Přidej na Netvibes
EuroFotbal on Facebook

Queiroz popřel, že by hráčům kvůli zpívání hymny vyhrožovala vláda

30.11.2022 13:59 - Aktuality
Carlos Queiroz (© AFP)
 

Trenér íránské reprezentace Carlos Queiroz po vyřazení na mistrovství světa v Kataru odmítl spekulace, že vláda kvůli zpívání hymny vyhrožovala hráčům a jejich rodinám vězením.

Íránští hráči nezpívali hymnu před úvodním zápasem šampionátu s Anglií. Podle agentury Reuters tím chtěli projevit solidaritu s protivládními protesty v zemi, během nichž od září zahynuly stovky lidí. Ve zbývajících dvou zápasech už Íránci hymnu zpívali. Podle televizní stanice CNN také proto, že vláda jim a jejich rodinám pohrozila vězením. Devětašedesátiletý Queiroz to však důrazně odmítl.

"Spoléhat na informace z anonymního zdroje je neprofesionální. A během dvou hodin se z absolutní hlouposti stane pravda. Ale tak to teď ve světě chodí," řekl portugalský kouč po úterní porážce 0:1 s USA, po které Írán na šampionátu skončil. "O údajných výhrůžkách hráčům jsme poslouchali prakticky neustále. Je to ostuda. Kluci ale věděli, pro koho tady hráli," uvedl Queiroz, jenž Írán trénoval už na mistrovství světa v roce 2014.

Autor: ČTK
Komentáře (0 / 0 nových)
zatím žádný komentář
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.
Registrace nového uživatele
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.