Niké liga - souhrn 3. kola: Slovan konečně vítězně

11.08.2023, 22:22, aktualizováno 12.08.2023, 19:56
Radost hráčů Slovanu Bratislava (© AFP)

Slovan Bratislava vyhrál ve Skalici a ve třetím kole poprvé naplno bodoval. Žilina rozstřílela Trenčín. Banská Bystrica i díky dvěma brzkým trefám vyhrála v Michalovcích a zapsala první tříbodový zisk v sezoně. Domácí naproti tomu na výhru stále čekají a s jediným bodem se propadli na chvost tabulky...

MŠK Žilina - AS Trenčín 5:2

12.08.2023 18:00

Góly: 11. Patrik Iľko, 36. Dávid Ďuriš, 43. Adrián Kaprálik, 83. Dávid Ďuriš, 90+2. Henry Addo - 60. Rahim Ibrahim, 89. Rahim Ibrahim

V treťom kole Niké ligy sa zrodil vysoký výsledok, keď domáci MŠK Žilina rozstrieľal dovtedy stopercentný AS Trenčín 5:2 (3:0) a pripravil mu prvú prehru v novom ročníku Niké ligy.

V jedenástej minúte domáci rozohrali štandardnú situáciu v strede poľa na ľavú stranu. Loptu si prebral Iľko a vydarenou ranou z hranice 16-ky trafil ľavý horný roj Vozinhovej bránky - 1:0. V 24. minúte mali domáci ďalšiu veľkú príležitosť navýšiť skóre. Kaprálik aktívnym pressingom donútil Stojsavljevića ku chybe. Vozinha dobre čítal hru a loptu tesne pred útočníkom Žiliny Iľkom dokázal odkopnúť. V 36. minúte predviedli žltozelení peknú akciu. Reprezentant Ďuriš vletel s loptou z pravej strany do pokutového územia Trenčína a krížnou strelou po zemi k pravej tyči nedal Vozinhovi šancu na úspešný zákrok - 2:0. V 42. minúte sa skóre na ukazovateli menilo opäť. Hosťujúca obrana bola zrelá na uterák. Prečíslenie troch na jedného hráči spod Dubňa využili ideálne. Ďuriš z ľavej strany nezištne posunul loptu Kaprálikovi, ktorý do prázdnej bránky AS pohodlne pridal tretí žilinský gól - 3:0. V nadstavenom čase prvého dejstva spálili "Šošoni" ďalšiu tutovku. Kaprálika našla presná prihrávka do priestoru a išiel sám na Vozinhu. Pokúsil sa ho prelobovať, ale gólman hostí mu pokazil gólovú radosť.

V 58. minúte z ľavej strany pálil Soares. Belko aj so šťastím vytlačil jeho ranu na pravú tyč. V 60. minúte sa po rohovom kope Považanov pred Belkom najlepšie zorientoval Ibrahim a zaznamenal prvý gól Trenčína - 3:1. V 66. minúte po pravej strane Barimu ušiel Gong. Poslal dobrý center na ľavú stranu, kde však Dos Santos zoči voči Belkovi neuspel. Žilinský brankár si pripísal ďalší kvalitný zákrok. V 74. minúte Sauer z ľavej strany našiel pred 16-kou Mysloviča, ktorý tvrdou strelou mieril tesne vedľa pravej tyče Vozinhovej bránky. V 83. minúte Addo z ľavej strany našiel prihrávkou na veľkom vápne Ďuriša, ktorý loptu efektnou obaľovačkou upratal k ľavej tyči bezmocného Vozinhu - 4:1. V 90. minúte využili hostia zmätok v obrane MŠK a zapísali so do streleckej listy i druhýkrát. Autor gólu prestrelil Belka k pravej tyči - 4:2. V nadstavenom čase najprv otvorenú obranu hostí využil Addo, keď z pravej strany obstrelil Vozinhu - 5:2. Hlavný arbiter nadstavil sobotňajší duel o tri minúty. MŠK Žilina zdolal AS Trenčín vysoko 5:2. Žilina po domácom víťazstve 3:1 nad Ružomberkom a prehre 0:2 v Podbrezovej zaknihovala ďalšie tri body a dotiahla sa práve na šesťbodový Trenčín. Ten po výhrach 2:1 na horúcej pôde v Trnave a 2:0 nad Zemplínom Michalovce prehral prvýkrát v novej sezóne.

Více informací k zápasu

MFK Ružomberok - DAC Dunajská Streda 1:1

Góly: 45+2. Kristóf Domonkos - 74. Matej Trusa

V treťom kole Niké ligy remizoval MFK Ružomberok na Liptove s vicemajstrom FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:1 (1:0).

Už v druhej minúte našiel center Masla, a jeho hlavička zo 16-tich metrov smerovala na stred, kde bol pripravený Popović. V šiestej minúte Chobot našiel centrom z ľavého krídla Boďu, ktorý hlavičkoval nad brvno. Hneď v ďalšej minúte to na opačnej strane z ťažkého uhla skúsil Káčer. Jeho krížna strela minula bránu. V 27. minúte po rohu rozohranom nakrátko Andzouana minul bránu. V rovnakej minúte Krstović vypálil spoza veľkého vápna tesne vedľa horného rohu. V 35. minúte Káčerovu strelu z uhla vyrazil Krajčírik na rohový kop. V 38. minúte zakončenie Krstovića spoza obrancov na dvakrát chytil Krajčírik. V nadstavenom čase sa šťastným strelcom stal Domonkos, ktorý zakončil k žrdi - 1:0.

V 64. minúte vystrelili hostia povedľa vzdialenejšej tyče. V 71. minúte nebezpečnú hlavičku hostí spred svojej brány odvrátil Zsigmund. V 74. minúte si Trusa nabehol na center pred bránu a vyrovnal na 1:1. V 79. minúte znovu nabiehal Trusa, tentokrát však priestor troch žrdí minul. V 85. minúte to z väčšej vzdialenosti vyskúšal Ramadan, ale mieril tesne nad brvno. V 89. minúte Ramadanovu strelu zblokovala domáca defenzíva. Následne pálil Pinto. Pokus z hranice veľkého vápna pokryl Krajčírik. V nadstavenom čase sa do veľkej šance dostal Tučný. Jeho strelu vykopol z bránkovej čiary Csinger. V tretej nadstavenej minúte po rohovom kope Maslovu strelu vyrazil gólman na ďalší roh. Ružomberok remizoval s Dunajskou Stredou 1:1.

MFK Skalica - Slovan Bratislava 1:2

Góly: 60. Oliver Podhorin - 21. Nino Marcelli, 40. Tigran Barseghjan

Tretie kolo nového ročníka Niké ligy prinieslo prvé víťazstvo úradujúceho šampióna Slovana Bratislava, ktorý naplno bodoval na pôde MFK Skalica pomerom 2:1 (2:0).

V 16. minúte sa domáci Yao ocitol s loptou pred odkrytou bránkou hostí, trafil však iba brvno. Skalica mohla ísť do vedenia. V 21. minúte obrana domácich chybovala. Dobrú prácu odviedla aj nová posila belasých Dávid Strelec. Aj vďaka nemu mal mladý talent Marcelli pred sebou už len jediného brániaceho protihráča, ktorého obišiel a prekonal brankára Junasa - 0:1. V 36. minúte znovu zakončoval Nino Marcelli. Jeho veľkú šancu Junas tentoraz zlikvidoval. V 40. minúte išli hosťujúci hráči už do dvojgólového vedenia. Slovan obliehal skalické pokutové územie tak dlho, že nič iné ako presný zásah ani nemohlo prísť. Šťastným strelcom bol Barseghyan, ktorý vystrelil z voleja spoza pokutového územia - 0:2. V 43. minúte center Krčíka z pravého krídla dopadol na brvno Hrdinovej bránky.

V 50. minúte sa Zmrhal vyhol brániacim protihráčom a po akcii s Marcellim napálil loptu do brvna. Následnú dorážku zneškodnil brankár Junas. V 52. minúte si Hrdina pripísal prvý úspešný zákrok v stretnutí, keď rýchlu akciu MFK ukončila hlavička Yaa po centri Krčíka. V 60. minúte rohový kop Skalice vyústil po niekoľkých prihrávkach do šance a presného zásahu. Jeden z hráčov nabil pred odkrytú bránku Podhorinovi a bolo 1:2. V 65. minúte Skaličania hrýzli a bratislavský Slovan si laxnou obranou koledoval o vyrovnanie. Chaos pred brankárom Hrdinom skončil pre Bratislavu šťastným odrazom lopty preč. Zápas sa nadstavoval štyri minúty. Slovan Bratislava dokázal zvíťaziť prvýkrát v novej sezóne na Záhorí pomerom 2:1.

Železiarne Podbrezová - FC Zlaté Moravce 1:0

Góly: 5. Marek Bartoš

Aj tretie kolo Niké ligy prinieslo Podbrezovej víťazstvo, keď celok Zlatých Moraviec zdolala gólom z úvodu duelu 1:0 (1:0).

V piatej minúte domáci vybojovali druhý rohový kop a po Galčíkovom centri dokázal streliť pekný gól pätičkou Bartoš - 1:0. V jedenástej minúte strela Kabonga v pokutovom území bola zblokovaná. V 16. minúte Kabongo so šťastím spracoval dlhý pas a prepasíroval loptu na Kuzmu, ktorý sa ocitol v stopercentnej šanci. Veľmi dobrý zákrok predviedol Slávik. V 21. minúte mali hostia prvú veľkú príležitosť zmeniť skóre. Mondek po zasekávačke nabil Čerepkaiovi, ten však mieril vedľa ľavej tyče Ludhovej brány.

V 56. minúte mohol brejk využiť Švec, ktorý neprekonal vybehnutého Ludhu. V 69. minúte Galčíkovu tvrdú ranu vyrážal Slávik. V 75. minúte sa situácia v rovnakom obsadení zopakovala. Možno aj preto, že Galčík tentoraz strieľal do stredu brány. V 82. minúte Galčík z hranice 16-ky tesne minul pravú tyč. Následne zachytil rozohrávku Slávika a pripravil tutovku Parajovi, ktorý však z vyloženej pozície takisto netrafil bránu. V 83. minúte Slávik najprv vyrazil prízemnú strelu Ridwana a následne zlikvidoval dorážku Galčíka z tesnej blízkosti. Podbrezová zdolala ViOn Zlaté Moravce 1:0 a zvíťazila tak vo všetkých troch kolách.

Zemplín Michalovce - Dukla Banská Bystrica 0:3

11.08.2023 20:30

Góly: 3. Martin Rymarenko, 19. Jakub Uhrinčať, 88. Róbert Polievka

V predohrávke tretieho kola Niké ligy utrpel Zemplín Michalovce na vlastnom trávniku debakel s Duklou Banská Bystrica, ktorej podľahol 0:3 (0:2).

Skóre zápasu otvorili hostia už v tretej minúte. Rymarenko sa zbavil Volanakisa, z pravej strany z veľkého uhla vystrelil po zemi a prekonal Száraza - 0:1. V 18. minúte z pravej strany z uhla opäť pálil Rymarenko, ale Száraz jeho próbu tentoraz vyrazil na rohový kop. V 19. minúte zahral Polievka priamy kop nakrátko. Rymarenko odcentroval na zadnú tyč a Uhrinčať z voleja zvýšil už na 2:0 pre Bystricu.

V 22. minúte sa Polievka na hranici 16-ky zbavil obrancu, no gólovú radosť mu pokazil gólman Száraz. Vzápätí sa odrazená lopta dostala ku Willwéberovi, ktorý z diaľky trafil vedľa. V 32. minúte po Žofčákovom centri hlavičkoval Marcin, ktorý hral svoj stý zápas v najvyššej súťaži, no zároveň fauloval obrancu hostí.

V 54. minúte si Pavúk zasekol Ľuptáka a ľavačkou sa oprel do strely, avšak Hruška sa nenechal prekvapiť. V 56. minúte Polievka z hranice veľkého vápna mieril tesne nad brvno Szárazovej bránky. V 72. minúte Žofčák hruďou sklepol center Marcinovi, ktorý z pravej strany z uhla nechal vyniknúť Hrušku.

V 87. minúte krížnu strelu Záhumenského Száraz vyrazil na kopačku Hlinku, a ten vo veľkej príležitosti minul prázdnu domácu bránku. V 88. minúte Záhumenský potiahol loptu stredom. Potom našiel kapitána Polievku, ktorý trafil k pravej tyči. Banská Bystrica zvíťazila v Michalovciach 3:0.