Fortuna liga - souhrn 4. kola nadstavby: Slovan - Dunajská Streda 2:1

07.04.2023, 19:25, aktualizováno 09.04.2023, 19:33
Radost hráčů Slovanu Bratislava (© AFP)

Slovan otočil duel s Dunajskou Stredou, za níž zaostává už jenom o tři body. Žilina nezvládla přímý souboj o čtvrté místo, na které se po výhře 3:2 posouvá Podbrezová.Trnava ztratila body v boji o třetí příčku, nestačila totiž na Banskou Bystricu. Velké drama se konalo v Trenčíně, kde se nakonec urodila plichta...

O titul

Slovan Bratislava - DAC Dunajská Streda 2:1

09.04.2023 17:30

Góly: 66. Aleksandar Čavrić, 70. Malik Abubakari - 64. Zsolt Kalmár

ŠK Slovan Bratislava v hektickom šlágri štvrtého kola nadstavbovej časti Fortunaligy otočil zápas s Dunajskou Stredou, nad ktorou zvíťazil 2:1 (0:0) a skresal náskok lídra tabuľky na tri body.

V tretej minúte z ľavej strany prudko strieľal Lovat. Lopta prešla cez pokutové územie a skončila tesne vedľa ľavej žrde. V jedenástej minúte prišiel center na zadnú tyč. Pinto poslal loptu späť do ohňa a nebezpečnú hlavičku Brunettiho odvrátil De Marco. V 16. minúte dostal prvú žltú kartu zápasu hosťujúci Andzouana. V 17. minúte zavelila Dunajská Streda k brejku.

Akciu potiahol Blackman, zasekol si hráča a zakončil. Trnovský však nemal ťažkú prácu a pokus legionára skrotil v rukaviciach. Bola to škoda pre DAC, pretože na druhej strane nabiehal celkom voľný Niarchos. V 18. minúte sa zažltilo po faule Brunettiho. Hlavný arbiter si situáciu ešte pozrel na obrazovke, ale verdikt nezmenil a hráča DAC-u nevylúčil. Čavrič bol po zákroku dlhšie ošetrovaný. V 33. minúte videl žlté napomenutie domáci obranca Lovat a v 43. minúte ho napodobnil Mendez. Prvý polčas sa skončil po štyroch nadstavených minútach za bezgólového stavu.

V 48. minúte si kartu vyslúžil hráč momentálneho lídra tabuľky Káčer. V 51. minúte sa k nemu pridal jeho spoluhráč Niarchos, čomu predchádzal tvrdý zákrok Kankavu práve na tohto hráča, ktorý hlavný arbiter neposúdil ako faul. V 64. minúte DAC dobre zakombinoval tesne pred 16-kou Slovana. Pinto priťukol Kalmárovi a ten nekompromisne trafil ľavú hornú časť Trnovského brány - 0:1.

Prešlo však iba pár sekúnd, keď center z ľavej strany našiel hlavu na vzdialenejšej žrdi číhajúceho Čavriča, ktorý za pomoci konštrukcie brány prekonal Petráša - 1:1.

Diváci sa opäť nestihli ani usadiť, keď Medveděv z pravej strany odcentroval na päťku na hlavu nepokrytého Malika a Slovan strhol vedenie na svoju stranu - 2:1.

V 72. minúte bol kartou potrestaný Čavrič. V 82. minúte našiel Blackman z ľavej strany hlavu Niarchosa medzi dvoma obrancami belasých, a hráč DAC-u netrafil priestor medzi tromi žrďami. Slovan si vedenie 2:1 postrážil a v kvalitnom zápase stiahol náskok Dunajskej Stredy na čele tabuľky už len na tri body.

Více informací k zápasu

Dukla Banská Bystrica - Spartak Trnava 2:0

08.04.2023 18:00

Góly: 72. Andrija Balić, 89. David Depetris

Dukla Banská Bystrica zdolala vo štvrtom kole fortunaligovej nadstavby Spartak Trnava 2:0 (0:0).

V piatej minúte sa Ristovski presadil na ľavej strane. Loptu si potiahol do stredu, odkiaľ vyslal razantný pokus na Hrušku, ktorý jeho zakončenie musel vyrážať. V 22. minúte Hruška stratil loptu v najhoršom možnom momente; nechtiac ju prihral Ristovskemu, ktorý bol však príliš z uhla a jeho následnú prihrávku na Bukatu odvrátil Balič. V 39. minúte Balič odcentroval na hlavu Franka, ktorého zakončenie zvnútra šestnástky zneškodnil dobrým zákrokom Vantruba. Prvý polčas nadstavil hlavný arbiter o tri minúty.

V 56. minúte Faškova prihrávka prešla k Záhumenskému, a striedajúci hráč zvnútra šestnástky vystrelil mimo bránky. V 60. minúte Polievka takisto z pokutového územia trafil iba bočnú sieť. V 71. minúte boli blízko k otvoreniu skóre domáci hráči. Faško odcentroval z ľavej strany na zadnú žrď Pišojovi, ktorý priťukol Frankovi. Domáci útočník sa síce hlavou nepresadil, no k odrazenej lopte sa dostal Balič a ľavačkou poriadne preveril pozornosť Vantrubu. V 73. minúte sa Balič otočil okolo súperových obrancov a ľavačkou prekonal Vantrubu - 1:0. V 75. minúte mali hostia výhodu pokutového kopu. Po centri Štefánika z pravej strany stiahol vo vlastnej šestnástke Uhrinčať Procházku, čo neušlo pozornosti arbitrov. Koštrna sa ale pri realizácii penalty pošmykol a bránku Hrušku prestrelil. V 85. minúte Bukata v páde z dobrej pozície mieril mimo. V 90. minúte sa v skrumáži pred bránkou najlepšie zorientoval Depetris a zblízka dorazil loptu za Vantrubu - 2:0. Zápas sa nadstavoval o päť minút. Nováčik MFK Dukla Banská Bystrica zdolal súpera zvučného mena z Trnavy 2:0.

Železiarne Podbrezová - MŠK Žilina 3:2

07.04.2023 17:30

Góly: 35. Mikuláš Bakaľa, 51. Patrik Blahút, 65. Christophe Kabongo - 3. Adam Kopas, 32. Kristián Bari

V predohrávke štvrtého kola nadstavbovej časti Fotunaligy otočil FK Železiarne Podbrezová nepriaznivý polčasový stav a zdolal celok MŠK Žilina v Zelpo Aréne 3:2 (1:2).

V druhej minúte sa Kaprálik pred 16-kou domáceho tímu predieral cez trojicu hráčov. Fauloval ho Paraj a Žilina dostala príležitosť priameho kopu. Loptu si postavil Kopas a trafil do pravého horného rohu Lukschovej bránky. Gólman Podbrezovej bol bezmocný - 0:1.

V 30. minúte Gidi našiel Kaprálika, ktorý si na pravej strane loptu akrobaticky spracoval. Následne krížnou strelou minul pravú tyč podbrezovskej bránky. V 32. minúte Owusu odcentroval na zadnú tyč, kde našiel Bariho. Ten loptu bez problémov poslal do siete "železiarov" - 0:2.

V 35. minúte po rohu hlavičkoval Bartoš a tesne pred Slávikom loptu ešte tečoval Bakaľa - 1:2. Pre strelca to bol premiérový gól vo Fortunalige. V 42. minúte chybovali domáci a Galčík sa rútil na bránku. Bartoš sa však vrátil a nedovolil Žilinčanovi vystreliť presne - lopta skončila vysoko nad. Prvý polčas nadstavil rozhodca o tri minúty.

V 51. minúte prišla chyba v obrane Žiliny. Parajovu prihrávku sklepol Nemčík presne na nohu nabiehajúceho Blahúta, ktorý pohotovo vyrovnal na 2:2. V 59. minúte znovu vystrelil Paraj, Slávik však dobrým zákrokom svoj tím podržal. V 65. minúte dokonali domáci obrat. Po centri z pravej strany dokázal ešte zakončenie Pavúka Slávik vyraziť, ale na dorážku českého útočníka Kabonga bol prikrátky - 3:2.

V 70. minúte mohli hostia zrovnať nepriaznivý stav. Kopásek si narazil loptu s Kaprálikom, a strelu žilinského obrancu z veľmi dobrej pozície chytil Luksch. Následne v dorážke zaváhal Gidi a stratil loptu. V 72. minúte Kaprálikovu strelu z hranice šestnástky Luksch vyrazil, hoci len pred číhajúceho Bariho. Ten ale v dorážke minul bránku Podbrezovej.

V 87. minúte Paraj našiel na pravej strane Blahúta, ktorý prudkou krížnou strelou tesne minul pravú tyč žilinskej bránky. Viac sa už nestalo, a tak v predohrávke Podbrezová zabrala naplno a zdolala Žilinčanov pomerom 3:2.

AS Trenčín - Zemplín Michalovce 3:3

Góly: 27. Lazar Stojsavljevic, 57. Dominik Hollý, 90+1. Chinonso Emeka - 6. Lukáš Jánošík, 51. Brian Peňa, 90+9. Matúš Marcin (pen.)

Vo štvrtom kole nadstavbovej časti Fortunaligy videli diváci v zápase v skupine o záchranu v najvyššej súťaži medzi domácim AS Trenčín a MFK Zemplín Michalovce až šesť gólov. Hráči spod hradu Matúša Čáka remizovali s východniarmi 3:3 (1:1).

V druhej minúte sa vo veľkej príležitosti ocitol Soares. Jeho strelecký pokus zastavila tyč Szárazovej bránky a skóre sa tak ešte nemenilo. V šiestej minúte dostali Trenčania gól napriek tomu, že súpera tlačili. Peňa vyslal pas na Jánošíka, ktorý rutinérskym spôsobom skóroval - 0:1. V jedenástej minúte Jánošík našiel Kanua, ale Kukučka si pripísal veľmi dobrý zákrok a svojich podržal. V 17. minúte Stojsavljevič chyboval a musel faulovať Magdu. Za svoj zákrok dostal žltú kartu. V 21. minúte rýchly brejk Michaloviec prerušil Soares, ktorému sa za tento počin takisto zažltilo. V 27. minúte to do brány po rohovom kope dokázali dotlačiť Trenčania. Lopta skákala v oblasti päťky. Azango nabil Stojsavljevičovi, ktorý vyrovnal na 1:1. V 43. minúte na opačnej strane vytiahol dobrý zákrok Kukučka, keď Qoseho strelu vyrazil na roh.

V 51. minúte vedenie na svoju stranu strhli futbalisti Zemplína. Qose pretlačil loptu na Peňu, ktorý prekonal Kukučku - 1:2. V 54. minúte sa ku strele v dobrej pozícii dostal Gajdoš, no Száraz vyrazil. V 55. minúte Emeka spadol v 16-ke súpera. Domáci signalizovali ruku a faul. Následne pálil Azango, ale Michalovce hrozbu prestáli. V 57. minúte Gajdoš vyslal dobrú loptu, ktorú pred bránkoviskom tečoval Hollý a bolo 2:2. V 58. minúte to Azango vyskúšal technickým obstrelom. Száraza podržala pravá tyč. V 69. minúte sa Emeka predieral do brejku, ale zasiahol ho Marjanovič a schytal červenú kartu. Žltú zas následne uvidel kouč hostí Norbert Hrnčár. V 76. minúte si žlté napomenutie vyslúžil Michalovčan Ranko. Rovnaký hráč mohol v 81. minúte v čistej šanci rozhodnúť, no domáci AS zachránil Kukučka. V 85. minúte prišiel nepríjemný zákrok na Adekunleho, za ktorý Pires videl žltú karu. V nadstavenom čase dobrý center do vápna od Stojsavljeviča premenil na zásah Emeka - 3:2. V piatej nadstavenej minúte za Kukučkom zvonila tyč a následne gólman zahviezdil úspešným zákrokom. V siedmej nadstavenej minúte Šebeň, ktorý bol na ihrisku iba niekoľko sekúnd, zahral vo vápne rukou. Žltú kartu dostal Bainović. Pokutový kop premenil Marcin a bolo opäť vyrovnané. Žltú kartu videl i Begala. Trenčín remizoval v pestrom zápase s Michalovcami 3:3.

MFK Skalica - MFK Ružomberok 1:1

Góly: 70. Ján Vlasko - 38. Samuel Šefčík

MFK Skalica remizoval vo štvrtom nadstavbovom kole Fortunaligy s MFK Ružomberok 1:1 (0:1).

V jedenástej minúte takmer padol vlastný gól. Madleňák odvrátil Rudzanov center zľava ani nie meter popri ľavej žrdi. Vzápätí sa odrazená lopta po centri Vlaska dostala na kopačku Nagya, ktorého zakončenie zblokoval na roh Bobček. V trinástej minúte Šemrinec zlikvidoval Šefčíkov pokus z mierneho uhla. V 15. minúte si na center naskočil Boďa a hlavou opečiatkoval brvno. V 39. minúte sa Šefčík oprel do lopty približne 25 metrov od brány. Prudká rana mierne z ľavej strany pred Šemrincom skočila a brankár sa neveriacky prizeral výsledku - 0:1. Po jednej nadstavenej minúte prvý polčas na Záhorí skončil.

V 53. minúte na nespokojnosť fanúšikov nebol pád Yaa v 16-ke potrestaný penaltou. V 54. minúte zo šiestich metrov hlavičkoval Vlasko. V 57. minúte prišiel brejk Záhorákov: individuálnu akciu predviedol Yao, ktorý aj zakončil. Vyzvŕtal troch protihráčov, dvoch oklamal po narážačke s Vlaskom, ale z uhla minul bránu. V 67. minúte zhral rukou Boďa, no pokutový kop sa nekopal. V 70. minúte sa Yao po Vlaskovom centri tlačil do hlavičky. Loptu však netrafil, čo pomýlilo Frühwalda, ktorý nestačil reagovať a tá zapadla k pravej žrdi - 1:1. V 87. minúte mal príležitosť skórovať Medved, ale nedosiahol na loptu. V 90. minúte sa Švec predral cez Masla, ktorý si pomáhal rukami, no ani tentoraz sa pokutový kop nepískal. Skalica sa s Ružomberkom rozišla deľbou bodov po remíze 1:1.

FC Zlaté Moravce - Tatran Liptovský Mikuláš 0:1

08.04.2023 15:00

Góly: 37. Christián Steinhübel

V prvom sobotnom dueli štvrtého kola nadstavbovej časti Fortunaligy prehral ViOn Zlaté Moravce doma s Liptovským Mikulášom 0:1 (0:1).

Hneď v prvej minúte Lukáč poľahky zneškodnil strelu Voška. V deviatej minúte bola zablokovaná Tummova hlavička po rohu a hostia neuspeli ani z dvoch následných pokusov o dorážku. V 16. minúte opätovný pokus Voška po priamom kope tečoval Popović a úspešný zákrok si pripísal Lukáč. V 23. minúte Ďubek napálil priamo na pripraveného brankára. V 27. minúte hosťujúci obranca zablokoval ranu Slobodu. V 29. minúte Sváček vyrazil hlavičku Ikugara a poradil si aj s dorážkou Dugu.

V 37. minúte Steinhübela neubránili Suľa ani Čonka a prvý menovaný z ľavej strany ľavačkou poslal Liptákov do vedenia - 0:1. V 40. minúte akrobaticky zakončil Sloboda, ale strele chýbala razancia a bola aj zblokovaná. V 41. minúte lopta z hlavy Ikugara preletela tesne vedľa bránky Tatrana. V 43. minúte z metra netrafil bránu Voško.

V 70. minúte bežal Pinte sám na bránku, ale loptu mu nedovolene vzal Diviš a dostal červenú kartu. V 73. minúte napriahol Čerepkai a za gólmanom Liptovského Mikuláša sa zatriaslo brvno. Liptovský Mikuláš vyhral v Zlatých Moravciach 1:0.