Burnley FC Anglie - Burnley FC - Zprávy

Burnley FC - Liverpool FC 0:4

Burnley se po včerejší výhře West Hamu ocitnulo nesmírně blízko sestupu. Pokud si chtělo udržet alespoň teoretickou naději na záchranu, nezbývalo mu nic jiného než dnes zvítězit. Ovšem na Turf Moor dorazil těžký protivník v podobě Liverpoolu. Clarets utkání nezvládli, prohráli 0:4 a stali se tak již třetím sestupujícím.

Burnley ještě bude živit pomalu skomírající naději na uspokojivé umístění, Liverpool jakbysmet

Už dva měsíce okupujíc Clarets sestupové příčky a jen stěží se z nich zvládnou do konce sezony vyhrabat. Potřebovali by k tomu zázrak, ne jeden, a pokud možno už teď - proti silnému Liverpoolu. Při nepříznivé konstelaci hvězd si dokonce Burnley může být degradací jisto už po tomto hracím víkendu. Podobně jsou na tom i Reds, ti pro změnu už po dnešku můžou klidně zapomenout na Ligu mistrů.

Jmenuji se Barry Kilby a mám peněz jako želez!

Jak praví srbské přísloví: Budeš bohatý - budeš rohatý. A skutečně, také nemálo majetných vlastníků celků Premier League bývá spojováno se samotným ďáblem. Ale opravdu bychom měli být tak omezení při pohledu na ně?

22.04.2010 Životopisy 72 komentářů
Zaujalo nás

Sunderland AFC - Burnley FC 2:1

Sunderland zaslouženě porazil Burnley a zatímco on se nejspíše definitivně vyhl sestupovým bojům, Clarets jsou po gólech Campbella a Benta blízko druhé lize. Burnley po prohře zůstává v sestupové zóně, na záchranu ztrácí čtyři body. Navíc hráli o zápas více než většina konkurentů.

Burnley stále ještě bojuje o záchranu, mizivou naději se pokusí oživit v Sunderlandu

Burnley s Hullem poslední dobou jenom pomáhaly klubům nad nimi tím, že sami prohrávaly a nijak je tedy nenaháněly. Ovšem jejich vzájemné střetnutí minulý víkend jasně ovládli Clarets a udělal nepěkné "bububu" na West Ham či ostatní sestupem ohrožené celky.

V důležité sestupové bitvě uspělo Burnley

Tigers sice vedli už od třetí minuty nad Burnley, ale nakonec se museli před svým soupeřem v boji o udržení sklonit a po prohře 1:4 odcházejí s prázdnou. Přestože mají ještě zápas k dobru, boj o záchranu se jim notně komplikuje. Clarets sice svého soupeře o skóre předskočili, ale jelikož vyhrál i West Ham, nadále se nacházejí v pásmu sestupu.

Preview: Hull City - Burnley FC

V sobotu sice na KC Stadium nemůžeme očekávat žádné fotbalového hody, nicméně si můžeme být jisti, že obě mužstva dají do zápasu maximum, alespoň tak jim postavení v tabulce káže. V sestupové bitvě na sebe narazí Hull a Burnley.

Burnley FC - Manchester City 1:6

V jednoznačnou záležitost se změnilo utkání mezi Burnley a Manchesterem City. Hostujícímu týmu skvěle vyšel vstup do zápasu a o majiteli všech bodů rozhodl prakticky už v první desetiminutovce. Po poločasové pauze byl stav 0:5, druhá polovina utkání pak byla jenom povinností...

Preview: Burnley FC - Manchester City

Fotbalisté Manchesteru City zajíždějí na půdu Burnley a budou se chtít přiblížit vytouženému čtvrtému místu, které zaručuje předkolo Ligy mistrů. Domácí se ale jistě nevzdají lacino, ještě stále totiž existuje možnost záchrany

Burnley FC - Blackburn Rovers 0:1

Záchranářské starosti Burnley dosáhly vrcholu. Porážku 0:1 s Blackburnem způsobil moment ze dvacáté minuty. Olsson si v pokutovém území došel pro spornou penaltu a Dunn se ukázal jako spolehlivý exekutor.

Preview: Burnley FC - Blackburn Rovers

Pokud to Burnley myslí se záchranou v Premier League skutečně vážně, musí konečně opět začít vyhrávat. Nyní má vcelku slušnou příležitost, jak po dlouhé době získat na své konto tři body. Doma totiž přivítá venku trápící se Blackburn.

Burnley scházel kousek, nakonec je zase bez bodu

Takhle blízko druhému venkovnímu bodu v sezoně snad Burnley ještě nebylo. Až do 93. minuty drželo ve Wiganu nerozhodný stav, dokonce v závěru nastřelilo břevno a přesto nakonec dokázalo prohrát. Hrdinou Latics se opět stal Hugo Rodallega.

Wigan ještě bota úplně netlačí, v souboji s Burnley se ale může dostat do potíží

Další záchranářský souboj má na programu Premier League tuto sobotu. Střetnou se totiž celky Wiganu a Burnley, které se navzájem mohou předhánět v bídnosti posledních výsledků. Jak jeden, tak druhý zaznamenal v minulých deseti kolech jen jedno vítězství a oba dělí v tabulce lehko zanedbatelné čtyři body.

Burnley FC - Wolverhampton Wanderers 1:2

Veledůležité vítězství v boji o záchranu získal Wolverhampton na půdě Burnley. Vlci se tak radovali z výhry venku poprvé od 12. prosince, kdy porazili Tottenham. Domácí měli v zápase kupu smůly, avšak Wolves dokázali vždy v pravý čas udeřit. Za stavu 0:2 sice dokázal v 75. minutě snížit Thompson, hosté si ovšem už poté tři body vzít nenechali.

Nejslabší útok proti nejhorší obraně, takový bude souboj nováčků z Wolverhamptonu s Burnley

Bezzubý vlk? Kdo to kdy viděl, že? Ovšem ve Wolverhamptonu vědí své, v tamním fotbalovém mužstvu byste jich totiž napočítali habaděj. Už zase tři zápasy vycházejí Wolves střelecky naprázdno a v Burnley si teď určitě říkají "kdy jindy, když ne teď?". Sérii čtyř proher minule utnuli pouhou remízou, dojde teď v sobotu k vítané gradaci výkonů Clarets?