25.06.202322:55

Bodö/Glimt utrpělo první prohru

Na konci července se norský celek Bodö/Glimt utká s Bohemians v rámci play-off o Konferenční ligu a aktuální lídr norské nejvyšší ve svém dvanáctém klání této sezóny zaznamenal svou vůbec první porážku. Na půdě Strömsgodsetu padl o dvě branky, přičemž vůbec poprvé nevstřelil v utkání ani jednu branku. Na jeho suverénním prvním místě v tabulce se každopádně nic nezměnilo, druhý klub ze severu Norska z Tromsö za ním zaostává v tuhle chvíli o osm bodů. V Drammenu se mimochodem na lavičce náhradníků objevil také česko-belgický obránce Lucas Kubr, v dresu Den Gule Horde se ale přímo na hřišti nepředstavil.

livesport.cz
23.04.202323:05

Kubr debutoval v norské lize

Devatenáctiletý mládežnický fotbalový reprezentant Lucas Kubr debutoval v norské lize. V dresu lídra tabulky FK Bodö/Glimt zažil vítěznou premiéru, jeho tým vyhrál utkání třetího kola na hřišti Aalesundu 3:0 a jako jediný ještě neztratil bod při celkovém skóre 9:0. Kubr do hry naskočil v 88. minutě za konečného stavu. Úřadující vicemistři Norska už v poločase vedli o dva góly. Rodák z belgického Tongerenu Kubr přestoupil do Bodö/Glimt na začátku srpna minulého roku z mateřského St. Truidenu.