Corgoň liga - souhrn 24. kola

01.04.2011, 19:27, aktualizováno 02.04.2011, 19:29
Až disciplinární komise rozhodne o osudu předehrávky 24. kola mezi Žilinou a Slovanem Bratislava. Krátce před koncem platil bezbrankový stav, kvůli inzultaci pomezního rozhodčího ale nakonec zápas zůstal nedohrán. Jako první Žilinu potrestala Senica, která se posunula do čela tabulky. Košice porazily Banskou Bystricu, Zlaté Moravce Trnavu a Nitra zvítězila v Dunajské Stredě...

FC Zlaté Moravce - Spartak Trnava 1:0

02.04.2011 17:30

Góly: 39. Adrián Candrák

Corgoň liga mala v sobotu na programe zostávajúce zápasy 24. kola a v Zlatých Moravciach sa predstavila Trnava. Po nemasnom-neslanom výkone však neberie domov ani bod, domáci tím vyhral 1:0.

V úvode posielal Coimbra nebezpečný center do šestnástky, ale nikoho nenašiel. Domáci ViOn mal šancu na otvorenie skóre v 9. minúte; po dobrej lopte však zblízka nedal ani Pavelka, ani Kuračka. Zmätky v trnavskej defenzíve pokračovali, Kuračka bol v možnosti aj o minútu, z uhlu však nezakončoval ideálne. V 24. minúte centroval Chren, hlavičkoval Pavelka, ale nad, Raška sa tak nemusel zamestnávať. Kuračka bol aktívny aj v 36. minúte, ale po dobrej individuálnej akcii zakončoval slabo. Na druhej strane dobre prihrával do čistej šance Koné, ale pred prázdnou bránou nikto z jeho spoluhráčov nezasiahol. Trestal tak ViOn, keď v 39. minúte sa po chybe Kaščáka dostal k lopte Hruška a už len naservíroval Candrákovi, ktorý sám pred prázdnou bránou musel dať - 1:0. Týmto výsledkom rozhodca ukončil aj prvý polčas.

V úvode druhého dejstva zahrozil z priameho kopu Tomaček, Kuciak bol pozorný. 50. minúta priniesla ďalší vzruch na štadióne, priamy kop Hrušku bol myslený veľmi dobre, krásna strela však napokon skončila len tesne nad bránou. Kuračka spolupracoval s Candrákom aj v 53. minúte, jeho dobrú loptu však druhý menovaný nespracoval ideálne a už bol z dobrého miesta na skórovanie vytlačený. Kuračka centroval aj o pár chvíľ, napokon mohol priamo z rohového kopu zvýšiť náskok, ale tesne minul. Ďalšie minúty hry priniesli boj v strede poľa z minimom šancí na oboch stranách. Hostia sa nedostávali cez pozornú obranu ani len z platonickému zakončeniu, domáci sa zase nikam neponáhľali a hrali si svoju hru. V 75. minúte sa po boji Bicáka dostal k lopte Koné a strieľal do stredu brány, tam bol pripravený Kuciak. Desať minút pred koncom skúšal volejom šťastie Babic, no na bránkovej čiare odvrátil hosťujúci hráč. V 83. minúte strieľal z uhlu pravej strany Orávik, Raška svoje mužstvo podržal. To sa podarilo aj Kuciakovi po Kaščákovej strele. V závere mohol rozhodnúť Kuračka, ale ani on, či Babic neuspel. Ten stihol trafiť aj žrď. Viac sa toho neudialo a Zlaté Moravce porazili Trnavu 1:0.

DAC Dunajská Streda - FC Nitra 1:2

Góly: 36. Melinho - 26. Ľuboš Kolár, 28. Matúš Mikuš

V sobotu o 17:30 sa na Žitnom ostrove odohral zaujímavý zápas, keď Dunajská Streda hostila Nitru. Zápas prekvapujúco vyhral hosťujúci celok 2:1. Navyše hrali "mladé pušky" spod Zobora bez dvoch hlavných opôr Ivana Hodúra a Róberta Ráka.

Hostia hrali bez spomínaných dvoch ťahúňov Hodúra a Ráka, napriek tomu dokázali hostia aj s mladými odchovancami hrať lepší futbal než Dunajská Streda. V 26. minúte sa dostali hostia zaslúžene do vedenia, keď po rohovom kope Mikuša domáca obrana odvrátila loptu zo šestnástky, ale následne ju poslal Kaspřák späť pred bránku, kde sa Kolár pretlačil cez Hrabáča aj s brankárom Novotom a otvoril skóre - 0:1. O dve minúty už bol rozdiel dvojgólový v prospech hostí, keď po peknej kombinácii pekne zakončil Mikuš a lopta skončila za Novotom - 0:2. V 33. minúte vyskúšal z priameho kopu pozornosť Hrošša domáci Ďurica a brankár Nitry mal s jeho delovkou veľké problémy, ale dokázal zabrániť gólu. Po príchode striedajúceho Melinha sa hra domácich podstatne zlepšila, keď okamžite vytvoril akciu po peknej prihrávke na Tomčáka, ale Hroššo opäť podržal hostí. V 36. min však bol prekonaný práve po strele Melinha, ktorý ju nechytateľne umiestnil do pravého rohu brány - 1:2. V závere ešte dvoma strelami pohrozil viackrát spomínaný brazílsky domáci záložník Melinho, ale tentokrát jeho pokusy nepadli gólom.

V druhom polčase sa snažili domáci o obrat, síce sa ich hra oveľa zlepšila, ale nedokázali prekonať nitriansku obranu. Skúšali ju prejsť rôznymi spôsobmi, no obrana hostí bola pevná a dokonca mali hostia aj niekoľko šancí rozhodnúť zápas. Najbližšie ku gólu mali v 73. minúte, keď Kotora v čistej šanci prestrelil bránu. Ďalej o desať minút neskôr zakončoval Harbuľák hlavičkou, ale nebol úspešný. Do konca zápasu sa už nič vážne neudialo a tak si hostia vezú zo Žitného ostrova tri cenné body.

Tatran Prešov - FK Senica 0:1

02.04.2011 15:30

Góly: 60. Juraj Piroška

Tatran Prešov si trúfal na druhú Senicu, ale v 24. kole Corgoň ligy sa prekvapenie nekonalo. Hostia tesne, ale zaslúžene vyhrali v Prešove 1:0.

Prešov od úvodných sekúnd hrozil rohovými kopmi, nič vážne to však neprinieslo. Divišova centrovaná lopta v 6. minúte zaváňala gólom, Smetanovi však chýbali centimetre. Taktický boj bez šancí pokračoval aj naďalej, hralo sa medzi šestnástkami a ani jedno mužstvo nemalo značnú prevahu. V 19. minúte sa po ďalšom centri ocitol pred Bolekom Krajník, ale práve hosťujúci gólman svoje mužstvo podržal. Bolek sa vyznamenal aj v 23. minúte, centrované lopty lietali šestnástkou hostí, ale výrazná šanca neprišla, i keď Čep niemieril veľmi zle. Pillár bol v možnosti po centri pre zmenu na druhej strane, Pláničkovu chybu však nepotrestal. V 29. minúte sa prešprintoval k strele Diviš, Pláníčka výborne zasiahol. Na druhej strane po brejku strieľal aj Papaj, mieril nad. Neuspel ani Vršajevič, ale futbal sa aspoň rozbiehal na tie správne obrátky. Zaujímavo skúšal z priameho koptu hroziť Piroska, v 36. minúte sa Plánička, našťastie pre domácich, nedal nachytať. O tri minúty ten istý hráč mohol otvoriť skóre taktiež, volejom len tesne minul bránu domácich. Volejom v závere neuspel ani Katona a tak sa polčas skončil bez gólov.

Druhý polčas pokračoval v podobnom duchu, ako skončil ten prvý - pološance na oboch stranách. Tú väčšiu však mal Krajník po dobrom centri a hlavičke v 49. minúte. Bolek sa iba pozeral, ako lopta ide tesne mimo. Ak boli počas zápasu k videniu pološance, tak vedzte, že prišla aj tá stopercentná. Po dobrom brejku zakončoval sám pred Bolekom Vršajevič, ale jeho pololob neskončil v bráne. Následne z diaľky pálil Petráš, vystrašil len podavačov lôpt. Ďalší závar pred hosťujúcou bránou prišiel v 54. minúte, no Meszároš bol v zakončení tragický a Čepov lob cez chrbát nebol razantný. Bolek musel hasiť aj po ďalekonosnom pokuse Heidenreicha. Na druhej strane však gól prišiel. Po nevinnom faule to bol priamy kop z dobrej vzdialenosti, Piroska si postavil loptu a prudkou strelou prekonal chybujúceho Pláničku - 0:1. Tatran sa snažil vyrovnať, lopty do šestnástky lietali výdatne, ale nič zlomové to neprinášalo a ani Peckove striedania oživením neboli. Desať minút pred koncom nevyrovnal ani Krajník, opäť bol pozorný Bolek na mieste a zabránil inkasovaniu svojho mužstva. V 83. minúte technicky pálil Macko, našiel iba Boleka, brankára, ktorý vyrazil. V ojedinelej možnosti v závere bol Hošek, jeho strela bola slabá a cieľ nenašla. Kolega Diviš krížnym volejom neuspel taktiež, ale Plánička mal čo robiť, aby loptu vyrazil. Viac sa toho neudialo a Senica si z Prešova odváža dôležité tri body.

MFK Dubnica - MFK Ružomberok 0:0

Góly: -

V sobotu o 15:30 Dubnica na domácej pôde privítala Ružomberok. Zápas bol pre Dubnicu veľmi dôležitý, ale nedokázali aj napriek prevahe prekonať brankára hostí Libora Hrdličku.

Spočiatku mali domáci prevahu, ale nedokázali sa presadiť v koncovke. V 28. minúte skončil Bruškov pokus tesne vedľa, vzápätí skúšal šťastie J. Zápotoka a Kuzma, ale obaja v zakončení nepochodili. Otvoriť skóre mohol v 39. minúte domáci Polách, ale po skvelej prihrávke Bruška nedokázal prekonať Hrdličku. V závere prvého polčasu ešte pohrozil Kostelný, ale jeho hlavičkový pokus skončil na ľavej žrdi Kováčovej brány.

V druhom polčase vynikli viac hostia, ale v ich hre bolo veľa nepresností. Po hodine hry vyskúšal Chovanec z diaľky vystreliť a veľa nechýbalo, aby jeho strela skončila za chrbátom Kováča. O päť minút neskôr mohol opäť skórovať domáci Polách, ale vystrelil len na pripraveného Hrdličku. Do konca zápasu sa už hralo len medzi šestnástkami, gól už nepadol a tak Dubnica v dôležitom zápase iba remizovala 0:0.

MFK Košice - Dukla Banská Bystrica 2:1

Góly: 45. Uroš Matić, 49. Kamil Kuzma - 87. Martin Jakubko

V sobotu o 15:30 privítali Košice súpera z Banskej Bystrice. Zápas skončil zaujímavým výsledkom, keď dokázali domáci Košičania poraziť Vojakov tesne 2:1 a tak východniari získali veľmi dôležité tri body.

Spočiatku sa nehral v Čermeli zaujímavý duel. V 9. minúte mali domáci prvú vážnejšiu akciu, keď sa dostal k lopte po autovom vhadzovaní, ale pred Borošom následne nepresne zakončoval. Neskôr sa hralo len medzi šestnástkami, bez väčších šancí. Až v 40. minúte sa dostal do šance domáci Viazanko, ale nebol úspešný. O štyri minúty neskôr zakončil hosťujúci Pančík, ale jeho nebezpečný pokus nakoniec nemieril za chrbát Tofiloského. V nadstavenom čase sa domáci ujali vedenia, keď po Juharovom skvelom pase išiel do šance Matić, ktorý následne nezaváhal a poslal tak Košice do vedenia - 1:0.

V druhom polčase mali lepší úvod domáci - v 49. minúte prekvapil Kuzma z priameho kopu striedajúceho Ďurča a zvýšil náskok domácich - 2:0. V 56. minúte sa dostal do šance Škutka po chybe hosťujúcej obrany, ale nebol úspešný. Ten istý hráč mal šancu onedlho po centri Juhara, ale taktie nepadol ani po tejto akcii gól. Po hodine hry sa snažil Jakubko o zakončenie, ale jeho pokus zblokoval niektorý z defenzívnych hráčov Košíc. V závere prebrali iniciatívu hostia, ktorí dokázali z tlaku uspieť len v 87. minúte po góle Jakubka, ktorý po rohovom kope nedal šancu Tofiloskému - 2:1. Do konca zápasu si už domáci nepustili tesné vedenie z rúk a tak získali po konečnej výhre 2:1 tri cenné body.

MŠK Žilina - Slovan Bratislava 0:3k

01.04.2011 17:30

Góly: ?

V piatkovej predohrávke 24. kola sa zrodila bezgólová remíza, sklamala najmä Žilina. V tabuľke sa tak nič podstatné neudialo, ale zajtra sa môže na 1. miesto dostať opäť Senica. Duel sa však skončil predčasne, kvôli inzultácii rozhodcu.

Hneď v úvode zápasu sa dostal Slovan k priamemo kopu a po centri sa takmer presadil Hrdlička. Jeho hlavička po chybe Dúbravku však skončila len na hornej sieti. V 9. minúte hrozili hostia priamym kopom opäť, ale tentokrát to nebolo nebezpečné. O minútu sa dostal pred Dúbravku Žofčák, ale úplne sám pred ním neuspel, slabo razantnú strelu vyraziť problém nebol. Šošoni sa nevedeli dostať k lopte, zatiaľ čo belasí hrozili po každej akcii. V 24. minúte platonicky strieľal Šebo a aspoň rozprúdil taktickú bitku. Na druhej strane sa presadzoval Angelovič a jeho strela išla tesne nad. Z ničoho nič prišla šanca Slovana, po pravej strane kombinoval Pauschek a Milinkovič, po ich spolupráci sa napokon dostal k lopte Šebo a ten z otočky trafil žrď. V závere polčasu sa striedali pološance na oboch stranách, Žilina sa zmohla počas celého prvého polčasu len pýtanie si penalty po faule na Ceesaya a viac nepredviedla nič. Na druhej strane len o kúsok minul bránu Šebo a polčas tak skončil bez gólov.

Ak prvý polčas začal aktívne Slovan, tak v druhom si role mužstvá vymenili, aspoň čo sa týka prvej možnosti Lietavu. Tá z uhlu však Putnockého prekvapiť nemohla. Šebo bol aktvívny v 52. minúte, z pravej strany natiahol Dúbravku, ktorý musel vyrážať. Inak však musel futbal mimoriadne nudiť, predsa len, od týchto tímov sa očakávalo viac. Dlhé minúty sa nedialo absolútne nič. Prevládal taktický boj bez šancí, zaujala tak aspoň dobrá atmosféra na štadióne. Opäť sa tak dostal do povedomia Šebo, po hodine hry však taktiež nebol úspešný, jeho hlavička nebola razantná. Zaujala aspoň červená karta pre Ceesaya za filmovanie a nezmyselné protesty domácich. Žilina opäť potvrdila, že jej to na jar nejde a taktika za každú cenu dostať sa doma aspoň k pokutovému kopu, rozhodcu správne nepresvedčila. V 74. minúte strieľal Majtán veľmi nepresne a útok mal otupený postupne už aj Slovan. Milinkovič to chcel zmeniť, ale strela nad nebola tým správnym riešením. Vykúpiť divákov mohol Guédé desať minút pred koncom, no trafil iba bočnú sieť. Obrovskú šancu mal v 87. minúte opäť Šebo, ale zbrklým špicákom neuspel. V závere zápasu sa dostali na rad aj nešportové veci, nehralo sa hodnú chvíľu kvôli výtržnosti diváka. Ten pravdepodobne inzultoval asistenta rozhodcu Romana Slyška. Rozhodcovia sa tak rozhodli odísť do kabín, to isté urobili aj mužstvá na trávniku a hlásateľ napokon oznámil, že duel je predčasne ukončený.