AFC Bournemouth Anglie - AFC Bournemouth - Zprávy

Tottenham se v sobotu odpoledne utká s Bournemouthem

Podruhé během dvou týdnů přivítá Tottenham Hotspur na severu Londýna tým z jižního pobřeží, v sobotním odpoledním zápase Premier League jej totiž čeká Bournemouth. Spurs se minulý víkend podařilo přetlačit Brighton & Hove Albion a zvítězili 2:1, zatímco svěřenci Garyho O'Neila odjeli z King Power s cennými třemi body.

Leicester doma padl

Leicester City doma nestačil v utkání 30. kola Premier League na Bournemouth a prohrál 0:1. O jediný gól se před přestávkou postaral Philip Billing.

V souboji dvou trápících se týmu se utká Leicester s Bournemouthem

V sobotu se na King Power Stadium odehraje potenciálně klíčové střetnutí dvou sestupem ohrožených týmů, Leicester City doma přivítá Bournemouth. Zatímco Foxes se snaží vyhnout čtvrté domácí porážce v řadě, Cherries prohráli osm z posledních devíti ligových zápasů na hřišti soupeře.

Brighton dohrávku zvládl, na Vitality Stadium se krásnou patičkou trefil Ferguson

Brighton v dohrávce 7. kola zvítězil na hřišti Bournemouthu 2:0. Hosté šli do vedení ve 28. minutě, kdy se krásnou patičkou prosadil Ferguson. Druhý gól přidal v 91. minutě střídající Enciso, a definitivně tak pojistil vítězství Seagulls. Brighton je v současné chvíli na šestém místě, odkud ztrácí 4 body na pátý Man Utd. Cherries se propadli na 18. pozici.

Bournemouth v dohrávce hostí šestý Brighton

Bournemouth se aspoň na chvíli vzdálil od sestupových vod, ale v dohrávce 7. kola ho nečeká nic lehkého, na Vitality Stadium totiž přijede Brighton, který stále stíhá pátý Tottenham a pošilhává po Evropské lize.

Bournemouth otočil zápas s Fulhamem, tři body mu vystřelil Solanke

Bournemouth ve 29. kole Premier League zvítězil nad Fulhamem 2-1. Hosté šli do vedení v 16. minutě, kdy se prosadil Pereira, ale domácí dvěma góly v druhém poločase utkání otočili, rozhodující trefu zařídil v 79. minutě Solanke. The Cherries se tak vzdálili od sestupových pozic a nyní jsou na 15. místě.

Na půdu předposledního Bournemouthu přijede Fulham

Bournemouth potřebuje nutně bodovat, jelikož se po sérii nepříznivých výsledků nachází na sestupovém 19. místě, Fulham se rovněž potýká s poklesem formy a z posledních třech ligových utkání vytěžil pouze bod.

Po 535 dnech. Brooks porazil rakovinu, vrátil se k fotbalu a chce zachránit Bournemouth

Bournemouth sice ve Villa Parku prohrál 0:3 a stále se obává o své bytí a nebytí v příštím ročníku Premier League, přesto v sobotu prožil nadmíru pozitivní moment: Když na konci druhé půle nastupoval na hřiště David Brooks (25), tleskali ve stoje i fanoušci Aston Villy. Velšský reprezentant totiž vyhrál svůj nejtěžší zápas v životě. Porazil rakovinu a po 535 dnech se vrátil k fotbalu.

Aston Villa potvrdila roli favorita

Aston Villa ve 28. kole Premier League porazila Bournemouth 3-0. Domácí poslal do vedení již v 7. minutě Douglas Luiz. Po přestávce měli Villans několik dalších vyložených šancí a po dvou z nich se prosadili Ramsey a Buendia. Domácí tým si připsal 3 body a v tabulce aspoň dočasně přeskočil Chelsea.

Aston Villu prověří Bournemouth

Aston Villa pomýšlí na pozice v horní polovině tabulky a v rámci 28. kola ji doma čeká Bournemouth, který se nachází na sestupovém 18. místě, ale v posledním kole zaskočil favorizovaný Liverpool a vyhrál 1-0. Cherries navíc nad Villans vyhráli poslední 4 ligové zápasy.

Liverpool padl na hřišti Bournemouthu, Salah neproměnil pokutový kop

Bournemouth porazil ve 27. kole Premier League Liverpool 1:0. Domácí šli do vedení ve 28. minutě po brance Billinga. V druhém poločase hosté dostali výhodu pokutového kopu, ale Salah v obrovské příležitosti selhal a bránu vůbec netrefil. Cherries tak oplatili Reds porážku ze srpna a díky třem bodům poskočili na 17. místo.

Na hřiště posledního Bournemouthu přijede Liverpool

Bournemouth čeká po Man City a Arsenalu další náročné utkání. Na Vitality Stadium zavítá Liverpool, který v minulém kole zesměšnil Man Utd sedmi góly a v následujících zápasech se bude snažit dostat na čtvrté místo, které zajištuje účast v Lize mistrů.

Arsenal otočil zápas s Bournemouthem a na Emirates Stadium vyhrál 3-2

Arsenal porazil ve 26. kole Premier League na domácím stadionu Bournemouth 3:2. Gunners prohrávali už po 9 vteřinách hry, kdy vsítil gól Billing. Po přestávce hostující tým překvapivě přidal druhou branku a pro svěřence Mikela Artety to nevypadalo dobře. V 62. minutě se však domácí konečně probudili a po brankách Parteyho a Whitea vyrovnali na 2:2. Obrat dokonal v 98. minutě střídající Nelson, který se rohovém kopu prosadil bombou z hranice vápna.

Arsenal hostí předposlední Bournemouth

Na Emirates Stadium přijede předposlední Bournemouth, jenž proti Gunners nevyhrál posledních 6 zápasů ve všech soutěžích a v současné chvíli se pyšní nejhorší defenzivou v Premier League.

Manchester City si hravě poradil s Bournemouthem

Manchester City si snadno poradil s nováčkem z Bournemouthu a po výhře 4:1 zůstává v kontaktu s vedoucím Arsenalem. Hosté o svém vítězství rozhodli již v první půli, kdy se trefil Alveraez, Haaland a v nastavení první půle také Foden. V druhém dějství domácí dorazil ještě vlastní gól Mephama, v závěru se na korekci skóre zmohl ještě záložník Lerma.