Real Madrid potvrdil odchod Ronalda do Juventusu

10.07.2018 18:09 - Aktuality
 
Cristiano Ronaldo po dlouhých jednáních opouští Real Madrid a přestupuje do Juventusu, který za něho má poslat 105 milionu eur. Očekávaný transfer potvrdil španělský velkoklub, přičemž třiatřicetiletý útočník dostane smlouvu na čtyři roky...

Jeden z nejúspěšnějších hráčů všech dob prošel vyhlášenou akademií lisabonského Sportingu, kde se prosadil do prvního týmu, ovšem po krátké době se stěhoval na Old Trafford.

Dres Manchesteru United oblékal Ronaldo šest let, během nichž s tradičním celkem vyhrál prakticky všechny možné trofeje včetně triumfu v Champions League. Postupem času však začínalo být jasné, že Ronaldo z Anglie odejde a nakonec se přesunul do madridského Realu.

Ve Španělsku obávaný kanonýr posunul své výkony ještě na vyšší úroveň a pokračoval v získávání celé řady klubových i individuálních trofejí. Čtyřikrát opanoval prestižní Ligu mistrů.

Právě po posledním triumfu na poli milionářské soutěže, který byl pro "Bílý balet" třetím po sobě, se začalo mluvit o odchodu portugalského reprezentanta, nakonec se pak spekulace naplnily a Ronaldo po devíti letech odchází do Juventusu, kde se dohodl na čtyřleté smlouvě.

Real Madrid, který potvrdil odchod své dlouholeté opory na svém webu, dostane od italského celku 105 milionu eur. "Cristiano Ronaldo bude pro Real Madrid vždycky jedním z jeho největších symbolů a jedinečným odkazem pro další generace," stojí na webu Realu.
Autor: Jiří Vojík / realmadrid.com, transfermarkt.de
Počet zobrazení: 26242
Související články
Komentáře (1284 / 0 nových)
Komentáře k článku naleznete zde
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.