Brighton & Hove Albion Anglie - Brighton & Hove Albion - Zprávy

Kritika padla na úrodnou půdu. Hrdina Fernández dovedl Chelsea k vítězství nad Brightonem

Chelsea ve 14. kole anglické Premier League o něco vylepšila náladu svých fanoušků, když si na Stamford Bridge poradila s Brightonem po výsledku 3:2. V gólovém utkání se stal hrdinou Blues Enzo Fernández, jenž vsítil své dvě premiérové branky v anglické lize. Před přestávkou byl sice po zbytečném faulu vyloučen Conor Gallagher a nabídl soupeři přesilovku, ta však zůstala využita jen částečně po zásahu ve formě hrajícího Joaa Pedra. Blues tak na domácím stadionu zdolali Seagulls až na čtvrtý pokus, předchozí tři vzájemná měření sil totiž vždy skončila bodovým ziskem hostů.

Chelsea nutně potřebuje zabrat, v cestě stojí marodkou zdecimovaný Brighton

Důležitý zápas čeká na fotbalisty Chelsea, kteří v neděli na vlastním stadiónu přivítají nepříjemného soupeře v podobě Brightonu.
 Zdálo se, že se londýnský celek po dobrých výkonech proti Tottenhamu a Manchesteru City konečně dostal do dobré provozní teploty. To ale svěřenci Mauricia Pochettina nepotvrdili, když minulý týden předvedli hrůzný druhý poločas proti Newcastlu United a schytali zasloužený debakl 4:1. Ani Brighton se ale nenachází v ideálním rozpoložení, svěřenci De Zerbiho si minulý týden připsali první tříbodový zisk od konce září a momentálně je trápí dosti rozsáhlá marodka.

AEK na úspěch z Brightonu nenavázalo. Rackové se Orlů nezalekli a vyletěli směrem ze skupiny

Fotbalisté Brightonu porazili v pátém kole skupiny B Evropské ligy AEK 1:0, a stvrdili tak svůj postup do jarní části soutěže. Řekové i přes roli outsidera dokázali Racky přehrávat, nicméně svou aktivitu nepřetavili v branku. To se na druhé straně povedlo Joau Pedrovi, jenž zkušeně proměnil pokutový kop v 55. minutě a osamostatnil se na vedoucí pozici v tabulce nejlepších střelců. Jakékoliv naděje domácích na obrat ve skóre o chvíli později zhatil Mijat Gačinovič, jenž po druhé žluté kartě putoval předčasně do sprch.

Brighton hraje o první místo, AEK ale ještě žije

Brighton pořád živí naději nejen na postup do vyřazovací fáze, ale také na první místo. K tomu ale kromě pomoci od posledního Ajaxu potřebuje především zvládnout svůj part s AEK. Jenže Atény mají pro strach uděláno, o čemž se Angličané už nedávno přesvědčili.

Nottingham Dunkův den blbec nevyužil. Brighton vysvobodil z ligového útlumu Joao Pedro

Brighton zvládl utkání 13. kola Premier League, když na hřišti Nottinghamu zvítězil 3:2. Domácí tým se sice dostal do vedení již ve třetí minutě, gól Anthonyho Elangy však smazal 19letý irský talent Evan Ferguson. Po zaváhání obrany The Tricky Trees dokonal v nastaveném čase úvodního dějství obrat střídající Joao Pedro. Bývalý tahoun Watfordu navíc rozhodl o konečné výhře v 58. minutě, kdy se prosadil z pokutového kopu.

Nottingham změří síly s Brightonem

Po reprezentační pauze se do akce vrací také fotbalisté Nottinghamu, kteří na vlastním stánku přivítají loňskou senzaci v podobě Brightonu. Domácí se momentálně nachází na čtrnácté příčce tabulky s osmibodovým náskokem na první sestupovou příčku - s dosavadním průběhem sezóny tak mohou být spokojeni. Naproti tomu Brighton po velmi dobrém strachu tak nějak přišel o dech - a v posledních šesti ligových kláních dokonce na své konto nepřipsal ani jednu jedinou výhru!

Žiletky ze Sheffieldu po pauze odpověděly na ostrý start Brightonu. Racci se sami připravili o výhru

Hráči Brightonu remizovali ve 12. kole Premier League na domácí půdě se Sheffieldem 1:1. První ligové vítězství Racků od konce září přiblížil přesný zásah Simona Adingry ze samého úvodu utkání. Mladý reprezentant Pobřeží slonoviny tím navázal na povedené vystoupení ze stadionu Ajaxu, kde v rámci Evropské ligy zazářil gólem a asistencí. Hostům ale ke druhému bodovému zisku v řadě výrazně pomohlo vyloučení Mahmouda Dahouda, které The Blades šťastně potrestali v 73. minutě, kdy do vlastní sítě zamířil Adam Webster.

Brighton hostí poslední Sheffield United

Brighton zvládl i druhý zápas s Ajaxem a v Evropské lize míří za postupem. Seagulls by na dobrý výkon chtěli navázat i v lize, kde je čeká poslední Sheffield.

Brighton úspěšně loupil v Amsterdamu, ligové zmrtvýchvstání Ajaxu se do evropských bojů nepromítlo

Brighton si ve čtvrtém kole skupiny B Evropské ligy poradil s domácím Ajaxem 2:0, čímž si alespoň dočasně zajistil vedoucí pozici. O vítězství Seagulls se výrazně zasadil útočník Ansu Fati, který se v letošním ročníku Evropské ligy prosadil už podruhé. Výpůjčka z Barcelony ve druhé půli přidala k úvodní trefě i asistenci, čímž zvýšila postupové naděje anglického celku, akcie nizozemského mistra se oproti tomu opět snížily.

Ajax chce navázat na zlepšené výkony i proti silnému Brightonu

Nejúspěšnější nizozemský tým historie prožívá jednu z nejhorších sezon, aktuálně to však, vypadá, že se pod vedením nového trenéra Johna van 't Schipa přeci jen blýská na lepší časy. Amsterdamský klub totiž uplynulý týden zvládl oba ligové duely a po dvou jasných výhrách hodlá uspět i na evropské scéně, na druhou stranu proti němu stojí největší favorit skupiny B Brighton, kterému před čtrnácti dny podlehl 0:2.

Úsporný režim Evertonu málem opět slavil úspěch. Domácí stála výhru Youngova nerozvážnost

Fotbalisté Evertonu remizovali v 11. kole Premier League před svými fanoušky s Brightonem 1:1. Toffees nakročili ke třetímu soutěžnímu triumfu v řadě hned v úvodu, když se na střeleckou listinu zapsal tečovanou ranou Vitalij Mykolenko. Hosté však dokázali chvíli před koncem alespoň vyrovnat díky vlastnímu zásahu 38letého Ashleyho Younga. Svěřenci Roberta De Zerbiho další zásah nepřidali, a na první ligové vítězství od 24. září tak nadále čekají.

Rozjetý Everton přivítá v Goodison Parku Brighton

V sobotním utkání Premier League hostí Everton v Goodison Parku Brighton & Hove Albion. Toffees se v posledních týdnech začíná konečně dařit, zatímco tým Roberta De Zerbiho remizoval 1:1 s Fulhamem.

Ferguson napodobil počin Rooneyho, Fulham se i přes jeho gól z Brightonu vracel s bodem

Hráči Brightonu remizovali v 10. kole Premier League na svém hřišti s Fulhamem 1:1. Domácí šli za bodovým ziskem již od úvodní hvizdu, avšak zkraje zápasu v brance Chalupářů předváděl skvělý výkon Bernd Leno. Ani skvělé zákroky německého brankáře ale hostům k udržení čistého konta nestačily, neboť ve 26. minutě ho překonal přesnou ranou k levé tyči Evan Ferguson, jenž se stal prvním teenagerem od dob Wayna Rooneyho s alespoň 10 přesnými zásahy v anglické nejvyšší soutěži v rámci jednoho kalendářního roku. Ani povedené počínání irského útočníka ke třem bodům nevedlo, jelikož v 65. minutě sroval nádhernou ranou Joao Palhinha.

Brighton narazí na neoblíbený Fulham

Brighton dal ve čtvrtečním duelu Evropské ligy zapomenout na nepovedené výkony z minulých týdnů a doma porazil Ajax. Svěřenci Roberta De Zerbiho by výkon rádi zopakovali i v lize, kde je ovšem čeká neoblíbený Fulham.

Topícímu se Ajaxu se vzdaluje i evropské stéblo. Brighton opět spoléhal na brazilského střelce

Brighton se dočkal svého historicky premiérového vítězství na mezinárodním poli, když ve třetím kole skupiny B Evropské ligy porazil na domácí půdě Ajax 2:0. O první soutěžní výhře Racků po více než měsíci rozhodl svým čtvrtým gólem v soutěži Joao Pedro, jenž se prosadil z dorážky v závěru úvodního dějství. Hosté naopak pokračovali v tragických výsledcích z nizozemské nejvyšší soutěže a po porážce z Britských ostrovů propadli na poslední příčku tabulky.