19.06.2015 01:30 CET
1 : 0
(0:0)

Zase 1:0. Tentokrát porazilo Peru Venezuelu

Copa América má za sebou druhá kola základních skupin, odehráno je tedy už dvanáct utkání. Hned šest z nich, tedy celá polovina, skončilo nejtěsnější možnou výhrou 1:0 - v posledním utkání takto Peru porazilo Venezuelu gólem legendy Claudia Pizarra. Nutno dodat, že Venezuele nepomohlo hloupé vyloučení Amorebiety.

Kruh se uzavřel, každý tým má tři body. Skupina C je ze dvou třetin za námi a o postupujících do čtvrtfinále rozhodnou čistě až závěrečné bitvy, v nichž se Brazílie utká s Venezuelou a Kolumbie s Peru.

Fotbalisté Venezuely porazili v prvním kole favorizovanou Kolumbii a i do druhého klání vstoupili nadšeně a aktivně. V prvních sedmi minutách musel ostatně brankář Peru Pedro Gallese dvakrát zasahovat. Guerrova rána mu problém neudělala, avšak šance Rondóna už byla ze sorty gólových.

Svěřencům Noela Sanvicenteho zlomila vaz 29. minuta a zkrat Fernanda Amorebiety. Ten ve snaze obrat Guerrera o míč nejprve útočníka stáhl za dres na zem, aby mu pak skočil na koleno. Nebylo to nic děsivého ve stylu Roye Keana, ale červená karta spatřila světlo světa zcela zaslouženě.

Venezuela se od té chvíle z hřiště zcela vytratila a za celou hodinu hry nedokázala poslat míč směrem na branku Peru. Ani Los Incas se však nedařilo přesilovku úplně využít. Své štěstí pokoušeli každou chvíli, jenže prostor tří tyčí ne a ne zasáhnout.

Blízko byl hned po změně stran Claudio Pizarro, jenž se do základní sestavy dostal až díky zranění Jeffersona Farfána. Vargasův centr však nasměroval mimo branku. Stejně se po rohovém kopu vedlo Guerrerovi, jenž rovněž hlavou poslal míč nad břevno.

O třech bodech pro Peru rozhodla až 72. minuta. Cueva dovedl míč až k šestnáctce Venezuely, kde jej přihrál tak šťastně, že se míč za pomoci tečujícího obránce odrazil k volnému Claudiu Pizarrovi. Zkušený střelec dlouho nepřemýšlel a napálil míč pod břevno, čímž udržel svůj tým ve hře o postup mezi nejlepších osm.

Autor: Marek Ustohal