Itálie povolila přítomnost fanoušků na zápasech ME v Římě

13.04.2021 20:01 - Aktuality
Stadio Olimpico (© AFP)
 
Zápasy mistrovství Evropy, které se uskuteční na Olympijském stadionu v Římě, se odehrají s fanoušky na tribunách. O rozhodnutí italské vlády, jenž umožní naplnit kapacitu minimálně z 25 procent, dnes informoval národní svaz.

Euro se mělo původně uskutečnit loni, ale kvůli pandemii koronaviru bylo o rok odloženo. Turnaj odstartuje 11. června a bude se hrát ve dvanácti evropských městech. Osm z nich přítomnost příznivců na stadionech přislíbilo už dříve včetně Glasgow a Londýna, kde se představí česká reprezentace.

Nyní se k nim připojila Itálie. "Schválení fanoušků na zápasech mistrovství Evropy vládou je skvělá zpráva a okamžitě o tom informujeme UEFA," uvedl šéf italského svazu Gabriele Gravina v prohlášení. "Itálie ukázala odvahu v boji s pandemií a také snahu bezpečně a s jasným plánem se vrátit k normálnímu životu," dodal.

Řím přivítá tři zápasy základní skupiny včetně zahajovacího utkání mezi Itálií a Tureckem a také jedno čtvrtfinále. O přítomnosti fanoušků na zápasech musí ještě rozhodnout Mnichov, Bilbao a Dublin. UEFA jim dala čas vyjádřit se do 19. dubna.
Autor: ČTK
Počet zobrazení: 977
Komentáře (4 / 0 nových)
Aldeano
13.04.2021 23:03
#
ACSeRw!n
14.04.2021 09:54
#
italove no.. i kdyby jich pochcipala polovina, tak proste na fotbale lidi budou
LAM
14.04.2021 13:08
#
Euro bez diváků můžou klidně zrušit.Já doufám,že tam bude moc aspoň 50%.
gretzkybyldruhy
14.04.2021 11:19
#
Bezpečnostní riziko!!!
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.
Registrace nového uživatele
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.