14.11.201917:36

Baluta dostal zatím dva zápasy

Rumunský záložník Alexandru Baluta z Liberce dostal zatím dvouzápasový trest za vyloučení po dvou žlutých kartách a čtvrté napomínání v sezoně v zápase s Plzní. Disciplinárka ale bude řešit i jeho gesta při odchodu z trávníku. Mimo jiné mnutím prstů naznačoval, že je duel ovlivněný penězi. Jeden zápas kvůli vyloučení nebude hrát ani Michael Ugwu z Bohemians 1905. Kvůli čtyřem žlutým kartám se kolo nebude týkat Vladimira Jovoviče s Janem Krobem z Jablonce, Stanislava Hofmanna ze Slovácka a teplického Jana Shejbala.

ČTK
14.11.201916:49

Disciplinárka zahájila řízení s Balutou

Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace zahájila řízení kvůli nesportovnímu chování s libereckým záložníkem Alexandruem Balutou, jenž byl vyloučen v nedělním ligovém utkání v Plzni. Frustrovaný rumunský středopolař si po červené kartě neodpustil gesta směrem k rozhodčím, mimo jiné mnutím prstů naznačoval, že je duel ovlivněný penězi. Baluta byl vyloučen za stavu 1:1 po dvou žlutých kartách v rozmezí necelých tří minut. Nejprve ho rozhodčí Zbyněk Proske v 29. minutě napomenul za protesty proti neudělení druhé žluté karty plzeňskému Romanu Hubníkovi a druhou kartu dostal chvíli nato po přišlápnutí achillovky domácímu Joelu Kayambovi.