Tottenham Hotspur Anglie - Tottenham Hotspur - Zprávy

Liverpool čeká těžká zkouška s Tottenhamem

Tottenham Hotspur hostí v utkání patnáctého kola Premier League Liverpool. V Londýně zatím můžou být spokojení, Spurs jsou na třetím místě v závěsu za Arsenalem a Manchesterem City. Naopak u Reds je do ideálu daleko, loni druhý mančaft je nyní až na deváté příčce.

Kapitán korejské reprezentace Son Hung-min musí před MS na operaci obličeje

Kapitán korejské reprezentace Son Hung-min z Tottenhamu se musí podrobit operaci obličeje. Zatím není jasné, do jaké míry zranění a zákrok ovlivní účast třicetiletého útočníka na blížícím se mistrovství světa v Kataru.

Gól z poslední minuty připravil Olympique Marseille o jaro v Evropě

Tottenham si zlepšeným výkonem v druhé půli zajistil první místo ve skupině D, když dokázal porazit Olympique Marseille 2:1. V první půli otevřel skóre Mbemba, ve druhé pětačtyřiceti minutovce však Tottenham otočil vývoj utkání, a to góly Lengleta a Højberga.

Výhra zapotřebí? Marseille se popere s Tottenhamem o postup do osmifinále Ligy mistrů

Vítězství je pro oba celky v tomto případě nesmírně klíčovým artiklem. Pokud totiž uzmou tři body, nebudou se muset dívat na výsledek ze souběžně hraného klání z Lisabonu a naplní své ambice. Tedy Tottenham jisté udržení první příčky v tabulce, Marseille minimálně postup do osmifinále Ligy mistrů. Jednoduše až poslední kolo skupiny D rozhodne o všem podstatném.

Kohouti se po Moorových trefách probudili. Senzační otočku zakončil v nastavení Bentancur

Bournemouth padl ve 14. kole Premier League na vlastním hřišti s Tottenhamem 2:3. Domácí se přitom po trefách Kieffera Moora dostali na začátku druhého dějství do dvougólového vedení. Poté se ale spící Spurs probudili a postupně se dopracovali až k vítězné trefě Rodriga Bentancura z nastavení. Hosté se tak po dvou neúspěšných kolech dočkali vydřeného triumfu.

Tottenham se bude chtít výhrou nad Bournemouthem přiblížit k vedoucí dvojici

V sobotním střetnutí Premier League se se na Vitality Stadium utká Bournemouth s Tottenhamem Hotspur. Tým Garyho O'Neila musel v pondělí podlehl 2:0 West Hamu United, Spurs v Lize mistrů remizovali 1:1 se Sportingem Lisabon.

Conte po neuznaném gólu Tottenhamu: VAR způsobuje velké škody

Trenéra Tottenhamu Antonia Conteho naštval výrok videorozhodčího ve středečním 5. kole skupiny Ligy mistrů. "Kohouti" v páté minutě nastavení vstřelili Sportingu Lisabon gól na 2:1 a na stadionu vypukla euforie, jelikož v té chvíli postupovali do osmifinále. Po několikaminutovém zkoumání situace ale branka kvůli milimetrovému ofsajdu střelce Harryho Kanea neplatila. Podle Conteho VAR páchá velké škody.

"Kohouti" měli v závěru mohutný tlak, se Sportingem ale nakonec jen remizovali

Důležitý souboj o osmifinále Ligy mistrů svého vítěze nakonec neměl a po remíze anglického Tottenhamu s portugalským Sportingem je situace ve skupině D ještě zamotanější. Londýnský favorit se udržel na vedoucí příčce s osmi body, ovšem k jistotě nejlepší šestnáctky potřebuje na závěr vyhrát v Marseille. Lisabonský tým je stále na druhé pozici, ale jen vinou lepšího skóre před druhým Frankfurtem a na poslední Marseille má náskok jediného bodu.

Tottenham se popere o jistotu osmifinále proti houževnatému Sportingu

Skupina D letošního ročníku Ligy mistrů je jedna z nejvyrovnanějších a kdokoli může skončit první i poslední. Kohouti jsou v tuto chvíli ve vedení se ziskem sedmi bodů, ovšem před Marseille i středečním rivalem jsou jen o bod a na poslední Frankfurt mají tříbodový náskok. Pokud nyní v Londýně dokážou zdolat portugalský Sporting, tak si s předstihem mohou zajistit vytoužené osmifinále.

Newcastle vyloupil Tottenham

Tottenham Hotspur nestačil v domácím utkání třináctého kola Premier League na Newcastle United a prohrál 1:2. Hosté si vytvořit dvoubrankový náskok díky gólům Calluma Wilsona a Miguela Almiróna, za domácí snížil Harry Kane.

V Londýně na stadión Tottenhamu zavítá Newcastle

Tottenhamu se v týdnu vůbec nezadařilo, když na půdě Manchesteru United předvedl bezkrevný výkon a po zásluze odešel s porážkou 0:2. Antonio Conte zatím nemůže být s výkony svých oveček v konfrontacích s ostatními celky z čela tabulky Premier League spokojen, pozitivní pro něj je alespoň fakt, že v ostatních duelech zůstávají Spurs velmi přesvědčiví. Další příležitostí k zisku tří bodů budou mít "Kohouti" proti Newcastlu, který se ale v letošním ročníku taky neprezentuje vůbec špatně.

United si bez problému poradili se Spurs

United od prvních minut v zápase až překvapivě dominovali a hosté jen díky famóznímu Llorisovi, který zlikvidoval několik vyložených šancí soupeře, neinkasovali gól. Po přestávce šli domácí zaslouženě do vedení, když se po pěkné akci prosadil Fred, jehož ne úplně povedenou střelu tečoval do vlastní brány jeden z hostujících obránců. V 69. minutě přidal druhou branku Fernandes, jenž z hranice vápna technicky uklidil míč k pravé tyči. United měli ještě několik dalších gólových šancí, ale třetí branku nepřidali. Manchester si po výborném výkonu připsal výhru 2-0 a nyní ztrácí jeden bod na čtvrtou Chelsea. Spurs zůstali na třetím místě.

Ve šlágru kola zavítá Tottenham na Old Trafford

Manchester United v posledním kole předvedl doma s Newcastlem nevýrazný výkon a podruhé v krátké době se představí znovu před svými fanoušky. Na Old Trafford přijede Tottenham, jenž zatím prohrál jediný zápas a poslední dvě utkání v lize zvládl. Zároveň mají hosté MU co vracet, jelikož s ním v minulém ročníku prohráli oba vzájemné zápasy.

Spurs pokračují v domácí krasojízdě. Penaltový souboj kolegů z reprezentace zvládl lépe Kane

Fotbalisté Tottenhamu zvítězili v 11. kole Premier League na domácím stadionu nad Evertonem 2:0. O vítěznou branku utkání se postaral ve druhém poločase z pokutového kopu Harry Kane, který překonal svého kolegu z reprezentace Jordana Pickforda. Anglický útočník zároveň oslavil svůj jubilejní 400. zápas v barvách Spurs. Ti tak ovládli již pátý domácí duel v anglické nejvyšší soutěži a na vlastním stadionu zůstávají nadále stoprocentní.

Tottenham přivítá Everton

Družina Antonia Conteho se minulý týden vrátila na vítěznou vlnu, když po prohře v severolondýnském derby zvládla další těžký výlet na půdu Brightonu, odkud díky brance Harryho Kanea přivezla výhru 1:0. To svěřenci Franka Lamparda v neděli po 6 zápasech poprvé prohráli, když na vlastním hřišti nestačili na zvedající se Manchester United. Bývalý záložník Chelsea ale bude jistě doufat, že jeho ovečky v Londýně předvedou lepší výkon než při posledním klání na Tottenham Stadium, kdy Karamelky utrpěly debakl 5:1.