Corgoň liga - souhrn 18. kola

26.11.2010, 17:30, aktualizováno 28.11.2010, 16:35
Žilina uzavřela podzimní část remízou s Trnavou. Košice včera doma rozdrtily Prešov 4:0 a může je těšit fakt, že zimní přestávku nestráví na posledním místě tabulky. Vyhrály také Nitra a Banská Bystrica. Nerozhodný zápas se odehrál také v Dunajské Stredě, kde se diváci branky nedočkali.

MŠK Žilina - Spartak Trnava 1:1

28.11.2010 14:30

Góly: 78. Tomáš Oravec - 17. Koro Koné (pen.)

V sobotu o 14:30 sa pod Dubňom odohral šláger 18. kola Corgoň ligy, v ktorom Žilina hostila Trnavu. V zápase sa podarilo zverencom Dušana Radolského ukradnúť z pôdy žlto-zelených bod, keď Spartak vybojoval remízu 1:1.

Spočiatku sa hral pred slušnou diváckou kulisou kombinačný futbal. V 7. minúte rozohrával hosťujúci Kone priamy kop, ale tečovaná strela nenarobila Dúbravkovi veľké problémy. O sedem minút neskôr na opačnej strane zahrával rohový kop domáci Jež, ktorého centrovaná lopta našla hlavu Šoureka, ale český obranca loptu poslal len na hornú sieť. V 16. minúte fauloval domáci obranca Roman Gergel v pokutovom území Bernátha, nasledoval pokutový kop, ktorý premenil strelou do stredu brány Kone - 0:1.

V 23. minúte zahrával Jež opäť rohový kop, vzápätí sa lopta dostala k Rilkemu, ktorý zblízka zahodil vyloženú šancu. O tri minúty neskôr kapitán domácich Róbert Jež napálil z voleja na hranici šestnástky do brvna Raškovej brány. V 33. minúte si hostia vypracovali peknú akciu, keď Bernáth šikovne vysunul Bicáka, ktorý však následne nepochodil pred Dúbravkom. V 38. minúte domáci Jež z pravy strany nacentroval do pokutového územia, následne hlavičkoval Šourek, ale Dúbravku neprekonal ani tentokrát. V 43. minúte mohli hostia zvýšiť, ale Bicákova strela z hranice šestnástky mierila do brvna Dúbravkovej brány. V prvom polčase sa hral pod Dubňom zaujímavý zápas s množstvom šancí na oboch stranách, ale efektívnejší však boli hostia, keď vyhrávali 1:0 po góle Koneho z pokutového kopu.

V druhom polčase spočiatku lepšie zahrali domáci, ktorý sa snažili predovšetkým o vyrovnanie. V 50. minúte domáci Vladavič z ľavej strany nacentroval pred Rašku, ale osamotený Angelovič s Oravcom však nedokázali loptu dopraviť do siete. V 72. minúte domáci Jež vystrelil, následne sa k odrazenej lopte dostal Poliaček, ktorý však strelu namieril iba do bočnej siete. O šesť minút neskôr sa po rohovom kope Ježa konečne domáci presadili, tentokrát Oravec úspešne prekonal Rašku - 1:1. V 86. minúte mohli domáci rozhodnúť zápas, ale Oravec z pokutového kopu trafil iba pravú tyč, odrazenú loptu ešte chytil pred bránkovou čiarou brankár Trnavy, Martin Raška. Do konca zápasu už gól nepadol a tak sa pod Dubňom oba tímy rozišli zmierlivo po remíze 1:1.

Slovan Bratislava - FK Senica 2:2

27.11.2010 17:30

Góly: 56. Filip Šebo, 73. Kornel Saláta - 12. Jaroslav Diviš, 29. Ondřej Smetana

Slovan sa konečne gólovo prebudil. Opäť mu to ale trvalo, gól prišiel až takmer po hodine hry, napokon sa musia belasí uspokojiť s bodom, ale ten je vydretý, pretože hostia vyhrávali už 2:0. V tabuľke sa tak toho veľa nezmení, Slovan remizoval so Senicou v poslednom kole jesennej časti 2:2.

Jánošík strieľal na bránu už v 2. minúte, nebola to ukážková možnosť, ale klzký terén narobil svoje a tak Bolek a spol. mali čo robiť, aby sa stav hneď nemenil. Senica vyčkávala na svoju príležitosť a tá prišla v 13. minúte. Z ničoho nič udrel Diviš, Putnocký gólu nezabránil napriek tomu, že lopta šla z uhla - 0:1. V 20. minúte chcel vyrovnať Šebo, jeho tvrdú strelu Bolek chytil. Belasí sa vôbec nevedeli dostať do hry, preto po polhodine bolo 0:2. Umnú akciu zakončil Smetana a zvýšil náskok svojho tímu. Zúfalé pokusy, ako napríklad ten Dobrotkov, Slovan nemohli vzkriesiť. Naopak, hostia mohli pridať ďalší gól, Smetana sa predral do šance, ale jeho strelu zastavila žrď. V závere polčasu sa snažil vymodliť penaltu Šebo, nestalo sa.

Po zmene strán hlásil útok Guédé, obrana odvrátila. Osvieženie priniesol aj Turčák, ale prihrávky musí vylepšiť. Stalo sa tak v 56. minúte, presne našiel Šeba a ten znížil na 1:2. O dve minúty mohol byť stav vyrovnaný, ale domáci útočníci zaváhali. Zaváhal aj brankár Putnocký, pri odkope trafil Smetanu, ale ten zahral rukou a tak sa nepokračovalo ďalej. Diviš sa rútil na Putnockého cez Dobrotku, tentokrát z uhla gól nebol. V 74. minúte sa po ďalšej šanci Slovan dočkal vyrovnania. Rohový kop skvele zakončil Saláta a začínalo sa odznova. Hneď na to mohla prísť ďalšia zmena skóre a to po Grendelovom priamom kope. Vyznamenal sa však Bolek. Slovan bol aktívnejší, ale koncovka už prestala poslúchať. Osem minút pred koncom mohol nakloniť misky váh pre svoj tím Piroška, Putnocký podržal svojich spoluhráčov. Ani ďalší závar pred Bolekom gól nepriniesol a tak sa body delili po remíze 2:2.

DAC Dunajská Streda - MFK Dubnica 0:0

Góly: -

V poslednom jesennom kole Corgoň ligy diváci nevideli gól v zápase medzi Dunajskou Stredou a Dubnicou. Domáci tím bol lepší, no šance nedokázal premeniť a tak hostia budú s bodom spokojnejší.

Domáci sa mohli ujať vedenia už vo 4. minúte, ale pre útočný faul Matúša sa stav nemenil. Horúce chvíľky hostia prežívali naďalej, no hru často zastovali rozhodcovia, veľa sa toho na ihrisku počas prvej štvrťhodiny neudialo. Tešila tak aspoň príjemná návšteva a atmosféra. V 15. minúte nebezpečne centroval Helísek, Halimimu chýbal krok. Pekné sólo predviedol v 20. minúte Helísek, zachránil posledný hráč - Klabník. V obidvoch šestnástakch po dobrých centroch často horelo, ale nikto sa nedokázal dostať do vyloženej šance. Aj z rohového kopu mohlo zapršať, ale Gašparík ani na dvakrát nedal. Najprv ho vychytal Bajza, druhýkrát jeho loptu zastavilo brvno. V 40. minúte mal veľkú šancu Konečný, Halimiho predĺžená lopta ho však nenašla. Vzápätí výborný zákrok predviedol Bajza, Gašparík tak nemal priestor poriadne zakončiť. Halimi sa nepresadil ani rybičkou.

Druhý polčas sa začal opatrne, Augustíni to trošku v 52. minúte rozprúdil, ale nedostal sa k strele, dobre zakročil Struhár. Slabá koncovka domácich pokračovala ďalej. Dubnica sa dostala cez Klabníka k dobrej halvičke, ale Kováča neprekonala. Strieľal aj Obert, Bajza bol na mieste. V 72. minúte bolo horúco po priamom kope DAC, Bajza nadvakrát krotil. O chvíľu sa žltomodrí núkali, kto zakončí, nakoniec tak nespravil nikto. Brankár hostí bol stále pozorný a nechcel pripustiť zmenu skóre za žiadnu cenu. Centre do šestnástky lietali z každej strany, no ani sympatická podpora divákov nepriniesla zmenu skóre. Gól nepadol ani po ďalších priamych, či rohových kopoch. V poslednej minúte si nevyrátal krok Helísek a tak lopta šla mimo a stav napokon ostal taký istý, ako pred úvodným hvizdom.

FC Zlaté Moravce - FC Nitra 1:2

27.11.2010 15:30

Góly: 73. Peter Kuračka - 14. Matúš Mikuš, 69. Ivan Hodúr

V sobotu o 15:30 nováčik Corgoň ligy, Zlaté Moravce, privítali na domácej pôde v derby Nitru. Pred zápasom sa rátalo s jasnou výhrou domácich, ale realita bola iná. Nitra totiž na pôde ViOn-u vyhrala 2:1.

Spočiatku sa hral kvalitný futbal. V 4. minúte ako prvý pohrozili hostia, keď Hodúr vysunul Mikuša, ktorého strela tesne minula bránu Kuciaka. Na druhej strane Babic poľahky obišiel Leška, následne jeho prudký center Kuračka neposlal na bránu. Onedlho vystrelil domáci Pavlovič, ale Chudý jeho pokus chytil. V 14. minúte si hostia vypracovali peknú akciu po spolupráci Hodúr-Mikuš, z ktorej padol aj gól, keď sa presadil druhý menovaný hráč - 0:1. Onedlho mohol vyrovnať Náther, ale Chudý sa v tejto situácii blysol skvelým zákrokom. Po polhodine hry domáci Pavlovič vysunul Janečku, ktorý našiel na hranici malého vápna kapitána Kuračku, ale ten mieril iba do brankára. V závere prvého dejstva sa do šance dostal Kuračka, tentokrát skvele zasiahol obranca Tóth. Do polčasovej prestávky sa už nič neudialo, Nitra odchádzala do šatne za výhry 1:0.

V druhom polčase sa hral znovu kvalitný futbal. Prví pohrozili domáci, keď Kuračka pekne nacentroval na hlavu Babicovi, ale z hranice malého vápna mieril nad. V 51. minúte hosťujúci Hodúr po štandardnej situácii našiel Šimončiča, ktorého následná strela zblízka skončila na žrdi Kuciakovej brány. Po hodine hry sa v dobrej šanci ocitol hosťujúci Mikuš, ale proti Kuciakovi neuspel. V 69. minúte si hostia vypracovali peknú akciu po osi Kolár-Mikuš-Hodúr a posledne menovaný zvýšil skóre - 0:2. O tri minúty neskôr domáci kapitán Kuračka znížil vedenie Nitry, keď po prieniku Tomka dostal loptu a následne prízemnou strelou prekonal Chudého - 1:2. V 75. minúte sa v dobrej šanci ocitol hosťujúci Kolár, ale hlavou však mieril tesne nad bránu Kuciaka. V závere zápasu sa snažili domáci o vyrovnanie, ale šance Kuračku a Pavloviča netvrdili snahu ViOn-u aspoň o bod.

Dukla Banská Bystrica - MFK Ružomberok 1:0

Góly: 81. Andrej Hesek

V sobotu o 15:30 sa pod Urpínom odohralo stredoslovenské derby, v ktorom Banská Bystrica hostila Ružomberok. Zápas podľa očakávaní vyhrala domáca Dukla, ktorá porazila Ružomberok jednogólovým náskokom. Pripomíname, že zverenci Gorana Milojeviča vrátane tohto zápasu už nevyhrali desať zápasov v rade.

Pod Urpínom sa hral spočiatku taktický futbal, ale väčšiu aktivitu mali domáci. V 13. minúte sa domáci Pich pokúsil z uhla prekvapiť Hrdličku, ale gól z tejto akcie nepadol. V 18. minúte na opačnej strane vystrelil Chovanec, jeho pokus tesne minul ľavú žrď Borošovej brány. V 28. minúte sa do šance dostal hosťujúci obranca Kostelný, ale jeho hlavičku brankár Dukly Peter Boroš zneškodnil. V prvom polčase diváci veľa šancí nevideli, preto skončil bezgólovo 0:0.

V druhom polčase mali opäť viac z hry domáci, ale hostia tiež nehrali zlý futbal. V 53. minúte narobil robotu Borošovi hosťujúci Ďubek, keď predtým skvele vystrelil. Po tejto akcii sa ujali hry domáci hráči. V 68. minúte domáci Poljovka nacentroval na Heseka, ktorý poslal loptu tesne vedľa žrde Hrdličkovej brány. V 81. minúte však domáci skórovali: rohový kop zahral Gajdoš, ktorý v malom vápne našiel Heseka a ten sa už pred bránkovou čiarou nemýlil - 1:0. O niekoľko sekúnd neskôr mohli hostia vyrovnať, ale srbský legionár Sivčevič netrafil prázdnu bránu Boroša. V závere ešte hostia zatlačili domácich, ale Dukla si už svoje vedenie nepustila z rúk.

MFK Košice - Tatran Prešov 4:0

26.11.2010 15:30

Góly: 10. Marko Milinković, 70. Marko Milinković, 71. Marko Milinković, 87. Uroš Matić

Najväčší debakel v prebiehajúcej sezóne utŕžil Prešov, paradoxne po pekných sériách, s mužstvom, ktoré sa pred týmto kolom nachádzalo o tri body nižšie. Oba tímy výsledok 4:0 nepamätajú už dlhší čas. Hlavnými postavami boli Milinkovič, rozhodca Chmura a Matič.

V 2. minúte strieľal spoza šestnástky Jurčo a Diviš musel s námahou vyraziť na roh. Hneď po ňom zahodil dobrú šancu Škutka, slabou strelou bránu netrafil. Meszároš si pýtal pokutový kop, ostalo iba pri tom. V 9. minúte len tesne minul Piter-Bučko. Na druhej strane prišlo sólo Milinkoviča, nikým neatakovaným rozvlnil sieť, Diviš sa nevyznamenal - 1:0. Prešov hrozil len platonicky. Zmeniť sa to pokúšal Belejík, strieľal len do brankára. Nebezpečne centroval Vršajevič, tesne nad. Chýbalo málo, aby sa Belejík dostal pred prázdnu bránu v 23. minúte. Ten istý hráč vzápätí hlavičkoval úplne sám, ale nie dostatočne razantne. Prešovská obrana si s Milinkovičom nevedela rady aj naďalej, ten strieľal podobne ako pri góle, Diviš sa už tentokrát nenechal prekonať ani ním, ani Škutkom. Zelenobiele farby skúšali Repiského ohroziť väčšinou z diaľky, lopty šli často do nebies. V 43. minúte sa prišla sporná situácia; po urputnom súboji videl červenú kartu Piter-Bučko napriek tomu, že domáci hráč mu bránil v hre. Obranca koňarov však mohol svoje nervy udržať na uzde.

Tatran od začiatku druhého dejstva hýril aktivitou, no Repiský nemusel nič vážne riešiť. V 53. minúte sa Jurčo nedočkal pokutového kopu; tentokrát rozhodcu obviňovať z toho, že má doma psa, nemôžeme. Prešov na Čermeli začal hrať lepšie, boli tam náznaky šancí, ale obrana pozorne odvracala. Hra bola miestami mimoriadne nepresná a každou ďalšou minútou aj nervózna. Hostia sa snažili kombinovať, ale schopnú akciu si vypracovať nedokázali. Prišiel tak trest v 70. minúte. Šinglárova pekná prihrávka našla Milinkoviča, ukázala sa absencia vylúčeného obrancu, a ten už nemal problém zvýšiť na 2:0. O pár sekúnd skompletizoval srbský hráč čistý hattrick, ďalšou presnou strelou našiel sieť. V 83. minúte nevedel čo s loptou Macko, Repiského iba natiahol. Naťahoval sa aj Diviš, Karaš a ani Pačinda ho však zblízka neprekonali. Tri minúty pred koncom prišiel na ihrisko Matič, po zmätkoch v obrane hostí sa hneď dostal k strele z bezprostrednej blízkosti a spečatil debakel na 4:0. Viac sa toho neudialo a tak jarná časť bude ešte na chvoste tabuľky mimoriadne zaujímavá.