Villas-Boas si pochvaloval taktiku, výhru považuje za zaslouženou

17.09.2015, 15:22
Aktuality
Zenit Petrohrad se včera poosmé v historii představil na španělské půdě a slavil svůj vůbec první triumf. Ruský klub si z prvních sedmi návštěv země z Pyrenejského poloostrova odvezl stejný počet porážek při nelichotivém skóre 5:19. K čistému kontu měl daleko i ve středu večer, ve Valencii to ovšem i tak stačilo na tři body...

Zenit celkově nebyl aktivnějším týmem, vyšla mu ovšem sázka na protiútoky. Už v deváté minutě se kříznou střelou prosadil Hulk a o tom, že se nevyplácí dopřávat mu zbytečně moc volného prostoru, se domácí defenzíva přesvědčila i chvíli před odchodem do kabin - brazilský útočník napřáhl ke střele z dobrých 25 metrů a gólman Jaume Doménech na jeho bombu nedosáhl.

Valencia po změně stran dokázala vyrovnat a výraznou měrou jí k tomu pomohl brankář Jurij Lodygin. Toho nejprve nachytal na švestkách João Cancelo a v 73. minutě ho z úhlu překonal rovněž André Gomes. K obratu ovšem nedošlo, vítr z plachet domácím sebral v 76. minutě Axel Witsel.

"Hráli jsme dobře, ačkoli jsme Valencii přenechali územní převahu. Byla to naše strategie, hráli jsme na protiútoky. A z nich jsme dali všechny góly, výsledek je spravedlivý," má jasno trenér André Villas-Boas.

"Mít častěji míč na kopačkách ve fotbale nemusí znamenat zase tak moc. Fungovat to může, ale my dnes měli štěstí a vyhráli díky strategii. Míč jsme neměli tak často, ovšem když jsme se k němu dostali, naložili jsme s ním velmi dobře," pochvaloval si portugalský kormidelník.

Valencia v úvodu sezony nepůsobí přesvědčivě a včera navázala na ne právě ideální start do ligové sezony. Ze zápasů na půdě Raya a doma s Deportivem si odnesla jen dva body a k další remíze se schylovalo naposledy v Gijónu, o zisku všech bodů zde rozhodl až v nastavení Paco Alcácer.

"Na hřišti byl jeden tým, který chtěl hrát, a to jsme byli my. Od první minuty do poslední. Hráče vždy připravujeme na všechny silné stránky soupeře. Věděli jsme, jaké nebezpečí představuje Hulk a udělali jsme chybu, když jsme ho nechali střílet. Byli jsme lepší, dominovali jsme zápasu a kontrolovali hru. Budeme pracovat na odstranění individuálních chyb, chceme růst a zlepšovat se," nechal se po utkání slyšet trenér Valencie Nuno.

Autor: Tomáš Pavlík / soccerway.com