Corgoň liga - souhrn 22. kola

15.03.2011, 17:30, aktualizováno 15.03.2011, 19:28
Žilina porazila Košice, na jaře poprvé vyhrála a vrátila se do čela tabulky, protože Senice jen remizovala ve Zlatých Moravcích. Jenom bod veze také Trnava Ružomberoka, Bánská Bystrica si doma těsně poradila s Dubnicou stejně jako Nitra s Prešovem a Slovan proti Dunajské Stredě...

FC Zlaté Moravce - FK Senica 0:0

15.03.2011 17:30

Góly: -

V utorok o 17:30 Zlaté Moravce privítali Senicu. V zápase sa zrodila očakávaná remíza 0:0 a tak prišla Senica o čelo tabuľky, keď ich opäť predbehla Žilina.

Spočiatku sa hralo na útulnom štadióne nováčika vyrovnaný futbal. Úvodnú strelu vyslal medzi žrde domáci Hruška, ale pozorný Bolek bol pripravený. V 11. minúte domáci útočník Pavelka nahral Babicovi, ktorého následna strela skončila tesne vedľa. Po polhodine hry mali domáci po rohovom kope Orávika vyloženú šancu, keď sa k lopte sa dostal kapitán Kuračka, ktorý však z hranice malého vápna nedokázal prekonať Boleka. V závere prvého polčasu vyskúšal Kuciaka peknou strelou Piroska, ale brankár ViOn-u skvelým zákrokom zabránil gólu skúseného kanoniera.

Po zmene strán sa nehral stále okulahodiaci futbal. V 52. minúte skúšal šťastie z priameho kopu domáci Pavlovič, no jeho strela len tesne minula bránku. Na opačnej strane Piroska spoza šestnástky taktiež nemieril presne. V 66. minúte domáci Hruška nahral do malého vápna Pavelkovi, ktorý ale nedokázal v dobrej pozícii zakončiť. V 70. minúte strelu Pirosku z 25 metrov chytil pozorný Kuciak. O desať minút neskôr hosťujúci Diviš mal dobrú šancu, ale osamotený pred Kuciakom nezasiahol loptu. V závere zápasu mohol rozhodnúť Pavelka, ktorý ale proti Bolekovi neuspel. Do konečného hvizdu sa už nič dôležité neudialo a bezgólová remíza sa dá považovať podľa priebehu hry za zaslúžený.

FC Nitra - Tatran Prešov 1:0

Góly: 29. Róbert Rák

Utorňajší program 22. kola Corogň ligy sa končil aj v Nitre, kde si prišiel Prešov pospať a tri dôležité body berie na úvod jari nevýrazná Nitra.

Duel začal dobrým autom Josla až takmer do brány, Hroššo sa nedal zahanbiť. V 3. minúte sa po priťuknutí dostal k lopte v dobrej pozícii Bernardo, ale mieril len do stredu brány. Vzápätí nespracoval dobrý center, Prešov hrozil od úvodu, ale v konečnom dôsledku sa to ukázalo ako všetko, čo stihli hostia ukázať. Nitrania sa dostávali nadostrel po štandartkách, po jednej z nich Plánička netrafil loptu a tá a hrozilo najhoršie, ale napokon bol z toho len aut. Po nedôslednom prístupe obrany hostí sa polocentrom rútil do šance Zelenický, ale Plánička bol na mieste. V 19. minúte si krásne nabehol Žúrek, ale v dobrej pozícii trestuhodne šancu zahodil a to bol rozhodujúci moment zápasu. V 25. minúte prenikal Mikuš, ale Piter-Bučko ho riskantne, ale fantasticky zastavil. Vzápätí sa po biliardovej akcii dostával k šanci Rák, no tam bol Plánička.

Po polhodine hry mali domáci priamy kop, Rák najprv inkasoval žltú kartu za rýchle rozohratie, ale nakoniec perfektne vymietol šibenicu a otvoril skóre - 1:0. V 36. minúte opäť po pravej strane prenikal Mikuš, našťastie pre hostí nič z toho nebolo. Mohlo však byť v záverečnej päťminútovke, po úniku domácich si takmer dal vlastný gól Bašista. Po rohu ešte nebezpečne hlavičkoval Zelenický, ale skóre sa nemenilo.

Od začiatku druhého polčasu boli domáci pred bránou Prešova, ale hrozili stále len po štandardných situáciách, hostia sa nevedeli dostať dopredu a často faulovali. Pozorná obrana Nitry nedovolila preniknúť ani do šestnástky. Naopak, nebezpečné centre lietali do šestnástky koňarov, Plánička mal čo robiť. Po hodine hry sa Prešov na chvíľu prebudil, ale Vršajevičovu dobrú akciu nikto nezakončil. V 65. minúte sa mohlo meniť skóre, Hodúrov center vrieskal po góle, ale Zelenický akciu nedokončil. Mikuš sa motal pred Pláničkom aj o pár chvíľ na to, gól z toho nebol. Po chybe Josla, ktorý v tomto zápase podal mimoriadne katastrofálny výkon, sa dostal do jasnej šance Rák, ale ani on, či Hodúr nezakončil.

Šarišania sa nepresadili ani po rohoch, či vydarenejších prienikoch, domáci umne kontrolovali priebeh hry. V 82. minúte vyslal propagačnú strelu Macko, Hroššo sa dnes ani nestihol spotiť. Náročnú pozíciu mal po Katonovom nákope, loptu len tak tak stihol vybiť na roh. Z neho Piter-Bučko nehlavičkovel zle, ale ani presne. To, čo však spravil Sloboda na druhej strane pár minút pred koncom bolo neskutočné; šiel na Pláničku s Rákom úplne sám, ale nepodarená kľučka skončila v rukách brankára a Rák šiel na výlet zbytočne. Viac sa toho nestalo, dôležité body získala Nitra po výhre 1:0.

Slovan Bratislava - DAC Dunajská Streda 1:0

Góly: 81. Marko Milinković

V utorok o 17:30 Slovan Bratislava na Pasienkoch privítal Dunajskú Stredu. V zaujímavom zápase dokázali vyhrať Belasí po výhre 1:0 a získali tak tri cenné body.

Od začiatku to bol na bratislavských Pasienkoch zaujímavý súboj, hral sa ale viac v podaní Slovanu. V 11. minúte vyrazil strelu Šeba z hranice šestnástky Novota. V 14. min si Novota poradil aj so strelou Milinkoviča z 22 metrov, síce aj napriek problémom, predsa pokus vyrazil na rohový kop. V ďalšom priebehu prvého polčasu sa hralo hlavne medzi šestnástkami, takmer bez šancí a hlavne s množstvom osobných súbojov. Preto prvý polčas skončil bezgólovou remízou, v prvej polovici hry sa hral veľmi nudný futbal.

Spočiatku v druhom polčase naďalej chýbali šance, ale po hodine hry sa všetko zmenilo. V 65. minúte včasným vybehnutím zlikvidoval veľkú šancu kapitána domácich Šeba šikovný brankár hostí Novota. Onedlho na druhej strane Kolčák zachraňoval pred Helískom, ktorý sa skvelým sólom takmer gólovo presadil. Neskôr pohrozili hostia, po rohovom kope sa dostal k lopte Matůš, ktorý vystrelil a ešte na bránkovej čiare chytil tečovanú strelu Putnocký a zachránil tak svoj mančaft. V 70. minúte si Novota zopakoval úspešný zákrok pred nabiehajúcim Šebom. Deväť minút pred koncom sa dostali Belasí do vedenia, keď sa presadil Milinkovič prízemnou strelou ku vzdialenejšej žrdi - 1:0. Slovan si už svoje vedenie nepustil z rúk a tak zápas skončil na Pasienkoch tesnou výhrou domácich 1:0.

Dukla Banská Bystrica - MFK Dubnica 1:0

15.03.2011 15:30

Góly: 15. Jakub Brašeň

V utorok o 15:30 Banská Bystrica privítala Dubnicu. V zápase konečne naplno zabodovali "Vojaci", ktorí na domácej pôde dokázali poraziť posledný tím v tabuľke tesnou výhrou 1:0.

Pod Urpínom videli diváci spočiatku zaujímavý futbal. V 5. minúte hosujúci stopér Nosek po chybe ponúkol šancu Brašeňovi, ktorý ale z hranice šestnástky mieril tesne vedľa. V 11. minúte skúšal vystreliť Jakubko, ale lopta podobne išla vedľa žrde. O dve minúty neskôr pohrozili aj hostia, keď po rohovom kope Bruška preveril brankára Dukly Petra Boroša z hranice šestnástky Kuzma, ale v koncovke nepochodil. Po štvrťhodine hry sa domáci dostali do vedenia, keď Jakubko pekne vysunul Uškoviča, ktorý naspäť poslal loptu do malého vápna, kde ju najprv Jakubko minul, ale dobiehajúci Brašeň sa už nemýlil - 1:0.

Banskú Bystrica vystreklený gól povzbudil, hostí naopak zaskočil, čo sa odrazilo aj na ich hre. V 26. minúte namieril Hučko z 25 metrov do brvna. O dve minúty neskôr nebol úspešný ani Uškovič z priameho kopu a v 37. minúte po centri Plevu nevyšlo zakončenie v šestnástke ani Jakubkovi. V 40. minúte našiel Jakubko peknou nahrávkou Pančíka, ktorý mieril následne tesne vedľa. V závere prvého polčasu ešte pohrozili domáci, keď po rohovom kope Uškoviča ešte posunul Hučko hlavou loptu do malého vápna Pančíkovi, ktorý však opäť neuspel.

V druhom polčase sa stále hral zaujímavý futbal. V 52. minúte mali hosia vyloženú šancu, keď Bruško vysunul Kuzmu, ktorý sa dostal do šestnástky, ale trestuhodne neprekonal Boroša. Po hodine hry opäť dominovala na ihrisku Dukla, najprv Hučko hlavou mieril tesne vedľa a v 70. minúte striedajúci Hesek nepretavil svoje sólo do gólu. O dve minúty neskôr mal Jakubko dobrú šancu, ale nevystrelil ideálne a nenarobil väčšie problémy brankárovi hostí Pavlovi Kováčovi. V 77. minúte domáci Brašeň vyskúšal Kováča strelou spoza šestnástky, ale nepripísal si na svoje konto druhý gól v zápase. V 86. minúte znovu mohol pohroziť Jakubko, keď si nabehol na loptu od Plevu, ale mieril tesne vedľa. Do konečného hvizdu sa už nič vážne neudialo a víťazstvo Dukly bolo zaslúžené.

MŠK Žilina - MFK Košice 2:0

Góly: 59. Arturs Zjuzins, 69. Ivan Lietava

V utorok pokračovalo 22. kolo Corgoň ligy, v Žiline sa predstavili Košice. Tí napokon bezgólovú remízu neustrážili. Domáci porazili Košice 2:0.

Vo 4. minúte spoza šestnástky bomboval Juhar, ale Dúbravku neprekvapil, na druhej strane strieľal mimo Lietava. Prevažovali nepresnosti a zbytočne pokazené akcie. V 13. minúte strieľal krížne a prudko Lietava, ale nikto loptu nedorazil. Hral sa však svižný futbal, aj hostia pred bránou hrozili, najmä Matič po menších hrúbkach šošonov. Priamy kop po štvrťhodine sa snažil usmerniť Djokovič, mieril vedľa. Juhar sa predviedol aj v 18. minúte, ale jeho krásnu strelu výborne vyrazil Dúbravka. Domáci s v kombinácii rozumeli veľmi slabo, najmä spolupráca s Lietavom bola mizerná. V 26. minúte sa práve Lietava dostal do dobrej pozície, ale tragickou strelou ani netrafil bránu. Do tretice Lietava; zo šiestich metrov po aute hlavičkoval mimo. Po nezvládnutej útočnej akcii sa do brejku dostali Košice a spoza šestnástky sa Juhar technickou strelou snažil obstreliť brankára, ale jeho strela skončila na brvne. Hrozi aj Viazanko, nikým neatakovaný však volejom mieril vedľa. Keďže sa neujali ani zblokované strely a bezduché centre, polčas sa skončil bez gólov.

V prvom útoku druhého polčasu sa dostal do šance Leitner, ale nemieril presne. Škutka sa z otočky pokúšal trafiť bránu, ale iba pokúšal. Takto začal druhý polčas, aktivity bolo miestami až príliš, ale nič z toho pre mužstvá nebolo. Až do 59. minúty. Ďalší priamy kop Leitnera sa dostal na hlavu Štrbu, ten ju posunul na Zjuzinsa, ktorý vykúpil trápiacich sa domácich - 1:0. O päť minút sa vyznamenal Tofiloski, úplne voľný po Angelovičovom centri hlavičkoval dobre Bello, ale macedónsky brankár lopty na čiare kryl. Vzápätí sa Lietava vybral sám dopredu a zakončeniu chýbali centimetre. Košičania sa nevedeli dostať zo zovretia a vyústilo to do druhého gólu Žiliny. Ofsajdová pasca nevyšla, Zjuzins našiel Lietavu a ten sám jasličkami zvýšil na 2:0. Východniari sa zmoli len na centre do neznáma, Žilina ovládla hru a už bola v pohode. Lietava mohl pridať druhý gól v zápase v 84. minúte, ale jeho dobrá strela bola tečovaná na roh. Košice pohrozili centrom do vápna, ktorý si takmer do vlastnej siete vyhlavičkoval Štrba. Viac sa však nestalo a duel skončil víťazstvom domácich 2:0.

MFK Ružomberok - Spartak Trnava 0:0

Góly: -

V Ružomberku sa hralo 22. kolo Corgoň ligy, kde si sily pomerili Liptáci proti andelom, ale futbalová krása to nebola a diváci gól nevideli.

Domáci sa na andelov vrhli zhurta a najmä centrami sa skúšali dostať nadostrel brány. Väčšina akcií však končial na pozornej obrane hostí. Tak tomu bolo aj v 5. minúte, keď sa už-už dostával do šance Bielák, ale napokon sa k zakončeniu nedostal. Chovanec bol aktívny aj naďalej, ale vystrelil slabo. V 15. minúte strieľal Coimbra, ale veľmi slabo. Hralo sa medzi šestnástkami a mimoriadne nepresne. Tímy len urputne bojovali na ťažkom teréne, futbalovej krásy bolo veľmi málo. Snažil sa Hoferica, jeho center ale Lovás nedočiahol. V 19. minúte zahrozili hostia, po chybe Penksu hlavičkoval Coimbra, ale lopta do priestoru brány nesmerovala. Po polhodine hry sa z priameho kopu takmer presadil Tomaček, ale Penksa si napokon poradil. Na druhej strane sa na Rašku rútil Chovanec, ale nebol úspešný. Ten istý hráč ešte vystrelil aj v závere, kapitán hostí problém nemal. Prvý polčas tak gól nepriniesol.

Ružomberčania cítili šancu na zisk bodov a od úvodných minút druhého dejstva sa to snažili aj patrične využiť. V 50. minúte sa po dobrej akcii Kotoru dostal k strele napokon Chovanec, ale jeho strela trafila iba brvno. O tri minúty strieľal aj Hoferica, bránu minul. V ďalšej šanci bol o pár chvíľ aj Machovec, Penksa vyrazil na roh a skóre sa nemenilo ani po tejto možnosti. Hoferica bol v kurze aj v 67. minúte, dokonca Rašku prekonal. Obrana hostí však včas zasiahla a gól z toho tak nebol. Veľkú šancu mal Chovanec aj v 73. minúte. Raška však vyrazil strelu z bieleho bodu na roh. Ružomberčania bojovali o dôležité body, ale hostia sa nikam neponáhľali a pozorne bránili. V závere prevažovali rohové kopy, alebo pološance, ale gól nepadol a duel skončil výsledkom 0:0.