Fortuna liga - souhrn 7. kola nadstavby: Dunajská Streda zdolala mistra

23.04.2022, 19:57, aktualizováno 24.04.2022, 21:31
Slovan Bratislava jakožto mistr prohrál na hřišti Dunajské Stredy. Žádná velká přestřelka o druhou příčku za Slovanem se nestrhla, Trnava ani Ružomberok nedaly gól. Situace na úplném spodku tabulky slovenské nejvyšší situace se příliš nezměnila. Liptovský Mikuláš a Michalovce vyhrály, takže se jich baráž už týkat takřka určitě nebude a poslední trojice je ve stále stejné kaši...
O titul

DAC Dunajská Streda - Slovan Bratislava 2:0

24.04.2022 19:30

Góly: 45+1. Norbert Balogh, 70. Nikola Krstović

V nedeľnom dueli siedmeho kola nadstavbovej časti Fortunaligy zdolal domáci FC DAC 1904 Dunajská Streda majstrovský Slovan 2:0 (1:0).

Hostia mohli ísť do vedenia v šiestej minúte: Lovatov center z ľavej strany poslal Hrnčár na bránu z prvej, ale Veszelinov veľmi dobre zakročil. V dvanástej minúte strieľal z diaľky Green, a loptu usmernil nad. V 15. minúte mal šancu Pauschek, keď nabehol na center Božikova. Hlavou mieril na bránu, ale Veszelinov bol opäť pripravený. V prvej dvadsaťminútovke boli aktívnejší hostia a držali loptu viac na kopačkách.

Prvá strela Dunajskej Stredy prišla až v 19. minúte - Ciganiksov pokus Chovan kryl. O dve minúty neskôr po dlhej prihrávke mohol postupovať na bránu Green. Stihol vystreliť popri Pintovi, ale brankár Veszelinov loptu skrotil. V 36. minúte zahral Lovat priamy kop z 23 metrov nad. O tri minúty neskôr po centri Balogha rozhodca Gemzický skúmal video, no pokutový kop napokon neodpískal. Veľkú šancu na skórovanie mal v 44. minúte Krstovič, ktorého strelu Chovan chytil.

V prvej minúte nadstaveného času po centri Verlindena poslal Balogh loptu hlavou do siete - 1:0. Hneď v ďalšej minúte mohol pridať druhý gól Ciganiks, no jeho strela letela tesne vedľa.

Druhý polčas začali lepšie hostia, ale do vyloženej šance sa nedostali. V 51. minúte nastrelil Krstovič bočnú sieť, neskôr poslal loptu vedľa Szánthó. V 70. minúte zakončil Krstovič. Chovan ešte nohou vyrazil, následne však Krstovič zvýšil vedenie domáceho tímu - 2:0.

Tréner Weiss reagoval tromi striedaniami. Slovanu stále chýbali gólové príležitosti. Napokon DAC Dunajská Streda vyhral nad Slovanom na Žitnom ostrove 2:0 a pripravil majstrovi druhú prehru v sezóne.

Více informací k zápasu

Spartak Trnava - MFK Ružomberok 0:0

24.04.2022 17:00

Góly: -

V šlágri siedmeho kola nadstavbovej časti Fortunaligy remizoval Spartak Trnava v priamom súboji o druhú priečku tabuľky s Ružomberkom bez gólov 0:0.

Spartak začal zápas aktívne a do desiatej minúty mal tri dobré šance. Procházka zo šestnástky netrafil loptu dobre a zakončil nepresne. Potom Bamidele zaštrikoval v šestnástke a trafil do bočnej siete. Neskôr hľadal africký krídelník prudkým centrom Ristovskeho, ktorý na loptu nedosiahol. Podobných momentov, keď domácim chýbal krok, či lepšie postavenie, bolo viacero. Trnavský tréner Michal Gašparík musel striedať už v 17. minúte, keď zraneného Čurmu nahradil Tumma. V 21. minúte mohli náhle udrieť hostia. Regáli získal loptu v strede ihriska a vysunul Boďu. Jeho strelu odvrátil na bránkovej čiare Škrtel priamo pred Regáliho, ktorý z päťky prestrelil bránku. Hluché obdobie, keď sa hralo medzi šestnástkami, ukončil v 37. minúte prudkou ranou z 20-tich metrov Grič. Krajčírik ju vyrazil na roh, po ktorom nepresne hlavičkoval Ristovski.

Spartak sa tlačil dopredu i po zmene strán, laborovala mu však finálna fáza. Obrana Liptákov zblokovala viacero prihrávok z krídla. Strelecké pokusy Procházku a Mikoviča nemali dôraz a presnosť. Ružomberok mohol udrieť striedajúcim Bobčekom, Takáč jeho zakončenie z uhla vyrazil nohou. Cestu do siete si nenašli Savvidisova hlavička po rohu, ani Lichého pokus zo strednej vzdialenosti na opačnej strane. Po akcii Mikoviča a strele Bamideleho sa lopta odrazila na päťku pred Ramadana, ktorý ju poslal vedľa bránky. Sýrsky legionár potom najlepšie vyskočil po rohu, no hlavou trafil nad. V závere jedovka Lichého tesne minula konštrukciu bránky. Trnava hrala s Ružomberkom bez gólov 0:0 a v tabuľke ostáva tretia práve za "Ružou".

MŠK Žilina - ŠKF Sereď 1:1

23.04.2022 18:00

Góly: 46. Dávid Ďuriš - 34. Moses David Cobnan

V siedmom nadstavbovom kole Fortunaligy narazili na seba domáci MŠK Žilina a ŠKF Orion Tip Sereď. Oba celky už dlhšie neokúsili radosť z víťazstva a nezlomili to ani tentoraz, keď sa pod Dubňom zrodila remíza 1:1 (0:1).

Ako už bolo spomenuté, pred stretnutím oba tímy dlho neochutnali pocit víťazstva. Žilina nezískala tri body v nadstavbovej časti ani raz, Sereď vyhrala iba v prvom kole. Víťazný pôst napokon po vzájomnom meraní síl predĺžili. Mužstvá hrali ofenzívne, pričom do väčších príležitostí sa v úvode dostávali hostia. V 20. minúte mohol otvoriť skóre Cobnan, ale brankár Belko dobre zasiahol. Stredopoliar z Nigérie rozvlnil sieť o 14 minút neskôr. Pripísal si tak prvý presný zásah v súťaži - 0:1. Žltozelení chceli odpovedať čo najskôr a zintenzívnili snahu v útoku. Ešte do prestávky trafil priestor medzi žrďami Serede Jambor, ale brankár Chudý jeho pokus zneškodnil.

Vyrovnávajúci gól prišiel ihneď v prvej minúte po zmene strán. Iľko poslal pas do šestnástky, našiel Ďuriša a ten upravil na 1:1. Za nerozhodného stavu opäť prevzali iniciatívu hostia. Belko musel v 53. minúte zlikvidovať pokus, ktorého autorom bol Yao a o štyri minúty mal zas prácu pri snahe Cobnana. Po hodine hry si veľkú šancu vypracovali domáci Žilinčania, no Chudý sa po strele striedajúceho Sauera predviedol v najlepšom svetle. Žilina remizovala so Sereďou 1:1.

Góly: 33. Dominik Hollý, 41. Reuben Yem

Predposledný FC ViOn Zlaté Moravce nestačil v siedmom kole nadstavbovej časti Fortunaligy na vedúci tím tabuľky AS Trenčín a podľahol mu 0:2 (0:2).

Úvodné dejstvo mali vo svojich rukách hostia. Tí si vypracovali niekoľko streleckých príležitostí. Už vo ôsmej minúte sa uvoľnil Soares, a jeho strelu pod brvno Lukáč vytesnil na roh. O tri minúty to bol opäť Soares, ktorý našiel na hranici päťky Kupusoviča. Menovaný hráč loptu do siete nepretlačil. V 14. minúte vyskúšal šťastie Bainovič, no z hranice 16-ky mieril vedľa ľavého rohu brány. Po polhodine hry sa do zakončenia dostali domáci. Suľovu strelu spod brvna vytlačil Kukučka. V 33. minúte doklepol loptu z dvoch metrov do siete Hollý - 0:1. V 42. minúte Yem napriahol z 20-tich metrov a jeho krížna strela skončila v pravom dolnom rohu Lukáčovej brány - 0:2.

Po zmene strán Trenčania ubrali z tempa, no napriek tomu sa obraz hry príliš nezmenil. Domáci sa snažili, avšak ich hre chýbala finálna fáza. Strelecké pokusy Mondeka a Kyziridisa Kukučku neohrozili. V 69. minúte sa v náznaku šance objavil Mondek; jeho strelu Kukučka vykryl. Na opačnej strane neprekvapila Lukáča Azangova "próba". AS Trenčín bodoval v Moravciach naplno po výhre 2:0 a udržal si vedenie v nadstavbovej skupine o udržanie sa v najvyššej súťaži.

Tatran Liptovský Mikuláš - FK Pohronie 1:0

Góly: 61. Kristián Flak

MFK Tatran Liptovský Mikuláš natiahol svoju víťaznú šnúru a v siedmom kole nadstavbovej časti Fortunaligy zdolal v skupine o udržanie sa v najvyššej súťaži vypadávajúci celok FK Pohronie najtesnejším rozdielom 1:0 (0:0).

Liptovský Mikuláš mal v prvom polčase proti už beznádejne poslednému tímu tabuľky až drvivú prevahu. Zužitkovať ju domáci hráči mohli hneď po necelej štvrťhodine hry, no Le Giang vystihol smer slabo kopnutej jedenástky v podaní Staša a skóre sa nateraz nemenilo. Brankár Pohronia podržal svoj tím takisto po šanci Krčíka. Po polhodine prepálil bránu ďalší domáci hráč Švec. V nadstavenom čase prvého dejstva zasiahol Le Giang proti strele Pinteho zo siedmich metrov. Po polčase bol na štadióne v Poprade patový stav.

Domáci sa ujali vedenia presne po hodine hry. Striedajúci Flak ustál kontakt s protihráčom, vystrelil a s prispením teču prekonal Le Gianga - 1:0. Tesný náskok si Liptáci proti bezzubému súperovi udržali a pripísali si tretie víťazstvo za sebou. Tatran Liptovský Mikuláš zdolal Pohronie 1:0.

Zemplín Michalovce - FK Senica 1:0

Góly: 63. Mário Mihál (vl.)

MFK Zemplín Michalovce zlomil v siedmom kole nadstavbovej časti Fortunaligy po veľkom boji dorastenecký tím FK Senica a na východe republiky bral všetky body po najtesnejšom víťazstve 1:0 (0:0).

Domáci mohli proti vnútornými problémami zdecimovanému súperovi otvoriť skóre už vo štvrtej minúte. Vtedy sa Marcin ocitol v nádejnej pozícii, ale brankár Chropovský včas vybehol a jeho šancu zmaril. V prvom polčase sa hral bojovný futbal, ktorý nepriniesol veľa gólových príležitostí. Brankár michalovského tímu Kožuchar bol dlho bez práce, no po polhodine hry pohotovo zmaril snaženie Kudláča. Do kabín na prestávku schádzali celky za bezgólového stavu.

Rozhodujúci moment zápasu priniesla 63. minúta. V nej sa k strele dostal domáci Kotula. Obranca hostí Mihál si loptu nešťastne zrazil do vlastnej bránky - 1:0. Michalovčania boli v druhom polčase aktívnejší, ale ďalší gól nepridali. A to ani v 74. minúte, keď chybu hostí v defenzíve nepotrestal Marcin. Domáci v závere ustrážili najtesnejšie vedenie a Seničanov nepustili do tlaku. Zemplín zdolal Záhorákov 1:0.