Spadl nám kámen ze srdce, ulevil si kapitán Slovácka Daníček

14.05.2019 22:58 - Aktuality
Vlastimil Daníček (© fcslovacko.cz)

Slovácku se jako prvnímu celku ze skupiny o záchranu podařilo zajistit si účast i v příštím ročníku nejvyšší soutěže. Slovácko porazilo Opavu 4:1 a k výhře přispěl i kapitán Vlastimil Daníček, když v úvodu proměnil pokutový kop a zvyšoval už v páté minutě na 2:0.

Po děkovačce prokřehlým fandům v počasí přišel mezi novináře s úsměvem: "Spadl nám obrovský kámen ze srdce. Zatím je to hodně čerstvé, ale snad nám to dojde, až se zítra probudíme," řekl slovácký srdcař a bojovník.

Podle něj to byla šílená sezona. "Ale nakonec jsme ji zvládli. Nejvíc nás těší, že jsme si to uhráli sami a nemuseli spoléhat na jiné výsledky," věděl dobře, jak třeba výhra Příbrami na Bohemians situaci kolem barážových příček zamotala.

Ve fotbale se většinou používají jednoduché počty, ale nyní byla situace přece jen více nepřehledná. "Pro nás existoval před zápasem s Opavou jediný základ pro záchranu a tím byla výhra," přiznal bez okolků. "Bez tří bodů bychom se nedopočítali," řekl.

Daníček k tomu přispěl svým sedmým gólem v sezoně, z nichž pět padlo z pokutových kopů. "Vždycky je to souboj střelce a gólmana. Snažím se vypnout, nevnímat okolí a soustředit se sám na sebe," naznačil recept, jak si udržet stoprocentní bilanci při proměňování penalt.

Základem záchrany Slovácka byla výhra a jejím základem zase povedený úvod, kdy za pět minut svítilo na ukazateli skóre 2:0. "Měli jsme pokračovat v tlaku a zamáčknout je už do poločasu. Ale ukázali jsme vitřní sílu, o to je výhra cennější," myslí si.

Slovácko ve třech zápasech skupiny o záchranu podruhé vyhrálo a hlavně se zvedlo po ne příliš povedeném duelu na Bohemians. "Tam to bylo něco šíleného, ale u videa jsme si to rozebrali, strávili jsme u obrazovky spoustu času. Ale každý si to musel srovnat sám a nastavit si to. Cítil jsem z týmu sílu, podpořenou tím, že se nám doma v posledních zápasech dařilo," uzavřel Daníček.