BATE Borisov Bělorusko - BATE Borisov - Zprávy

MOL Vidi FC - BATE Borisov 0:2

Důležitý souboj BATE Borisova s Videotonem skončil výhrou zkušenějších Bělorusů, kteří si z půdy soupeře odváží tři body. Výsledek 2:0 obstarali Tuominen s Filipenkem a domácím zůstaly prázdné dlaně. Je tak docela dobře možné, že až si řada českých fanoušků Chelsea udělá zájezd do Maďarska na 6. kolo, MOL Vidi už nebude mít o co hrát.

Preview: MOL Vidi FC - BATE Borisov

Skupina L, to je pro většinu fanoušků "Chelsea a zbytek". Pro ostatní týmy, mezi které patří i BATE Borisov a maďarský MOL Vidi je však účast v základní skupině Evropské ligy úspěchem. A právě vzájemný souboj těchto týmů může být rozhodujícím v boji o postup do vyřazovací fáze.

Hleb pokračuje v kariéře, znovu bude hrát za BATE

Aljaksandr Hleb si devět měsíců odpočinul a v průběhu této doby našel motivaci, aby pokračoval v kariéře. Zkušený běloruský záložník se opět vrací domů, už popáté se upsal BATE Borisov. Někdejší hráč Arsenalu či Barcelony byl bez angažmá od vypršení kontraktu v Samaře...

Arsenal nadělil Borisovu kanára a potvrdil postup z prvního místa

Po víkendovém zklamání v podobě prohry s Manchesterem United si londýnský Arsenal spravil chuť alespoň v Evropské lize, kde deklasoval BATE Borisov šesti góly a může nyní vyhlížet los vyřazovací fáze Evropské ligy, jehož se zúčastní jakožto vítěz skupiny H. Zajímavým tahem ze strany manažera Arséna Wengera byl návrat k rozestavení se čtyřmi obránci a nezbývá než si počkat do nedělního utkání proti Southamptonu, zda Kanonýři u této formace zůstanou, anebo šlo pouze o výjimku.

Preview: Arsenal FC - BATE Borisov

V posledních týdnech se londýnský Arsenal potýká s nízkou střeleckou produktivitou, což hodlá napravit v domácím zápase s BATE Borisov. V tomto závěrečném zápase skupinové fáze Evropské ligy sice Kanonýři hrají již pouze o čest, neboť již mají s předstihem zajištěn postup do vyřazovacích kol i první místo ve skupině, ovšem po dvou bezbrankových vystoupeních v této soutěži a nepovedeném víkendovém zápase s Manchesterem United má Arsenal co napravovat i tak.

BATE Borisov - FK Crvena Zvezda 0:0

Souboj BATE Borisov s Crvenou Zvezdou lze stručně charakterizovat známým rčením "Když se dva perou, třetí se směje." Zatímco v Bělorusku se oba týmy navzájem vygumovaly a berou jen bod za bezbrankovou remízu, situace využil doposud poslední Kolín, který díky triumfu nad Arsenalem rázem poskočil do boje o postup sám. Dílčím vítězem je pak ostatně i zmíněný Arsenal, který již navzdory nezdaru v Kolíně nemůže přijít o první místo ve skupině.

Preview: BATE Borisov - FK Crvena Zvezda

Velké drama slibuje skupina H, kde vedle suverénního Arsenalu mohou postoupit ještě všechny zbývající týmy. Duel mezi BATE Borisov a Crvenou Zvezdou je přímým soubojem o druhé místo. Lepší výchozí pozici má srbský mistr, který má o bod více.

1. FC Köln - BATE Borisov 5:2

Po třech prohrách a poločasovém stavu 1:2 to s Kolínem v zápase Evropské ligy proti BATE Borisov nevypadalo vůbec dobře, ovšem druhou půli německý celek zničehonic ovládl ve velkém stylu. Hosté z Běloruska se nestačili divit a po bláznivé gólové smršti si odvážejí tvrdý debakl 5:2, po němž si řádně zkomplikovali šance na postup ze skupiny H. Naděje kolínských naopak po tomto triumfu ožívají.

Preview: 1. FC Köln - BATE Borisov

Na Kolín nad Rýnem čeká ve čtvrtek poslední příležitost k tomu, jak si ještě zachovat reálnou naději na postup, naproti tomu Bate Borisov by se případnou výhrou postupu mezi nejlepších 32 celků dosti přiblížilo.

BATE Borisov - 1. FC Köln 1:0

Premiéra Kolína nad Rýnem v Evropské lize je po polovině odehraných zápasů v základních skupinách hodně nevydařená. Ani v běloruském Borisově totiž nedokázal uhrát ani bod, nachází se na posledním místě tabulky a jeho šance na postup jsou mizerné. BATE získal nejtěsnější možné vítězství díky brance Aljakseje Ryase ze druhé půle.

Preview: BATE Borisov - 1. FC Köln

Do 1500 km vzdáleného BATE cestují fotbalisté Kolína nad Rýnem aby zažehnali herní i výsledkovou krizi napříč všemi soutěžemi. Bundesligový celek se opravdu trápí, letos ještě ani jednou nevyhrál a na běloruské půdě ho čeká velmi náročný úkol.

Arsenal zaskočil Borisov drtivým nástupem a odváží si další výhru

Přestože londýnský Arsenal nastoupil ve výrazně pozměněné sestavě včetně mladíčků Nelsona, Maitlanda-Nilese či Willocka, BATE Borisov vstup do zápasu proti oslabenému soupeři katastrofálně nezvládl a po pouhých pětadvaceti minutách hry již platil stav 3:0 pro hosty. Běloruský celek sice dokázal ještě do přestávky snížit a poté gólově odpovědět i na proměněnou Giroudovu penaltu, ovšem na víc než prohru 4:2 již nedosáhl.

Arsenal jede do Borisova potvrdit roli favorita v řádně oslabené sestavě

Po úvodní domácí výhře nad Kolínem čeká londýnský Arsenal v Evropské lize první výjezd, a to hned do dalekého Běloruska. Kanonýry na východě čeká nepříjemné BATE Borisov, které na svém stadionu v evropských pohárech prohrává zřídkakdy, a i tentokrát cítí šanci na úspěch, neboť manažer Arsenalu Arsene Wenger opominul na zápasové soupisce celou řadu členů obvyklé základní jedenáctky.

FK Crvena Zvezda - BATE Borisov 1:1

Remízou 1:1 skončilo utkání mezi Crvenou Zvezdou Bělehrad a běloruským BATE Borisov. Přemožitel pražské Sparty šel v 54.minutě do vedení zásluhou Radonjiće, ale konečné slovo měl po perfektním centru Signěvič.

Preview: FK Crvena Zvezda - BATE Borisov

Přemožitel Sparty srbská Crvena Zvezda Bělehrad se v prvním kole základních skupin utká s BATE Borisov. V náročné skupině H, kde je velkým favoritem Arsenal půjde o klíčové utkání a na stadionu Marakana se očekává bouřlivá atmosféra.