Totti prokázal, že je génius, prohlásil trenér Garcia

12.01.2015, 12:01
Aktuality
Včerejší Derby della Capitale vítěze nepoznalo a AS Řím se s Laziem rozešlo smírně 2:2. Ostře sledované utkání přesto mělo svého hrdinu, kterým se stal zkušený útočník Francesco Totti. Ten dvěma góly zajistil svému týmu alespoň bod a vyrovnal historicky rekord městského derby...

Zatímco Laziu se vydařil první poločas, po kterém vedlo zásluhou branek Mauriho a Andersona, tak AS Řím a speciálně Tottimu patřila druhá půle. Dlouholetý kapitán a tahoun Giallorossi si dvakrát počkal na zadní tyči, srovnal na konečných 2:2 a svým jedenáctým gólem v derby vyrovnal střelecký rekord Dina Da Costy z padesátých let.

"Totti prokázal, že je génius. Dopředu řekl, že to bude jeho zápas, a měl pravdu," prohlásil po zápase trenér AS Řím Rudi Garcia. "Pro Římana je tento rekord jednou z nejlepších věcí, kterých lze dosáhnout," uvedl sám osmatřicetiletý Totti, který svoji druhou trefu oslavil selfie fotografií s kotlem v zádech. "Nejsem zvyklý fotit selfies, protože si rád udržuji soukromí, ale v týdnu jsem přemýšlel o speciální oslavě a díky této fotografii si bude můj gól každý pamatovat," uvedl.

"Když uhrajete remízu 2:2, je vždy lepší, když prohráváte 0:2 a vrátíte se do zápasu, než kdyby to bylo opačně. Kluci odehráli skvělou druhou půli. Lazio v prvním poločase nemělo mnoho šancí, většinou jsme jim je darovali," hodnotil průběh utkání Garcia. "Systém z první půle byl také dobrý, ale měli jsme problém s tím, že Pjanić hrál příliš hluboko a my potřebovali Tottiho v pokutovém území. Průběh zápasu si vyžadoval, aby se kapitán pohyboval během druhého poločasu více v šestnáctce," dodal francouzský kouč.

Jeho protějšek Stefano Pioli byl s konečným výsledkem spokojen, ačkoliv jeho tým prohospodařil náskok. "Excelentní výkon mého týmu zůstává pozitivem. Řím má už dva roky jiné cíle než my a my jsme s ním odehráli vyrovnanou partii," uvedl po zápase. "Každý, kdo kdy hrál fotbal, si je vědom důležitosti psychologického aspektu. Řím skóroval po dvou nebo třech minutách druhého poločasu, což posílilo jeho sebedůvěru," lituje Pioli.

Autor: Petr Vaněček / football-italia.net, čtk