Další cíl je Liga mistrů, řekl kouč šampionů ze Slavie Trpišovský

26.05.2019 21:51 - Aktuality
 
Sotva hráči pražské Slavie převzali pohár pro ligového mistra a v součtu s triumfem v poháru získali po 77 letech double, začal už jejich trenér Jindřich Trpišovský myslet na příští sezonu. V létě bude mít před sebou s červenobílými další velký cíl - pokusit se ze závěrečného 4. předkola podruhé v historii a poprvé po 12 letech projít do základní skupiny Ligy mistrů.

"Já nejsem přeborník ve slavení, to nechám na klucích. Já jsem spíš rád, že už je to všechno za námi. Musíme se už chystat na další sezonu. Dostat se do Ligy mistrů je vždy obrovská motivace, bude to jeden z našich obrovských cílů pro příští sezonu," řekl novinářům Trpišovský po výhře 2:1 v posledním kole ligové nadstavby v derby nad Spartou.

"Máme za sebou dva vrcholy tohoto roku. Dostali jsme se tak daleko v Evropské lize, nyní double a jednoznačně v srpnu je hlavní prioritou druhé poloviny roku dostat se do Ligy mistrů. Na to jsme tým skládali, na tom pracujeme. To je náš sen, k tomu budeme upínat veškerou naši pozornost," doplnil předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík.

Červenobílí vloni vypadli ve 3. předkole Ligy mistrů s Dynamem Kyjev, nyní vstoupí do kvalifikace až v závěrečném předkole. "Myslím, že je to obrovská výhoda, že jsme o kolo dál než vloni. Myslím, že i tým je mnohem zkušenější, je dál na té své cestě. Myslím, že jsme si za tuhle sezonu dokázali v Evropě, že můžeme hrát s každým a potrápit každého," připomněl Trpišovský, že Pražané došli až do čtvrtfinále Evropské ligy.

"Bude to samozřejmě otázka souběhu více věcí, otázka soupeře, momentální formy, jak se nám vrátí kluci z reprezentací. Vypadá to totiž, že přípravu začneme s 12 lidmi. Budeme de facto dva zápasy od skupiny. Kdyby se to podařilo, bylo by to famózní završení toho, co se nám podařilo v této sezoně," dodal Trpišovský.

Žádnou velkou obměnu kádru nečeká. "Budu spíš tlačit na to, aby tenhle tým zůstal, protože je skvělý. Potřebujeme spíš jen drobnosti. Důležitější bude, aby hráči zůstali. Posily můžou přijít, ale bůhvíjak jim to bude dlouho trvat, protože není snadné se tady prosadit do základní sestavy. Pokud kádr zůstane a přivedeme dva hráče, budu spokojený," řekl v televizním rozhovoru Trpišovský.

Hlavním strůjcem současných slávistických úspěchů je podle něj Tvrdík. "Myslím, že není moc lidí, kteří za tři a půl roku působení ve fotbale dokázali tolik jako on. Všichni víme, kde byla Slavia před jeho příchodem. Já tu v tu dobu nebyl. Co jsme dokázali spolu s hráči letos, je jen vrchol pyramidy, která začala před časem. Myslím, že by všichni slávisti měli mít pana Tvrdíka doma na obrázku, jako to dřív bylo s prezidentem. On umožnil rozkvět Slavie do dnešní podoby a všichni věříme, že to není ještě konečná," uvedl Trpišovský.
Autor: ČTK
Počet zobrazení: 1325
Komentáře (13 / 0 nových)
Adhol
26.05.2019 21:52
#
Příští rok opět double a skupina Ligy mistrů? Já osobně to vidím jako reálný.
pantondavo
26.05.2019 22:01
#
To už je 12 let od toho vejprasku, jo?
PlackaSKS
26.05.2019 22:35
#
Liquid
26.05.2019 22:59
#
nedostat Ajax a věřím, že tu LM dáme
JeséRodriguez
27.05.2019 10:05
#
Zase s Ajaxem by byla celkem šance je porazit, pokud tam bude přes léto výprodej.
La Vecchia Signora
27.05.2019 06:46
#
Jak to že, nejdou rovnou do skupiny?
Abner
27.05.2019 07:16
#
Tiež som si to myslel... ale ak ani Ajax nejde. Je to celé divné.
Losinho
27.05.2019 09:39
#
Kvůli umístění ČR v pořadí zemí
smazaný uživatel
27.05.2019 11:38
#
Nikdo je tam nechce.
TheTopFootbaler
27.05.2019 10:10
#
Z toho titulku to zní, jako kdyby ji Trpiš plánoval vyhrát.
Kocour Klapuška
27.05.2019 11:23
#
Zenthuras
27.05.2019 14:33
#
Cíl je dostat se do skupiny a vstřelit aspoň gól.
vanGomm
28.05.2019 12:05
#
LM není zatím po fotbalové stránce pro naše týmy.A protože se dokonce v LM chystají nějaké ty změny,bude čím dál těžší se tam dostat.TV společnosti,investory a další je třeba pochopit,že je pro ně složení základní skupiny LM z týmů jako npř. Barcelona.Liverpool.AC Milan a Frankfurt mnohem finančně zajímavější než skupina Barcelona,Liverpool,Plzeň a Borisov.Jména týmů uvádím pouze jako příklad,tak snad mě nikdo nebude chytat za slovíčka.EL to je soutěž pro naše týmy tak akorát.Zde přece jen můžou ze skupiny jít dál a v další fázi za přispění štěstí,které ještě musí být podpořené určitou shodou náhod postoupit ještě do OF,nebo dokonce až do ČF viz letos Slavia.Tohle v LM možné není to snad každý ví.
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.
Registrace nového uživatele
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.