Liverpool FC Anglie - Liverpool FC - Zprávy

Anfield opět Liverpoolu posloužil jako nedobytná tvrz, Nottingham prohrál rozdílem třídy

Fotbalisté Liverpoolu porazili v 10. kole Premier League na svém hřišti Nottingham 3:0. Od úvodních minut na hřišti dominovali hráči v červených dresech, což brankami ještě do přestávky stvrdili Diogo Jota a Darwin Núňez. Dvěma přesnými nahrávkami se pak v průběhu utkání prezentoval Dominik Szoboszlai. Favoritovi střetnutí se tak podařilo uhájit stoprocentní bilanci v duelech hraných na Anfieldu, kde navíc v dosavadním průběhu sezony inkasovali v nejvyšší anglické soutěži pouze dvakrát.

Liverpool vyzve Nottingham

Liverpool hostí v rámci zápasu desátého kole Premier League Nottingham Forest. Zatímco domácí Reds jsou čtvrtí a mají na kontě dvacet bodů, tak hostující Garibaldis mají jen polovinu a jsou až patnáctí.

Produktivní poločas Reds stačil na porážku Les Violets, poprvé slavila japonská posila

Liverpool zvítězil ve třetím kole skupiny E Evropské ligy nad Toulouse 5:1. Reds nakročili k dalšímu tříbodovému zisku již v prvním poločase, kdy se dokázali prosadit hned třikrát. Rozhodující trefu zaznamenal ve 30. minutě Wataru Endó, který se po letním přestupu ze Stuttgartu zapsal do listiny střelců vůbec poprvé. Dalšímu utkání týmu z Anfield Road na evropské scéně přihlížel z lavičky již poměrně tradičně český brankář Vítězslav Jaroš.

Liverpool zakončí první polovinu základních skupin doma proti Toulouse

Po dlouhých šestnácti letech se v evropských pohárech znovu potkává Liverpool FC s francouzským Toulouse. Zatímco první setkání obou týmů proběhlo v předkole Ligy mistrů, nyní se oba celky setkávají v základní skupině tehdy ještě neexistující Evropské ligy.

Obránce Liverpoolu Robertson je po operaci zraněného ramene

V Liverpoolu se budou muset delší dobu obejít bez skotského reprezentanta Andyho Robertsona. Klub na svém webu informoval, že se devětadvacetiletý obránce podrobil operaci zraněného ramene. Jak dlouho bude mimo hru, zatím není jasné.

Veterán Young červenou nakopl Reds. Liverpool v derby skolil Everton zásahem z penalty

Liverpool porazil v devátém kole Premier League na svém hřišti Everton 2:0. Domácí se i přes výraznou herní převahu trápili v zakončení, cestu ke skórování jim však usnadnil 38letý Ashley Young, jenž byl na konci první půle vyloučen. Po změně stran tak přisoudil Reds již devátou výhru z posledních 11 utkání s městským rivalem hraných na Anfieldu Mohamed Salah, jenž dvěma zásahy minimálně na několik hodin posunul svůj tým do čela ligového pelotonu.

Merseyside derby sobotním šlágrem kola

V sobotu po obědě odstartuje program 9. kola anglické Premier League liverpoolský duel mezi domácím Liverpoolem a Evertonem. Po reprezentační přestávce se svěřenci Jürgena Kloppa nachází na čtvrté příčce a mají o 11 bodů více než Toffees, kteří se trápí na konci tabulky.

Salah vyzval k ukončení masakrů v Gaze

Útočník Liverpoolu Mohamed Salah vyzval k ukončení masakrů v Gaze a k vyslání okamžité humanitární pomoci. Egyptská fotbalová hvězda to prohlásila ve videu na sociálních sítích.

Černý kůň Premier League oživil proti Reds uvadající kouzlo. Chyby Brightonu trestal Salah

Fotbalisté Brightonu remizovali v osmém kole Premier League na vlastním hřišti s Liverpoolem 2:2. Potrestáním špatné rozehrávky vybojoval domácím ve 20. minutě vedení Simon Adingra. Chyb se ovšem dopustili i domácí, kteří ještě v závěru prvního dějství darovali Reds dvě zlaté šance, včetně té z penaltového puntíku, kterými nepohrdl Mohamed Salah. Alespoň bod však v 78. minutě zařídil domácím první trefou v ročníku Lewis Dunk.

Podaří se Brightonu vyzrát na Liverpool?

Brighton hostí v klání osmého kola Premier League Liverpool. Jedno z nejmilejších překvapení letošního ročníku Seagulls se nachází na šesté příčce, avšak pouze jeden bod za čtvrtými Reds.

Shledání rodiny Mac Allisterů dopadlo lépe pro Alexise. Reds zajistil výhru Gravenberch

Liverpool ve druhém kole skupiny E Evropské ligy porazil na Anfieldu Royale Union 2:0, a udržel si tak stoprocentní bilanci v soutěži. O vítězství anglického favorita se ve 44. minutě zasloužil prvním gólem v dresu Reds Ryan Gravenberch a v samotném závěru zápasu i Diogo Jota. Duel byl speciální rovněž pro mistra světa z Argentiny Alexise Mac Allistera, jelikož v dresu Belgičanů nastoupil jeho bratr Kevin Mac Allister. Na utkání z lavičky dohlížel i český brankář Vítězslav Jaroš.

Liverpool po úspěchu v Linci hodlá vyzrát i na belgického vyzyvatele RU Saint-Gilloise

Anglický Liverpool opět bojuje na několika frontách, a i když úspěch v Evropské lize není pro něj hlavní prioritou, tak ji na vedlejší kolej určitě stavět nechce. Před čtrnácti dny sice překvapivě prohrával v Rakousku, ovšem po změně stran vývoj otočil a nakonec se radoval z vítězství 3:1. Nyní se poprvé představí na stadionu Anfield a znovu bude považován za jasného favorita, nicméně jeho belgický protivník se určitě bez boje nevzdá.

Mělo dojít k zásahu, ohradil se Liverpool po chybně neuznaném gólu

Liverpool se ohradil proti verdiktu rozhodčích v sobotním utkání 7. kola anglické ligy na hřišti Tottenhamu. "Reds" v prohlášení na svém webu uvedli, že podkopalo "sportovní důvěryhodnost".

Rozhodčí přiznali velkou chybu po neuznaném gólu Liverpoolu

Anglické sdružení fotbalových rozhodčích (PGMOL) po utkání 7. kola Premier League mezi Tottenhamem a Liverpoolem přiznalo "významnou lidskou chybu" při neuznaném gólu Liverpoolu.

Tragický závěr pro Matipa. Liverpoolský vzdor po dvou vyloučeních ukončil vlastenec

Fotbalisté Tottenhamu porazili v sedmém kole Premier League na vlastním stadionu Liverpool 2:1. Průběh duelu výrazně ovlivnily dvě vyloučení hostujícího celku, kdy nejprve uviděl červenou kartu v první půli Curtis Jones a po změně stran také střídající Diogo Jota. Dvojnásobnou přesilovku nebyl domácí tým dlouho schopen přetavit ve vítěznou trefu, a nakonec mu tak musel pomoct až na konci nastaveného času Joël Matip, jenž poslal centrovaný míč za záda vlastního brankáře.