Na tohle jsem čekal, řekl Lischka o návratu po operaci srdce

27.05.2019 11:50 - Aktuality
 
Jablonecký David Lischka prožil v nedělním podještědském derby s Libercem okamžik, na který dlouho čekal. Po únorové operaci srdce, následné rekonvalescenci a návratu k tréninku se znovu objevil v zápase první ligy a jako střídající odehrál pětiminutové nastavení posledního duelu nadstavby. Jednadvacetiletý obránce připustil, že prožíval obrovské emoce a byl hodně dojatý.

"Je těžké o tom mluvit. Je to jednoznačně nádherný pocit. Na tohle jsem čekal a jsem strašně rád, že jsem ještě v téhle sezoně mohl nastoupit," citoval jablonecký web Lischku, jehož celek zvítězil v derby 1:0.

"Chtěl bych moc poděkovat doktorům, rodičům a dalším, kteří mi pomohli a jen díky nim jsem se ještě v téhle sezoně mohl vrátit na hřiště. Taky bych chtěl poděkovat fanouškům, jak mě přivítali. Bylo to opravdu dojemné," dodal Lischka.

Na jeho problémy se srdcem se přišlo při prohlídce ve Spartě, kam měl v zimě z Jablonce zamířit. Z přestupu sešlo a hráč v únoru podstoupil čtyřhodinovou kardiochirurgickou plastiku aortální chlopně. Na konci dubna se vrátil k tréninku a neděli pak na ligové trávníky.

"Už delší dobu nabírám fyzičku a poslední měsíc trénuju s mančaftem. Včera mi trenér řekl před tréninkem, že půjdu na lavičku. Tajně jsem v to doufal a děkuju mu, že se takhle rozhodl, a ještě větší dík za to, že mi dal šanci objevit se na hřišti," řekl Lischka.

"Jak se blížil konec, tak už jsem moc nevěřil, že bych tam šel. Ale pak mě zavolali z lavičky, abych se připravil. V tu chvíli to byl neskutečně krásný pocit a prožíval jsem velkou euforii," uvedl reprezentant do 21 let.

Neví, zda by už zvládl delší úsek zápasu. "Už za tak krátkou dobu jsem vařil. Teď hlavně musím chytit zápasové tempo a pak už to bude jenom dobré. Ale na celý zápas to určitě ještě není," dodal Lischka.
Autor: ČTK
Počet zobrazení: 904
Komentáře (2 / 0 nových)
Ajacied
27.05.2019 11:56
#
Tak hlavně opatrně. Hrdinů bylo dost: Foé, Puerta, Jarqué, Nouri… ať se mu jen daří.
PlackaSKS
27.05.2019 12:17
#
hodně štěstí
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.
Registrace nového uživatele
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.