S Realem jsme doma prohráli, pořád jsme ve hře, věří hráči Ajaxu

11.04.2019 14:57 - Aktuality
Erik ten Hag (© fcutrecht.nl)

Hráči Ajaxu jsou po domácí remíze 1:1 v úvodním čtvrtfinále Ligy mistrů s favorizovaným Juventusem přesvědčení, že mají na to postoupit do semifinále. Inspirací jim je úspěšné osmifinále s loňským vítězem soutěže Realem Madrid, který vyřadili i přesto, že doma prohráli 1:2.

"Starou dámu" v Amsterodamu poslal do vedení 125. gólem v Lize mistrů Cristiano Ronaldo, který se vrátil na trávník po třítýdenní pauze. "Když uděláte chybu, tak ji Juventus umí rychle potrestat. Důkazem je Ronaldův gól. I když s ním běžíte a bráníte ho, tak vám stejně uteče," řekl trenér Ajaxu Erik ten Hag.

Ani ne minutu po přestávce však vyrovnal domácí kanonýr David Neres a připsal si sedmý zásah v posledních osmi zápasech. "Domácí remíza 1:1 není úplně to, v co jsme doufali, ale pořád je to dobrý výsledek. Naposledy jsme doma prohráli 1:2 s Realem Madrid, takže naše šance pořád žijí," připomněl kouč nečekané vítězství 4:1 v odvetě na San Bernabeu, po kterém Ajax po 16 letech postoupil do čtvrtfinále.

Proti Juventusu si sice Ajax nevytvořil příliš vyložených šancí, trenér byl však s výkonem proti favoritovi spokojen. "V několika pasážích jsme soupeře přehrávali. Měli jsme vynikající přechod do útoku a Juventus měl problémy dostat nás pod tlak, protože jsme drželi míč a hráli trpělivě," prohlásil.

Ten Hag dokonce na posledních patnáct minut poslal na hřiště teprve devatenáctiletého záložníka Jurgena Ekkelenkampa. "Nasadil jsem ho proto, že Lasse Schöne už byl unavený a navíc měl žlutou kartu. Odvedl skvělou práci, málem dal gól a chladnokrevným faulem při Ronaldově protiútoku si počínal velmi zkušeně," uvedl kouč.