Kruse po sporné penaltě: Je to směšné. K čemu tedy máme VAR?

25.04.2019, 13:49
Aktuality
Hodně emocí vzbudilo včerejší semifinále Německého poháru mezi Werderem a Bayernem a především pak jeho 79. minuta. V té došlo ke zlomovému a zároveň hodně spornému momentu, sudí Daniel Siebert ve prospěch bavorského celku nařídil velmi přísný pokutový kop...

Bayern se s Werderem střetl již v sobotu odpoledne a především díky skvělému Jiřímu Pavlenkovi vyhrál pouze 1:0. Středeční pohárový souboj už byl vyrovnanou bitvou a Werder ve druhé půli dokázal rychle smazat dvoubrankové manko. Studená sprcha pak přišla krátce po vyrovnání na 2:2, Theodor Gebre Selassie ve vlastním pokutovém území lehce přistrčil Kingsleyho Comana, ten ochotně spadl na zem a Siebert odpískal penaltu, z níž rozhodl Robert Lewandowski.

"Je to směšné. K čemu tedy máme VAR?" ptal se po utkání nechápavě domácí útočník Max Kruse.

"Nic víc k tomu dodávat nechci, stačilo mi to, co mi přímo na hřišti řekl rozhodčí," dodal naštvaný Kruse.

Domácí střelec měl hned několik důvodů k nespokojenosti. Vedle vyřazení si poranil stehenní sval a na klidu mu nepřidal ani obránce Bayernu Jérôme Boateng. "Řekl mi, že Bayern byl jasně lepším týmem a o poločase měl vést 4:0. Neměl se mnou vůbec mluvit, ale raději slavit s fanoušky," přidal Kruse.

Bayern letos neuspěl v Lize mistrů, doma ale přesto útočí na double. Čtyři kola před koncem 1. Bundesligy je na čele tabulky s jednobodovým náskokem na Dortmund, ve finále poháru na něj pak čeká rozjeté Lipsko. Ke spornému momentu ze středečního duelu se vyjádřil i Thomas Müller.

"Když jsem to viděl přímo v zápase, byla to jasná penalta. Kingsley protihráči unikal, Gebre Selassie do něho strčil rukou a zapříčinil jeho pád. Kingsley není simulant. Umím pochopit, že penalta, z níž jdete do vedení 3:2, bude vždycky hodně diskutovanou záležitostí, ale to rozhodnutí bylo správné," míní Müller.

Autor: Tomáš Pavlík / goal.com