Arsenal FC Anglie - Arsenal FC - Zprávy

Hodně to bolí, řekl po vyřazení Arsenalu z FA Cupu manažer Arteta

Manažer Mikel Arteta z Arsenalu netajil po nedělním nečekaném vyřazení z Anglického poháru zklamání. "Kanonýři" nestačili ve 3. kole na druholigový Nottingham a španělský trenér si po prohře 0:1 posteskl, že jeho tým nebyl na soupeřově hřišti dostatečně hladový.

West Ham se Součkem vyřadil z FA Cupu Leeds, Arsenal vypadl

West Ham s Tomášem Součkem v sestavě zvítězil v FA Cupu 2:0 nad Leedsem a postoupili do čtvrtého kola. Uspěl také Liverpool, který doma otočil duel proti Shrewsbury a vyhrál 4:1. Tottenham po obratu porazil 3:1 Morecambe. V soutěži naopak skončil Arsenal, který prohrál na hřišti druholigového Nottinghamu 0:1.

Záložník Maitland-Niles je třetí anglickou posilou AS Řím

V AS Řím získali už třetí anglickou posilu. Z Arsenalu přišel na půlroční hostování záložník Ainsley Maitland-Niles. V týmu kouče Josého Mourinha se potká s krajany Chrisem Smallingem a Tammym Abrahamem.

City otočili divoký zápas na Arsenalu

Fotbalisté Arsenalu prohráli po bojovném výkonu v zápase 21. kola Premier League s Manchesterem City 1:2. Domácí přitom vedli po gólu Bukaya Saky, hosté však duel ve druhém poločase otočili díky proměněné penaltě Riyada Mahreze a brance Rodriho. Po hodině hry navíc po druhé žluté kartě zamířil do sprch domácí Gabriel.

Arsenal zkraje nového roku prověří Citizens

Arsenal hostí v utkání jednadvacátého kola Premier League Manchester City. Domácím se v letošní sezoně zatím daří a v průběžné tabulce jim patří čtvrté místo. Hosté jsou na tom ještě lépe, jejich náskok na první příčce navíc postupně roste.

Leeds a Wolverhampton kvůli koronaviru nebudou hrát ani v úterý

Kvůli koronaviru byly odloženy úterní duely anglické ligy Arsenal - Wolverhampton a Aston Villa - Leeds. Vedení Premier League zápasy odvolalo kvůli většímu počtu nakažených a také zraněných hráčů v kádrech Wolverhamptonu a Leedsu.

Kanonýři rozstříleli chybující Kanárky a stále sní o Lize mistrů

Fotbalisté Arsenalu nedali svému soupeři šanci a zaslouženě zvítězili. Po úvodní trefě Saky se v prvním poločase ještě prosadil obránce Kierran Tierney. Po přestávce skóroval opět Bukayo Saka a z penalty kapitán Alexandr Lacazette. Gólový účet zápasu uzavřel Smith-Rowe.

Arsenal míří na Norwich

Norwich City hostí v devatenáctém kole Premier League Arsenal. Domácí se opět ocitli na úplném chvostu průběžné tabulky a se záchranou to nebudou mít vůbec jednoduché. Naopak Arsenalu se v poslední době poměrně daří, což dokazuje jeho posun na čtvrté místo.

Martinelli řádil při výhře Arsenalu nad Leedsem

Arsenal naprosto ovládl první polovinu utkání a velkou herní převahu dokázal vyjádřit i několika vstřelenými góly. V první půli se dvakrát trefil Martinelli a jednou Saka. Po přestávce sice snížil z penalty Raphinha ale v závěru ještě výhru "Kanonýrů" pečetil Smith Rowe.

Leeds čeká na Arsenal ve formě

Leeds United se v osmnáctém kole anglické Premier League utká s londýnským Arsenalem. Ten zažívá nejlepší období za několik posledních let, jelikož se mu podařilo, i díky několika odloženým zápasům soupeřů, probojovat do nejlepší čtyřky. The Whites řeší opačné problémy, z šestnáctého místa mají jen pět bodů náskok na sestupové příčky.

Arsena je po výhře nad West Hamem v Top čtyřce. Coufala kontroverzně vyloučili.

Arsenal měl v prvním poločase hned několik skvělých příležitostí, ale Lacazetta i Tierneyho vychytal skvělý Fabianski. Skóre utkání tak otevřel až v druhé půli domácí Martinelli. Následně byl za penaltový faul po druhé žluté vyloučen Coufal, ale Lacazetta vychytal Fabianski. Krátce před koncem však uzavřel na konečných 2:0 Smith-Rowe.

Londýn čeká bitva o Evropu mezi Gunners a Hammers

Vložené 17. kolo Premier League dnes okoření očekávané londýnské derby mezi Arsenalem a West Hamem, tedy kluby, které mají i v České republice velmi početnou fanouškovskou základnu. Vzhledem k postavení obou týmů půjde o atraktivní duel o evropské poháry.

Aubameyang byl za další porušení disciplíny zbaven funkce kapitána Arsenalu

Pierre-Emerick Aubameyang už není kapitánem Arsenalu. Londýnský klub zbavil dvaatřicetiletého útočníka této funkce kvůli dalšímu disciplinárnímu prohřešku. Reprezentant Gabonu rovněž chybí v nominaci na středeční zápas anglické ligy s městským rivalem West Hamem.

Arteta takticky přelstil Hassenhüttla a slaví jasnou výhru 3:0

Kanonýři ovládli už první poločas a po trefách Lacazetta a Ødegaarda zaslouženě vedli. Po přestávce ještě skóre přikrášlil Gabriel a přisoudil Gunners výhru 3:0. Tým z Emirates stadium se tedy vrací na 5. místo v tabulce, Saints jsou na 16. pozici.

Gunners doma hostí trápící se Saints

Jejich poslední souboj na St. Mary's Stadium skončil vítězstvím domácího Southamptonu 3:1, ovšem nyní se oba týmy utkají na Emirates Stadium, kde Arsenal zvítězil v pěti z posledních šesti ligových utkání a na vlastním trávníku prohrál naposledy v srpnu s Chelsea. Southampton ale body potřebuje jako sůl.