Canales: Trochu to mrzí, ale remíza je dobrá

22.09.2011, 09:50
Aktuality
Hodně dlouho včera tahala Valencia v utkání s Barcelonou za delší konec a neměla zase tak daleko k tříbodovému zisku. Šlágr pátého kola španělské Primera Division nakonec skončil remízou 2:2, s níž byly víceméně spokojeny obě strany...

"Trochu to mrzí, že se nám nepovedlo dovést zápas do vítězného konce, ale remíza je dobrá. Disponujeme silným týmem a můžeme uhrávat dobré výsledky, to je jasné. Vedení v tabulce je nyní neoficiální, my musíme myslet na zápas v Seville, který je před námi. Je třeba pracovat ve stejném tempu, hráči táhnou za jeden provaz a je zde velká šance na dobrou sezonu. Já osobně mám velkou radost z práce trenéra Emeryho," hodnotil utkání Sergio Canales, který se po svém příchodu z Realu Madrid na Mestalle poprvé představil v základní sestavě.

Valencia vstupovala do utkání jako jeden ze dvou zatím stoprocentních týmů a v první půli šla dvakrát do vedení. V obou případech vedle cesta přes levou stranu a centry Mathieuho - ten první si do vlastní sítě srazil ve 12. minutě Abidal, na rychlou vyrovnávací branku Pedra pak našel odpověď ve 23. minutě po dalším centru francouzského fotbalisty a nejistém zásahu Abidala Pablo.

Valencia odmítla několik dobrých možností na pojištění vedení, s blížícím se koncem jí pak docházely síly a začala se bránit barcelonským útokům. Úspěšný byl ten ze 77. minuty, druhou gólovou asistenci si připsal Messi, tentokráte z jeho kolmice těžil Fabregas.

"Musím pogratulovat Valencii za to, jaký zápas odehrála, tohle byl báječný duel. Díky své síle jsme uhráli remízu, podle mého názoru je to dobrý výsledek. Je třeba poblahopřát i domácím fanouškům, my se musíme poučit z toho, co nám dnes nešlo dobře. Letos jsme získali už dvě trofeje a stále máme možnosti přidat další. Musíme si rozebrat celý zápas, byla to pěkná podívaná a soupeř nám v první půli dělal velké problémy. Dostali jsme lekci a už se na Valencii těšíme na Nou Campu," hodnotil trenér Barcelony Pep Guardiola.

Autor: Tomáš Pavlík / goal.com