15.06.2015 23:00 CET
2 : 3
(0:3)

Bolívie proti Ekvádoru oslavila první výhru na Copě od roku 1997

Podceňovaný výběr trenéra Sorii se výrazně přiblížil čtvrtfinále a se čtyřmi body na kontě mu pravděpodobně v postupu alespoň ze třetího místa nezabrání už ani případná prohra s Chile. Ekvádor naopak dál čeká na bod; dnes se mu třígólové manko taktak dotáhnout nepodařilo...

Ekvádorci dojeli především na otřesný start. Už po pěti minutách mírní favorité, kteří se měli revanšovat za prohru 0:2 s hostitelským Chile, dojeli na nedostatečné pokrytí hlavičkujícího kapitána Raldése.

Brzy přitom Ekvádoru bylo ještě hůře. Autor té první plodné standardní situace Martin Smedberg-Dalance se totiž brzy přeměnil pro změnu ve střelce, když umně zakroutil míč za záda bezmocného Domíngueze.

Ten nakonec do přestávky kapituloval ještě jednou po penaltě Marcela Morena, který na puntíku prokázal mnohem chladnější hlavu než jeho protějšek Enner Valencia. Forvard West Hamu musel svou první zdárnou penaltu opakovat; a selhal.

Přesto to byl právě Valencia, kdo krátce po změně stran za asistence Jeffersona Montera zavelel k obratu. Druhý gól potom ale ne a ne přijít a v 81. minutě už bylo na dalekonosnou pumelici Bolanose pozdě. Noboa sice ještě ve zbytku utkání nastřelil břevno, vyrovnat už se ale Ekvádoru zkrátka nepodařilo.

Autor: Tomáš Daníček / ca2015.com