Brighton & Hove Albion Anglie - Brighton & Hove Albion - Zprávy

Marseille po úsporném výkonu přenechala osmifinále Brightonu. Souboj střelců ovládl João Pedro

Utkání posledního kola skupiny B Evropské ligy zvládl lépe Brighton, jenž porazil Marseille nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. Dlouho se zdálo, že duel skončí bezbrankovou remízou i přesto, že se v obou týmech nacházeli s pěti trefami nejlepší střelci soutěže. V 88. minutě se však prosadil domácí útočník João Pedro, čímž se v čele této statistiky osamostatnil právě také před hostujícím Pierre-Emerickem Aubameyangem. Zatímco Racci tak postoupili z prvního místa rovnou do osmifinále, Olympique na druhém místě čeká na jaře o jedno vyřazovací kolo více.

Brighton v přímé bitvě o postup do osmifinále EL musí přehrát neporaženou Marseille

Skupina B letošního ročníku Evropské ligy měla být podle papírových předpokladů jednou z nejméně čitelných a tyto prognózy se vyplnily do puntíku. Brighton si chtěl s předstihem zajistit postup do osmifinále, ale před posledním utkáním to nebude mít jednoduché, protože ke splnění svého cíle potřebuje v domácím prostředí zdolat dobře hrající Marsille, která navíc v dosavadních pěti případech ani jednou neprohrála.

Prvoligová neporazitelnost Burnley v Brightonu trvá. Zařazení mladíka opět přineslo gól

Fotbalisté Burnley, kteří prohráli předchozích pět venkovních zápasů za sebou, remizovali v 16. kole Premier League na půdě Brightonu 1:1. Hostující kouč Vincent Kompany teprve potřetí v sezoně nominoval do základní sestavy čerstvě 19letého Wilsona Odoberta, za což se mu Francouz stejně jako v říjnu proti Chelsea odvděčil gólem. Favorit duelu se vyrovnání dočkal až v 77. minutě zásluhou Simona Adingry, na historicky první výhru ve vzájemných utkáních hraných v nejvyšší anglické soutěži však Racci nedosáhli.

Předposlední Burnley se představí na Amex Stadium

Brighton by se rád přiblížil pohárovým pozicím a v sobotu na to bude mít velmi dobrou šanci. Na Amex Stadium totiž zavítá předposlední Burnley, jenž si v minulém kole připsalo již dvanáctou porážku v letošní sezóně.

Brighton zlomil domácí remízové prokletí. Vítězný let Racků obstaral klenot z akademie

Brighton porazil v 15. kole Premier League Brentford na vlastní půdě 2:1. Fanoušci domácího celku sice zůstali ve 27. minutě opařeni, když proměnil pokutový kop Bryan Mbeumo, Albion se ovšem nevzdal a nakonec stav utkání otočil. Jedním z hlavních hrdinů se stal Pascal Gross, jenž nejprve v první půli vyrovnal a po změně stran asistoval u rozhodující trefy teprve 18letého odchovance Jacka Hinshelwooda. Racci tak ukončili šňůru tří ligových remíz na domácí půdě, přičemž na Amex Stadium padli v letošním ročníku pouze jednou.

Brighton navazuje na loňskou sezonu, De Zerbi už jedná o nové smlouvě

Šťastnou ruku mělo loni v září vedení Brightonu, když do funkce hlavního trenéra dosadilo Roberta De Zerbiho. Italský kormidelník anglický klub poprvé v historii dostal do evropských pohárů a velmi dobře si vede i letos, obě strany proto zahájily jednání o dlouhodobé spolupráci.

Na Amex Stadium zavítá Brentford

Brighton v minulém kole přišel o čtyřzápasovou neporazitelnost, když nestačil na Chelsea. Hosté se naopak v zápase proti Lutonu vrátili zpět na vítěznou vlnu a dobrý výkon chtějí potvrdit i na Amex Stadium.

Kritika padla na úrodnou půdu. Hrdina Fernández dovedl Chelsea k vítězství nad Brightonem

Chelsea ve 14. kole anglické Premier League o něco vylepšila náladu svých fanoušků, když si na Stamford Bridge poradila s Brightonem po výsledku 3:2. V gólovém utkání se stal hrdinou Blues Enzo Fernández, jenž vsítil své dvě premiérové branky v anglické lize. Před přestávkou byl sice po zbytečném faulu vyloučen Conor Gallagher a nabídl soupeři přesilovku, ta však zůstala využita jen částečně po zásahu ve formě hrajícího Joaa Pedra. Blues tak na domácím stadionu zdolali Seagulls až na čtvrtý pokus, předchozí tři vzájemná měření sil totiž vždy skončila bodovým ziskem hostů.

Chelsea nutně potřebuje zabrat, v cestě stojí marodkou zdecimovaný Brighton

Důležitý zápas čeká na fotbalisty Chelsea, kteří v neděli na vlastním stadiónu přivítají nepříjemného soupeře v podobě Brightonu.
 Zdálo se, že se londýnský celek po dobrých výkonech proti Tottenhamu a Manchesteru City konečně dostal do dobré provozní teploty. To ale svěřenci Mauricia Pochettina nepotvrdili, když minulý týden předvedli hrůzný druhý poločas proti Newcastlu United a schytali zasloužený debakl 4:1. Ani Brighton se ale nenachází v ideálním rozpoložení, svěřenci De Zerbiho si minulý týden připsali první tříbodový zisk od konce září a momentálně je trápí dosti rozsáhlá marodka.

AEK na úspěch z Brightonu nenavázalo. Rackové se Orlů nezalekli a vyletěli směrem ze skupiny

Fotbalisté Brightonu porazili v pátém kole skupiny B Evropské ligy AEK 1:0, a stvrdili tak svůj postup do jarní části soutěže. Řekové i přes roli outsidera dokázali Racky přehrávat, nicméně svou aktivitu nepřetavili v branku. To se na druhé straně povedlo Joau Pedrovi, jenž zkušeně proměnil pokutový kop v 55. minutě a osamostatnil se na vedoucí pozici v tabulce nejlepších střelců. Jakékoliv naděje domácích na obrat ve skóre o chvíli později zhatil Mijat Gačinovič, jenž po druhé žluté kartě putoval předčasně do sprch.

Brighton hraje o první místo, AEK ale ještě žije

Brighton pořád živí naději nejen na postup do vyřazovací fáze, ale také na první místo. K tomu ale kromě pomoci od posledního Ajaxu potřebuje především zvládnout svůj part s AEK. Jenže Atény mají pro strach uděláno, o čemž se Angličané už nedávno přesvědčili.

Nottingham Dunkův den blbec nevyužil. Brighton vysvobodil z ligového útlumu Joao Pedro

Brighton zvládl utkání 13. kola Premier League, když na hřišti Nottinghamu zvítězil 3:2. Domácí tým se sice dostal do vedení již ve třetí minutě, gól Anthonyho Elangy však smazal 19letý irský talent Evan Ferguson. Po zaváhání obrany The Tricky Trees dokonal v nastaveném čase úvodního dějství obrat střídající Joao Pedro. Bývalý tahoun Watfordu navíc rozhodl o konečné výhře v 58. minutě, kdy se prosadil z pokutového kopu.

Nottingham změří síly s Brightonem

Po reprezentační pauze se do akce vrací také fotbalisté Nottinghamu, kteří na vlastním stánku přivítají loňskou senzaci v podobě Brightonu. Domácí se momentálně nachází na čtrnácté příčce tabulky s osmibodovým náskokem na první sestupovou příčku - s dosavadním průběhem sezóny tak mohou být spokojeni. Naproti tomu Brighton po velmi dobrém strachu tak nějak přišel o dech - a v posledních šesti ligových kláních dokonce na své konto nepřipsal ani jednu jedinou výhru!

Žiletky ze Sheffieldu po pauze odpověděly na ostrý start Brightonu. Racci se sami připravili o výhru

Hráči Brightonu remizovali ve 12. kole Premier League na domácí půdě se Sheffieldem 1:1. První ligové vítězství Racků od konce září přiblížil přesný zásah Simona Adingry ze samého úvodu utkání. Mladý reprezentant Pobřeží slonoviny tím navázal na povedené vystoupení ze stadionu Ajaxu, kde v rámci Evropské ligy zazářil gólem a asistencí. Hostům ale ke druhému bodovému zisku v řadě výrazně pomohlo vyloučení Mahmouda Dahouda, které The Blades šťastně potrestali v 73. minutě, kdy do vlastní sítě zamířil Adam Webster.

Brighton hostí poslední Sheffield United

Brighton zvládl i druhý zápas s Ajaxem a v Evropské lize míří za postupem. Seagulls by na dobrý výkon chtěli navázat i v lize, kde je čeká poslední Sheffield.