26.07.200921:00East Rutherford
USA - Mexiko
0:5
27.07.2009 Mexiko vítězem Gold Cupu 2009
Fotbalisté Mexika vyhráli Zlatý pohár, mistrovství Střední a Severní Ameriky. V East Rutherfordu porazili domácí obhájce USA vysoko 5:0 a oplatili tak soupeři porážku z finále předchozího šampionátu před dvěma lety. Mexičané o výhře rozhodli ve druhé půli, kdy se trefili pětkrát během 34 minut. Kanonádu odstartoval gólem z penalty v 56. minutě Torrado, druhou branku přidal o šest minut později Dos Santos a další góly vstřelili Vela, Castro a Franco. Mexiko získalo titul poosmé v historii a na trůn šampiona Střední a Severní Ameriky se vrátilo po šesti letech.
20.07.2009 Semifinále Gold Cupu
Na mistrovství Severní a Střední Ameriky zbyli čtyři uchazeči o titul. V semifinále se utkají Honduras s USA a Kostarika s Mexikem, oba zápasy se hrají 23. července.
20.07.2009 Gold Cup - výsledky
Výsledky třetího a čtvrtého čtvrtfinále Gold Cupu: Guadeloupe - Kostarika 1:5 (64. Alphonse - 3. Borges, 16. a 71. Saborio, 47. Herron, 89. Herrera), Mexiko - Haiti 4:0 (23. a 62. Sabah, 41. Dos Santos, 83. Barrera).
19.07.2009 Gold Cup - výsledek
Výsledek druhého čtvrtfinále Gold Cupu: USA - Panama 2:1 po prodloužení (49. Beckerman, 105. Cooper z pen. - 45. Perez).
18.07.2009 Gold Cup - výsledek
Výsledek prvního čtvrtfinále Gold Cupu: Kanada - Honduras 0:1 (36. Martinez z pen.).
13.07.2009 Čtvrtfinále Gold Cupu
Gold Cup, mistrovství Severní a Střední Ameriky, má za sebou skupinovou fázi. Vzešly z ní tyto čtvrtfinálové dvojice: Kanada - Honduras, USA - Panama, Guadeloupe - Kostarika, Mexiko - Haiti.
13.07.2009 Gold Cup - výsledky
Výsledky mistrovství Severní a Střední Ameriky: Panama - Nikaragua 4:0 (76. a 88. Tejada, 25. Pérez, 56. Gómez), Mexiko - Guadeloupe 2:0 (42. Torrado, 85. Sabah).
12.07.2009 Aguirre dostal stop na tři zápasy
Javier Aguirre si za vyprovokování potyčky v utkání proti Panamě vysloužil stopku na tři zápasy, trenér Mexika tedy neusedne na lavičku například při klíčovém kvalifikačním utkání na MS proti Spojeným státům.
12.07.2009 Gold Cup - výsledky
Výsledky mistrovství Severní a Střední Ameriky: USA - Haiti 2:2 (6. Arnaud, 90. Holden - 46. Sirin, 49. Chery), Honduras - Grenada 4:0 (2. Martinez, 25. Espinoza, 56. Valladares, 60. Costly).
11.07.2009 Gold Cup - výsledky
Výsledky mistrovství Severní a Střední Ameriky: Kostarika - Kanada 2:2 (23. Herrón, 35. Centeno - 25. Bernier, 28. De Jong), Salvador - Jamajka 0:1 (70. Cummings).