16.06.2015 01:30 CET
3 : 3
(2:2)

Mexičané vyválčili bod v přestřelce s Chile

Divokým skóre 3:3 skončil zápas mezi domácím Chile a Mexikem - středoamerický tým dokonce v první půli dvakrát vedl, nakonec se ale oba celky rozešly smírně. Chilané mohou děkovat Arturo Vidalovi, který vstřelil dvě branky, na druhé straně se totéž povedlo Vuosovi..

La Roja začala podle očekávání aktivněji, držela míč a tlačila Mexiko do defenzivy, jenže první úder přišel na druhé straně - zničehonic se hosté dostali do rychlého protiútoku, na jehož konci číhal pohotově zakončující Vicente Vuoso. Mexická radost však neměla dlouhého trvání; pouhou minutu po úvodní brance se prosadil přesně mířenou hlavičkou Vidal a bylo vyrovnáno.

Akce se po celý první poločas přelévala ze strany na stranu a góly na kontě zápasu přibývaly s odzbrojující lehkostí; oba týmy předváděly velice agilní fotbal, což také stvrdily ještě do půle další dvě úspěšné hlavičky. Jiménez tu svoji fantasticky umístil do sítě ve 29. minutě, na druhé straně odpovídal tři minuty před změnou stran Eduardo Vargas.

Domácí kouč Jorge Sampaoli už před výkopem věděl, že v případě vítězství si jeho svěřenci zajistí postup do čtvrtfinále (a tedy i splnění první části plánu), a pravděpodobně zhruba v tomto duchu se nesla i jeho přestávková řeč - můžeme tak soudit podle toho, s jakým elánem Chilané po pauze vyběhli. Také byli po zásluze odměněni, i když měli i štěstí - Gerardo Flores se totiž ve vápně srazil s Vidalem a rozhodčí odpískali penaltu, kterou sám poškozený spolehlivě proměnil.

Jenže ani to ještě nebyl konec: běžela teprve 66. minuta, když diváci zvedali ruce do vzduchu pošesté. Tentokrát přišli na řadu ti v mexických barvách, o což se postaral opět Vuoso, který zpracoval výborný pas Adriána Aldreteho a placírkou propálil vybíhajícího domácího kapitána Claudia Brava.

Ve druhém poločase museli Chilané mimo jiné spolknout hořkou pilulku v podobě dvou neuznaných gólů. Nejprve sudí zkazili radost Jorge Valdíviovi, při jehož úchvatné ráně se zapomněl v ofsajdu Vidal, a poté - už po poslední vyrovnávací brance - zakončoval v postavení mimo hru Alexis Sánchez, zblízka doklepávající Islův povedený pas.

Chile tak má na kontě čtyři body, stejně jako překvapení z Bolívie - a oba tyto týmy se střetnou v posledním kole o první místo. Mexičané přidávají do své sbírky další remízu, jejich šance na postup je však stále dost reálná; stačí ve třetím zápase udolat nejslabší tým skupiny Ekvádor a doufat v to, že si Bolívijci s Chilany nerozdělí body.

Autor: Dominik Zezula / ca2015.com