Žídek musí na operaci s kolenem

04.05.2021 12:07
Jan Žídek (© sfc.cz)
 
Opavskému Janu Žídkovi předčasně skončila sezona. Pětatřicetiletý kapitán slezského týmu si v sobotním utkání 30. ligového kola proti Bohemians 1905 přetrhl zkřížený vaz levého kolena a čeká ho operace. Mimo hru bude řadu měsíců. Poslední celek tabulky nejvyšší soutěže o tom informoval na svém webu.

Žídek si vážné zranění přivodil v druhém poločasu a musel střídat. "Chtěl jsem dorazit soupeře. Šli jsme doleva, on pak změnil směr doprava a jak jsem se chtěl posunout, zůstala mi kopačka v zemi," uvedl Žídek.

"Řekl bych, že je to taková křižáková klasika. Křuplo to jako větev a pak přišla bolest. Hned jsem věděl, o co jde. Bylo mi to jasné. Rád bych se mýlil, ale nohu jsem nemohl napnout ani ohnout," doplnil Žídek.

Jeho zranění podtrhlo smolnou opavskou sezonu, Slezané mají čtyři kola před koncem ligového ročníku téměř jistý sestup. "Celý rok byl špatně a tímhle se to pro mě jen dovršilo. S největší pravděpodobností sestupujeme a já jsem pod tím jako kapitán podepsaný. Musím říct, že jsem brečel jako malý kluk. Všechno mi to došlo už na nosítkách," připustil zklamaný Žídek.

Stejný úraz ho potkal už před třemi lety. "Nejhorší na tom je asi fakt, že člověk ví, kolik bolesti a dřiny ho čeká, aby se vrátil zpátky," poznamenal Žídek. Na konec kariéry ale nemyslí. "To určitě ne. Hned jsem to říkal ženě. Čekáme druhé dítě a já v první řadě musím být hlavně aktivní táta, abych s dětmi mohl bez omezení sportovat," dodal hráč se 76 prvoligovými starty.
Autor: Tomáš Pavlík / ČTK
Počet zobrazení: 328
Komentáře (5 / 0 nových)
Realita
04.05.2021 17:54
#
Na konec kariéry ale nemyslí. "To určitě ne. Hned jsem to říkal ženě. Čekáme druhé dítě...

Hmm, tak gratulka, to bude mít pěknou hoňku to uživit
Han střelil první
05.05.2021 09:13
#
Měl jít do Karviné, tam by si vydělal asi víc, ale teď už ho nebudou chtít, no.
slonzacky_lenoch
05.05.2021 10:37
#
To je fakt nebo nějaký kec? nedovedu si moc představit že by Karviná o někoho takového stala,neříkám že je špatný fotbalista ale nějakou velkou perspektivu už před sebou asi nemá
Han střelil první
05.05.2021 14:24
#
No zmiňoval to Kvasnica, taky mě to překvapilo. Nevím, jaké budou v Karviné změny, ale možná chtěli zkušeného harcovníka za jiného zkušeného harcovníka.
slonzacky_lenoch
05.05.2021 19:36
#
Jestli někdo půjde po sezóně pryč tak někdo kdo má budoucnost. Myslím, že zájem bude o Santose, Mangabeiru, Ciupu nebo Qoseho. Plus asi i další.
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.
Registrace nového uživatele
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.