INTERTOTO CUP - ÚVODNÍ DUELY 2. KOLA

02.07.2005, 23:27, aktualizováno 03.07.2005, 21:54
Aktuality
V úvodních zápasech 2. kola Intertoto cupu nezklamal žádný ze zástupců Gambrinus ligy. Nejlépe dopadl Slovan Liberec, který deklasoval Beitar Jeruzalém, Sigma Olomouc porazila nejtěsnějším rozdílem Pogoň Štětín a Tescoma Zlín veze přijatelnou prohru z Gentu.

Vetra Vilnius - Legia Varšava   3:0
Branky:

Nejslabšího soupeře měl Liberec. Z týmu Jeruzaléma odešlo v létě několik opor, jiní hráči zatím nepřišli, a tak pod Ještěd dorazilo jen 15 hráčů. Domácí dominovali, ale větší rozdíl ve skóre nahráli až v závěru zápasu. Sestava Liberce byla velmi ofenzivní, když do základní sestavy se vešli hned tři útočníci. Došek, Hološko a Slepička. V brance stál mladý Bolek, Na stoperu Matula. V prvních minutách se hráči Liberce zastřelovali, Došek, Hološko i Matula mířili mimo branku, Azuovu střelu zblízka na poslední chvíli zblokoval Šinglár. Jen těsně minul hlavou branku Slepička, o chvíli později však přiťukl míč Hološkovi, ten se zbavil obránce a pod padajícím gólmanem zařídil svémi celku vedení. Z devíti metrů minul dělovkou jen těsně branku Slepička, na druhé straně gólman Bolek zmařil perfektní robinzonádou technickou střelu Borchyjana. Zkraje druhé půle nepustili domácí 15 minut za půlku, z velkého tlaku dal gól Pudil, ale sudí jej pro ofsajd neuznal. Po faulu Azua na Hodúra se k trestnému kopu postavil kapitán Zápotočný a vstřelil druhý gól. Gólovou hlavičku Zápotočného zmařil skvělý reflex brankáře Amsala, po necelé hodině však inkasoval Amsal potřetí, když přes obránce snadno prošel Slepička a nedal mu šanci. Dvě velké šance zamřil Došek, tlak Liberce trochu polevil a hosté hned trestali, když se prosadil Šušan. Závěř byl opět v režii domácích, Došek dal křížnou střelou čtvrtý, v nastaveném čase po centru Janů agilní Slepička pátý gól. Zápas sledovalo 2622 diváků, hráče Slepičku navíc Sparťanská delegace.

Honka Espoo - Aalborg BK   2:2
Branky:

Více práce měla Sigma Olomouc. Kučera s Glosem byli zranění, Konig měl kvůli svatbě osobní volno, během zápasu se navíc zranil i Roman Hubník. Kučera si natáhl tříslo při nácviku penalt, když zahrával svou poslední. Hosté nastoupili v náhradních červených dresech Sigmy, neboť ty jejich neodpovídali reglementu UEFA a vstřícnost Hanáků je uchránila od vysoké finanční pokuty. Hosté byli nebezpeční, měli nějaké šance, ale všechno pochytal pozorný gólman Lovásik. Mnohem více živo bylo přčd brankou Štětínu. Roman Hubník trefil tyč, od ní se míč odrazil do zad brankáře a od něj odskákal do zámezí. Jasné šance měli i střílející Babnič, Rojka či hlavičkující Kovář, držení Rojky sudí možná trochu překvapivě neposoudil pokutovým kopem. Z několika tutovek se ujala jen jediná, když Lovásikův nákop prodloužil do prostoru Rojka, Babníč postupoval sám na branku a křížnou střelou poslal míč k pravé tyči. Odveta ve Štětíně tak bude ještě dramatická, navíc když kouč Uličný ještě nebude moci počítat s trojicí marodů.

Trabzonspor - Vllaznia Skadar   6:0
Branky:

S mladým týmem nastoupil v Gentu Zlín, ale nebýt hloupé chyby zkraje druhé půle, mohl pomýšlet i na lepší výsledek, když byl svému soupeři vyrovnaným sokem. Belgičané tlačili své útoky po křídlech, byli však dost nepřesní a brankář Kořínek nemusel příliš často zasahovat. V obraně hostí navíc vynikal zkušený Švach. Jediný gól zápasu dal Martens, když se po nedorozumění zlínských v obraně dostal k odraženému míči a napálil ho z hranice vápna do šibenice. Domácího gólman Herpoela prověřili v první půli LUkaštík a z trestného kopu Kroča.

Výsledky ostatních zápasů

Wolfsburg- Sturm Graz 2:2 (Karhan, D´Alessandro - Filipovič, Rabihou)

Kluž (RUM) - Bilbao 1:0 (Tilinca)

Slaven Belupo - Gloria Bistrita 3:2 (Gal, Saranovič, Musa - Peres (pen), Bucur)

Hamburger SV - Pobeda Prilep 4:1 (Demel, Laas, Takyi, Trochowski - Popovski)

St.Etienne - Neuchatel 1:1 (Sablé - Leandro)

Lokeren - Young Boys Bern 1:4 (Deschacht - Steinsson, Neri, Varela, Haberli)

Varaždín - Inter Turku 4:3 (2 Benko, Halilovič, Safarič - 2 N´Gal, Ilo)

Ankaraspor - Dubnica 0:4 (Držík, Kopačka, Adam, Izvolt)

La Coruna - Buducnost Podgorica 3:0 (Xisco, Sergio, Héctor)

Žalgiris Vilnjus - Dinaburg (LIT) 2:0 (Jasaitas, Lemezis)

Lens - Lech Poznaň 2:1 (Jussie, Gillet - Gajtkowski)

Lombard Papa - IFK Goteborg 2:3 (Tibor, Herczeg - Selakovic (pen), Mourad, Wendt)

Tampere Utd. - Charleroi 1:0 (Hynynen)

Autor: Radek Nosil