Liverpool FC Anglie - Liverpool FC - Zprávy

Shledání rodiny Mac Allisterů dopadlo lépe pro Alexise. Reds zajistil výhru Gravenberch

Liverpool ve druhém kole skupiny E Evropské ligy porazil na Anfieldu Royale Union 2:0, a udržel si tak stoprocentní bilanci v soutěži. O vítězství anglického favorita se ve 44. minutě zasloužil prvním gólem v dresu Reds Ryan Gravenberch a v samotném závěru zápasu i Diogo Jota. Duel byl speciální rovněž pro mistra světa z Argentiny Alexise Mac Allistera, jelikož v dresu Belgičanů nastoupil jeho bratr Kevin Mac Allister. Na utkání z lavičky dohlížel i český brankář Vítězslav Jaroš.

Liverpool po úspěchu v Linci hodlá vyzrát i na belgického vyzyvatele RU Saint-Gilloise

Anglický Liverpool opět bojuje na několika frontách, a i když úspěch v Evropské lize není pro něj hlavní prioritou, tak ji na vedlejší kolej určitě stavět nechce. Před čtrnácti dny sice překvapivě prohrával v Rakousku, ovšem po změně stran vývoj otočil a nakonec se radoval z vítězství 3:1. Nyní se poprvé představí na stadionu Anfield a znovu bude považován za jasného favorita, nicméně jeho belgický protivník se určitě bez boje nevzdá.

Mělo dojít k zásahu, ohradil se Liverpool po chybně neuznaném gólu

Liverpool se ohradil proti verdiktu rozhodčích v sobotním utkání 7. kola anglické ligy na hřišti Tottenhamu. "Reds" v prohlášení na svém webu uvedli, že podkopalo "sportovní důvěryhodnost".

Rozhodčí přiznali velkou chybu po neuznaném gólu Liverpoolu

Anglické sdružení fotbalových rozhodčích (PGMOL) po utkání 7. kola Premier League mezi Tottenhamem a Liverpoolem přiznalo "významnou lidskou chybu" při neuznaném gólu Liverpoolu.

Tragický závěr pro Matipa. Liverpoolský vzdor po dvou vyloučeních ukončil vlastenec

Fotbalisté Tottenhamu porazili v sedmém kole Premier League na vlastním stadionu Liverpool 2:1. Průběh duelu výrazně ovlivnily dvě vyloučení hostujícího celku, kdy nejprve uviděl červenou kartu v první půli Curtis Jones a po změně stran také střídající Diogo Jota. Dvojnásobnou přesilovku nebyl domácí tým dlouho schopen přetavit ve vítěznou trefu, a nakonec mu tak musel pomoct až na konci nastaveného času Joël Matip, jenž poslal centrovaný míč za záda vlastního brankáře.

Těžké váhy se střetnou v Londýně: Tottenham přivítá Liverpool

Tottenham Hotspur hostí v zápase sedmého kola Premier League Liverpool. Domácí mančaft je se čtrnácti body na čtvrté příčce, hosté mají o dva body více a jsou druzí.

Přesný centr Coufala West Hamu znovu nestačil. Núňez potěšil Anfield krásným volejem

Liverpool porazil v šestém kole Premier League 3:1 West Ham. Skóre utkání otevřel v 16. minutě z pokutového kopu Mohamed Salah, jenž si jako pátý hráč historie připsal gól či asistenci ve všech šesti úvodních zápasech nejvyšší anglické soutěže. Krátce před poločasovou pauzou ale Kladiváři srovnali zásluhou přesně hlavičkujícího Jarroda Bowena, na jehož trefu nahrával Vladimír Coufal, který v lize asistoval podruhé v řadě. Od začátku se na Anfieldu představil rovněž Tomáš Souček, který se spoluhráči přihlížel v 60. minutě vítěznému gólu Darwina Núňeze.

Liverpool na Anfieldu poměří síly s West Hamem

Liverpool hostí v rámci nedělního programu šestého kola Premier League West Ham United. Oba celky musí být se začátkem sezony spokojené, domácí jsou momentálně třetí, hostům patří šestá pozice.

Liverpool probrala až poločasová sprcha, obrat v Rakousku režírovali Jihoameričané

LASK Linz v úvodním utkání skupiny E Evropské ligy podlehl Liverpoolu 1:3. V zápase, ve kterém měli výraznou převahu hosté z Anglie, se ovšem jako první prosadil ve 14. minutě Florian Flecker, jenž si na mezinárodní scéně připsal premiérovou trefu. Reds začali být podobně jako ve víkendovém duelu s Wolves nebezpečnější až po změně stran, tři body jim tak vystřelil v 63. minutě Luis Díaz. Z lavičky favorita utkání přihlížel i český brankář Vítězslav Jaroš, jenž se na soupisce Liverpoolu objevil poprvé téměř po třech letech.

Liverpool zahájí evropskou část sezóny v rakouském Linci

Liverpool dlouhodobě patří mezi nejlepší světové kluby, avšak v loňské sezóně Premier League obsadil až pátou pozici, a místo věhlasné Ligy mistrů ho tak čeká "pouze" Evropská liga. Vzhledem k obrovským kvalitám je však považován za jednoho z největších favoritů na postup do květnového finále hraného v irském Dublinu, skupinovou fázi teď odstartuje v Rakousku na půdě místního LASKu a měl by mít jasně navrch.

Liverpool si opět lámal hlavu s brzkým výkopem. Obrat Reds režíroval africký král asistencí

Wolves podlehli v pátém kole Premier League doma Liverpoolu 1:3. Už před výkopem si Jürgen Klopp stěžoval na brzký start utkání, když Reds těchto klání, a to zejména po reprezentačních přestávkách, hráli v posledních sezonách s přehledem nejvíce. Hostům se v nich navíc dlouhodobě nedařilo a i tentokrát už v sedmé minutě inkasovali. O přestávce však Němec sáhl k ofenzivnímu střídání, díky němuž hosté výrazně zlepšili svůj výkon a nakonec dosáhli na obrat skóre. U dvou branek si připsal asistenci Mohamed Salah, jenž celkovým počtem 63 gólových nahrávek překonal africký rekord nejvyšší anglické soutěže.

Wolves přivítají na Molineux favorita z Liverpoolu

V sobotu po poledni se po reprezentační přestávce vrací anglická Premier League, páté kolo otevře duel Liverpoolu na půdě Wolverhamptonu Wanderers. Svěřenci Jürgena Kloppa minule smetli Aston Villu 3:0, Wolves naopak ztratili všechny body v utkání proti Crystal Palace.

Van Dijk dostal trest za urážky rozhodčího a vynechá příští kolo Premier League

Kapitán Liverpoolu Virgil van Dijk dostal za urážky rozhodčího při zápase v Newcastlu dodatečný trest na jedno ligové utkání. Nizozemský obránce navíc zaplatí pokutu sto tisíc liber (2,84 milionu korun). Informovala o tom agentura Reuters s odkazem na tiskovou zprávu Premier League.

Salah nejdražším hráčem v historii? Al-Ittihad nabízí více než šest miliard

Z egyptského útočníka Mohameda Salaha se může stát nejdražší fotbalista historie. Saúdskoarabský Al-Ittihad navýšil svou nabídku za liverpoolskou hvězdu a je ochoten za jednatřicetiletého hráče zaplatit i s bonusy 215 milionů liber (přes šest miliard korun). Informovaly o tom britské listy The Sun a Daily Mail.

Maďarská posila si připravila gólové koření. Liverpool obstál i bez opor v zadních řadách

Fotbalisté Liverpoolu zvítězili ve čtvrtém kole Premier League před vlastním publikem nad Aston Villou 3:0. O úvodní branku se postaral již ve třetí minutě Dominik Szoboszlai, který si otevřel střelecký účet v červeném dresu nádhernou ranou na zadní tyč, díky čemuž se zároveň stal teprve čtvrtým Maďarem, který se v jedné z nejprestižnějších soutěží světa dokázal střelecky prosadit. Gól letní posily z Lipska pomohl výrazně uklidnit i obranné řady domácích, v nichž scházel nejen zraněný Ibrahima Konaté, ale i vykartovaný Virgil van Dijk.