Jarábek: Škoda výsledku, chtěli jsme se rozloučit vítězstvím

09.12.2019 09:33 - Aktuality

Karvinští v 19. kole první ligy remizovali 1:1 s Olomoucí. Hostující Sigmu poslal do vedení Pablo González, za domácí po přestávce vyrovnal Ondřej Lingr. Domácí sice natáhli sérii bez vítězství na devět kol, ale díky lepšímu skóre opustili poslední příčku, na kterou odsunuli Příbram.

"Škoda výsledku, chtěli jsme se rozloučit vítězstvím, které se nám doma na podzim nepodařilo uhrát," řekl na tiskové konferenci trenér Karviné Juraj Jarábek. "Jsem tu ale třetí zápas a aspoň vidím, na čem jsme a kde nás tlačí bota," přidal slovenský kouč.

"Viděli jsme hodně bojovné utkání, spoustu standardních situací, faulů. Škoda nepokropeného hřiště, hra by měla větší spád. Ale i tak byla první půle dobrá. Bohužel v té druhé jsme zbytečně couvli, nebyli tak nebezpeční a Karviná nás množstvím standardek zatlačila a po jedné dala gól," přidal trenér Sigmy Radoslav Látal.

Pro Karvinou nezačal zápas dobře, protože kvůli zranění musel už desáté minutě střídat stoper Dreksa, kterého nahradil Bukata. Přesto se domácí dostali do první velké šance, jenže Petráň v dobré pozici nedokázal z dorážky po Smržově střele poslat míč do sítě.

Olomouc poprvé zahrozila po chybě Bukaty, kterou odkopem hluboko v hřišti hasil brankář Pastornický. K míči se totiž dostal Sladký, ale z dálky prázdnou bránu netrefil. Ve 32. minutě už se Sigma ujala vedení. Zahradníček našel rozběhnutého Gonzáleze, který překonal Pastornického.

Karviná se po přestávce snažila o vyrovnání, ale dvakrát Ba Loua ani Bukata neuspěli. Po hodině hry se vyznamenal hostující brankář Mandous, který Vukadinovičovu střelu vyrazil na roh. Domácí se dočkali až v 73. minutě, kdy po Ba Louově přímém kopu vyrovnal Lingr.

Olomouc si mohla vzít vedení zpět v zápětí, ale Plškovu šanci zlikvidoval Pastornický. Další příležitost měli hosté v úplném závěru. V poslední minutě nastavení se dostal k míči na hranici vápna Zmrzlý, ale ani netrefil branku.