Další články

Mexiko je prvním finalistou Gold Cupu 2019, v prodloužení zdolalo Haiti

Mexiko se stalo prvním finalistou letošního Gold Cupu. Rozhodla o tom těsná výhra v prodloužení. Rozhodující branku vítězů vstřelil z pokutového kopu Raúl Jiménez. Nutno podotknout, že Mexiko si postup do finále zasloužilo, v utkání ve Phoenixu bylo po celou dobu výrazně lepším týmem.

Američané jsou po kanonádě ve čtvrtfinále Gold Cupu

Díky pěti gólům z druhého poločasu porazili fotbalisté USA na Gold Cupu Trinidad a Tobago vysoko 6:0 a zajistili si účast ve čtvrtfinále. Jistý postup ze skupiny D má už po druhém zápase také Panama, která v sobotu zvítězila 4:2 nad Guyanou.

Tradičními favority rozšířeného Zlatého poháru jsou USA a Mexiko

Ve stínu slavnější souběžně probíhající Copy América začne v noci ze soboty na neděli ve Spojených státech mistrovství Severní a Střední Ameriky, které se od roku 1991 hraje pod názvem Zlatý pohár. Tradičními favority jsou USA a Mexiko, které si rozdělily 13 z 14 titulů. Hlavními kandidáty na prolomení nadvlády obou severoamerických fotbalových velmocí jsou Kanada, Jamajka či Kostarika. Finále je na programu v noci z 8. na 9. července v Chicagu.