09.08.201718:50

Johan Cruijff Arena oficiálně až v říjnu

Teprve od 25. října bude fakticky pravdivé tvrzení, že Ajax hraje své domácí zápasy v areně Johana Cruijffa. O změně názvu sice bylo rozhodnuto již v dubnu, definitivní potvrzení se však muselo odložit.

ad.nl
25.03.201715:25

Barcelona uctí památku Johana Cruyffa

Barcelona pojmenuje po svém bývalém hráči a trenérovi Johanu Cruyffovi stadion, na kterém hraje zápasy béčko a občas i ženský tým. Katalánský velkoklub to oznámil při příležitosti ročního výročí úmrtí legendárního Nizozemce, jenž patřil k nejdůležitějším postavám barcelonské historie.

ČTK
26.04.201610:47

V Amsterdamu jezdí Cruyffova tramvaj

K uctění památky slavného rodáka Johana Cruyffa, jenž zemřel před měsícem po boji s rakovinou, jezdí od pondělí v Amsterdamu speciální tramvaj. Vůz vyzdobený množstvím Cruyffových fotografií zahájil svou jízdu symbolicky na lince 14 v čase 14:14, což bylo číslo, které nizozemský fotbalista nosil převážnou část kariéry na dresu. Tramvaj poprvé vyjela v pondělí, kdy by Cruyff oslavil devětašedesáté narozeniny, a bude brázdit ulice Amsterdamu do 22. května. Vůz bude nasazován na různé linky.

ČTK
27.03.201609:31

Na Cruyffa se bude vzpomínat i ve Wembley

Ve 14. minutě přátelského utkání mezi Nizozemskem a Francií se plánovala minuta ticha za zesnulého Johana Cruyffa. Diváci mu však věnovali potlesk ve stoje a obdobně chce oslavit jeho život i anglický svaz. Při úterním duelu se v Londýně sice hra přerušovat zřejmě nebude, na velké obrazovce ovšem po čtrnácti minutách hry poběží snímky nizozemské legendy. Domácí reprezentace pak stejně jako v Německu nastoupí s černými páskami ke vzpomínce na Cruyffa i na oběti teroristického útoku v Bruselu.

bbc.com
24.03.201618:41

V Amsterdamu uctí památku Cruyffa

Hned dvakrát se zítra bude držet minuta ticha v Amsterdamu, kde se v přátelském zápase střetnou Nizozemsko a Francie. Před úvodním výkopem bude uctěna památka obětí několik dní starých teroristických útoků v Bruselu, po 14 minutách pak hru přeruší hvizd rozhodčího a bude následovat další minuta ticha. Číslo 14 v nizozemské reprezentaci v minulosti nosil legendární Johan Cruyff, který dnes prohrál svůj boj s rakovinou.

sportinglife.com
24.03.201617:39

Nehoda řadí Cruyffa k Pelému a Maradonovi

Bývalý československý reprezentant Zdeněk Nehoda považuje dnes zesnulého Johana Cruyffa za jednoho z nejlepších fotbalistů všech dob a řadí ho na stejnou úroveň s legendárními Brazilcem Pelém a Argentincem Diegem Maradonou. Hráčský agent na slavném Nizozemci oceňoval hlavně mimořádnou komplexnost. "Já osobně ho považuji za srovnatelného s Pelém a Maradonou, protože se dokázal prosadit ve světovém i v evropském fotbalu, na klubové bázi i co se týče reprezentace. Jeho výsledky hovoří za všechno, byl to jeden z nejkomplexnějších hráčů historie. Vždycky jsem ho uznával a hodnotím ho jako jednoho z nejlepších hráčů na světě," řekl v rozhovoru s ČTK Nehoda.

ČTK
14.02.201410:28

Platini ocení přínos Cruyffa

Legendární Nizozemec Johan Cruyff bude v neděli před zápasem "svého" Ajaxu s Heerenveenem v Amsterdamu oceněn Prezidentovou cenou UEFA za rok 2013. Převezme ji z rukou Michela Platiniho, jenž držitele od roku 2008 sám vybírá. Na stadionu budou přítomny i další ikony Ajaxu jako Van Basten, Bergkamp, ale i mladý Dán Christian Eriksen, který se již coby hráč Tottenhamu oficiálně rozloučí s fanoušky svého domovského klubu.

uefa.com
27.03.201308:45

Van Persie překonal Cruyffa

Robin van Persie se v kvalifikačním duelu proti Rumunsku dvakrát zapsal do listiny střelců a překonal legendárního Johana Cruyffa v počtu vstřelených branek za národní tým. Cruyff jich ve 48 startech vsítil 33, Van Persie jich má nyní na kontě již 34, ačkoliv zápasů odehrál 74. Útočníkovi Manchesteru United nyní chybí jen šest gólů k překonání nejlepšího střelce nizozemské historie Patricka Kluiverta.

25.12.201211:45

Cruyffa trápí dominance Barcelony

Barcelona momentálně vede španělskou ligu o devět bodů před Atléticem, její někdejší hráč a trenér Johan Cruyff ale úplně nadšený není. "Je to moc velká díra a pro La Ligu to není dobré. Fanoušci Barcelony jsou možná rádi, ale ligová soutěž by měla být napínavá a tady je po všem," řekl pětašedesátiletý Nizozemec.