Hradečtí. Gól ale dát nedokázali, a proto se domů vrací s prohrou. V podstatě se tak navíc připravili o šanci postoupit do Gambrinus ligy.

Preview: Baník Sokolov - FC Hradec Králové

Baník Sokolov v sobotu přivítá na svém stadionu Hradec Králové, který má nejhorší pozici ze všech týmů stále bojujících o postup do české elity.

Druhá liga slibuje nevídané drama

Tak napínavý a zajímavý závěr druhá nejvyšší česká soutěž nepamatuje. Poslední dvě kola slibují velké drama, a to nejen v boji o postup, ale také o záchranu. Rozhodnuto je zatím jen o jednom sestupujícím - beznadějně poslední je Krč. Postup však zatím nemají jistý ani první Bohemians.

FC Hradec Králové - Zenit Čáslav 2:1

Už to vypadalo, že ze souboje o postup do Gambrinus ligy odpadne další tým. Za minutu dvanáct se však prosadil Pilař a zajistil hradeckým fotbalistům proti Čáslavi všechny další tři body.

Preview: FC Hradec Králové - Zenit Čáslav

Pokud si bude chtít uchovat Hradec Králové naději na postup do Gambrinus ligy, bude muset v nedělním zápase porazit Zenit Čáslav.