Arsenal FC Anglie - Arsenal FC - Zprávy

Arsenal tvrdě narazil na Crystal Palace. Na jihu Londýna prohrál o tři góly

Místo potrestání zaváhání konkurence se Arsenal přidal k Chelsea či Manchesteru United a ve 31. kole rovněž zaváhal. "Kanonýři" na půdě Crystal Palace dokonce inkasovali hned třikrát, přičemž sami na obranu domácího celku nenašli recept ani jednou.

Arsenal se chystá na londýnské derby s Crystal Palace

Crystal Palace hostí v duelu 31. kola Premier League londýnský Arsenal. Domácí jsou v průběžné tabulce na dvanáctém místě a vypadá to, že sezonu dokončí v klidném středu. Hosté bojují o nejlepší čtyřku, kterou momentálně uzavírají.

Arsenal díky brance Saky porazil Aston Villu

Arsenal zvládl těžký souboj na hřišti Aston Villy a díky brance Saky zvítězil 1:0. Gunners si tak upevnili čtvrté místo v tabulce a Mikel Arteta si může pochvalovat způsob, jakým jeho svěřenci odpověděli na středeční porážku s Liverpoolem. Naopak Steven Gerrard od svého celku zřejmě očekával více, Aston Villa totiž v tomto utkání zůstala za očekáváním.

Aston Villa hostí čtvrtý Arsenal

Důležitý souboj čeká v sobotu krátce po poledni na fotbalisty londýnského Arsenalu. Ti v týdnu podle očekávání nezvládli dohrávku s Liverpoolem, kterému doma po statečném výkonu podlehli 2:0. Gunners však nemají důvod k panice, stále se nacházejí na čtvrté příčce tabulky s jednobodovým náskokem na pátý Manchester United, přičemž mají odehráno o dva zápasy méně. Aston Villa v týdnu prohrála na půdě West Hamu, stále se však drží v první polovině tabulky.

Arsenal ukázal progres, na Liverpool to ale zatím nestačilo

Arsenal prohrál dohrávku 27. kola Premier League s Liverpoolem 0:2. Šance domácích dokázal likvidovat skvělý Allison Becker, naopak na druhé straně chytající Aaron Ramsdale své spoluhráče příliš nepodržel a proti střelám Dioga Joty a Roberta Firmina kapituloval.

Emirates uvidí souboj titánů, Arsenal vyzve Liverpool

V dohrávce 27. kola Premier League hostí Arsenal na Emirates Stadium Liverpool. Domácí zažívají slibnou sezonu, míří ze Ligou mistrů a momentálně jim patří čtvrtá příčka. Hosté nahánějí první Citizens, na které ztrácí čtyři body, ale mají duel s Gunners k dobru.

Arsenal přemohl také Leicester a dál drží čtvrté místo

"Kanonýři" dál pálí ostrými. Arsenal využil dobré formy a po zápase s Leicesterem oslavil páté ligové vítězství v řadě. K dalšímu tříbodovému zisku nasměroval londýnské mužstvo již v první půli Thomas Partey, po přestávce se zase gólově činil Alexandre Lacazette.

Rozjetý Arsenal narazí na Leicester

Londýnský Arsenal s v zápase 29. kola Premier League utká s Leicesterem City. Domácí fotbalisté jsou v dobrém rozpoložení, momentálně jim patří čtvrtá příčka, a to mají oproti ostatním dva až tři duely k dobru. Hosté na tom naopak letos nejsou nijak dobře, jsou dvanáctí.

Lacazette s vyřešením budoucnosti počká, rozhodne se po sezoně

Výhradně na zápasy se v nadcházejících týdnech bude koncentrovat Alexandre Lacazette. Francouzský útočník byl před měsícem jmenován novým kapitánem Arsenalu, kde mu dobíhá smlouva, budoucnost pak s vedením začne řešit až po sezoně...

Arsenal udržel vedení na Watfordu a nakukuje do top čtyřky

Watford marně dotahoval náskok Arsenalu v utkání 28. kola Premier League, hostující celek vyhrál 3:2. Skóre otevřel Martin Ødegaard, zanedlouho však vyrovnal domácí Cucho Hernández. Hosté poté přidali dvě branky zásluhou Bukaya Saky a Gabriela Martinelliho, snížení Moussy Sissoka už nic nezměnilo.

Watford nečeká lehký duel, vyzve Arsenal

Watford hostí v zápase 28. kola anglické nejvyšší soutěže Arsenal. Domácí bojují o záchranu, na kterou momentálně z předposledního místa ztrácejí tři body. Hosté by naopak rádi nakoukli do top čtyřky a s tím spojené Ligy mistrů, momentálně jsou šestí.

Wolverhampton odjíždí z Emirates s prázdnou, Arsenal dokonal obrat v nastavení

Přesně po dvou týdnech se znovu střetl Arsenal s Wolves. V předešlém zápase se z výhry 1:0 radovali Gunners. Skóre tohoto zápasu otevřel v prvním poločase Hwang, po poločasové přestávce ale Arsenal zužitkoval svého tlaku a po brankách Pépého a Lacazetta zápas otočil a do tabulky si připisuje důležité tři body.

Jiménez se vrací na místo činu, s Wolves chce Arsenalu oplatit porážku

Po 14 dnech se Arsenal a Wolverhampton znovu potkávají. V prvním vzájemném klání se na stadionu Molineux radovali z výhry londýnští Gunners, jimž se zadařilo také v posledním ligovém kole. Také Wolves si nicméně během uplynulého víkendu vedli úspěšně, v červené části Londýna se jim navíc dlouhodobě daří. Kdo se bude radovat na Emirates Stadium?

Arsenalu se odveta vydařila, Brentford porazil 2:1.

I přes velké šance Gunners v první půli, jsme se gólů dočkali až po přestávce. Nejprve ve 48. minutě po sólo akci skóroval Smith-Rowe a v 79. minutě na 2:0 upravil tvrdou ranou Bukayo Saka. V poslední minutě utkání se dočkali i hosté, kdy Nörgaard snížil na konečných 2:1.

Arsenal hostí Brentford

Na Arsenal čeká v sobotu odpoledne důležité londýnské derby proti Brentfordu. Gunners jsou totiž jen o čtyři body za čtvrtým Manchesterem United, který má ale odehráno o celé tři zápasy více. Arsenal se tak v boji o čtvrté místo nachází v možná až nečekaně dobré pozici, teď je ale potřeba, aby zaváhání svých konkurentů také sám využil na zeleném pažitu. To Brentford může být zatím relativně v klidu, ve své první sezóně mezi elitou si totiž vede nad očekávání. Zisk 24 bodů po 25 zápasech a náskok 7 bodů na první sestupovou příčku je jistě důvodem ke spokojenosti.