Anglický týden: Utopený Vydra v týmu, který hraje na dva Crouche

13.02.2019 16:59 - Názory a komentáře
 
V srpnu ještě svítilo slunce. Matěj Vydra si splnil sen a konečně si po letech opět zahraje Premier League! Sláva! Po zajímavém úvodu angažmá v Burnley však reprezentační útočník narazil a svůj osamocený ligový gól už rozšíří jen stěží. Čí je to chyba? Je prostě elitní anglická soutěž pro Vydru moc? Nebo selhal manažer Sean Dyche, který měl už před půl rokem tušit, že kupuje nevhodného hráče?

Celé to do sebe tak nějak zapadalo. Sympatický a progresivní krok od jinak lehce zkostnatělého týmu, jímž Burnley tak nějak jako poslední mohykán v kosmopolitní Premier League je. Matěj Vydra měl být osvěžení dobře odhadnutelného týmu, který v útoku vyznával hru na dva urostlé bijce, kteří nemusí být pohybově zrovna dvakrát nadaní, ale mají horu svalů, umí to ve vzduchu a poradí si v šestnáctce.

Tak jako Sam Vokes, tak jako Chris Wood, tak jako Ashley Barnes. No a k nim měl přibýt agilní a rychlý Vydra, který je navíc shodou okolností jeden z nejlepších kanonýrů druholigové Championship za poslední roky. "Je jiný než útočníci, které máme. Nabízí odlišný poziční smysl, může hrát bok po boku s druhým útočníkem a může hrát i jako číslo 10," řekl o Vydrovi jeho současný šéf Sean Dyche.

Záměr aktuálně nejdéle sloužícího manažera v Premier League se dá na každý pád odhadnout poměrně snadno. Cílem Vydrova příchodu (když už teda přišel) bylo obnovení dobře fungující spolupráce jednoho pohyblivého střelce a jednoho statičtějšího držáka, který pro něj bude tvořit prostor a vyhrávat souboje.

Tak trochu vnucený pokus o návrat do starých časů

Tak, jak to fungovalo v sezónách 2015/16 a o rok později - když Burnley postoupilo do Premier League, aby pak přežilo nováčkovskou sezónu. Tehdy totiž v systému 4-4-2 sázel Dyche na dlouhána Sama Vokese a rychlonohé dynamo Andreho Graye. V systému, který byl funkční přesně podle výše zmíněných parametrů. Funkční natolik, že spolu tihle dva nejdřív nastříleli 38 druholigových a následně 19 prvoligových branek.

Tím se však pomalu dostáváme k jadérku problému. Gray totiž poté vyměnil Burnley za Watford a Sean Dyche - možná z nouze, možná z přesvědčení - trošku pozměnil svůj styl na výše zmíněnou hru na dvě věže. A jakýkoli další pokus o jakousi reversní renesanci ofenzivy skončil průšvihem.

Předzvěst toho, jak asi Vydrovo angažmá může skončit, měl Dycheovi ukázat už nedávný záměr Jeffem Hendrickem coby "desítkou" v systému 4-4-1-1. Časově limitovaný a hlavně nepovedený záměr, dlužno podotknout. Už tehdy se ukázalo, že Burnley je skutečně posledním přeživším dinosaurem, který jakýmsi záhadným způsobem dokáže i v roce 2019 fungovat se dvěma hrotovými "targetmany" v jedné sestavě. Ba co víc - funguje s nimi lépe než s jakoukoli jinou alternativou.

Burnley je tým postavený na nakopávaných míčích na dvě devítky vedle sebe. Abychom se nepochopili špatně - není tím myšleno žádné Hnátkovské "dlouhý míč a trefovat zařízení". Clarets mají v Gudmundssonovi, Bradym, zraněném Lennonovi a nově i kometě McNeilovi velmi kvalitní křídla, která představují zajímavé možnosti. Jejich primárním úkolem je nicméně posílat do nebezpečných pozic přesné centry. Protože když máte ve vápně takové dva hlavičkáře, musíte je využívat. Z možnosti se tak v Burnley stala nutnost.

Vydra jako Gulliver mezi obry

Není divu, že Vokes, Woods i Barnes jsou podle statistik WhoScored.com mezi devíti útočníky, kteří podstoupili nejvíc vzdušných soubojů z celé ligy - a to třeba Vokes už dva týdny v klubu vůbec není. Takhle to Burnley prostě hraje, přičemž Ashley Barnes představuje takovou oplácanou verzi allroundera, který je jakž takž zdatný i s míčem u nohy, ale zároveň jako magnet přitahuje míče a vyhrává souboje. Hráč, který je jako šitý na míru Burnley, ale v jiném týmu Premier League by se prosadil jen stěží.

Po měsících a měsících zkušeností člověka musí přepadnou myšlenka, jestli on Vydra nebyl Burnley spíš tak nějak vnucen. Jasně, těžko se v Premier League představuje, že by manažer dostal hráče, o kterého nestál. Myšlenkové pochody managementu proto plynuly spíš stylem: Když můžete přivést hráče, který byl dvakrát nejlepší střelec v Championship, proč byste to nezkusili? Vždyť Burnley se stylem hry hodí právě spíš do druhé ligy, živelnější a tvrdší než elitní Premier League; a tak by to mohlo klapnout. No... teď už víme, proč.

Na obranu Dychea však musíme přiznat, že Vydra šanci dostal. Nebylo jich sice tolik, jak by si možná zasloužil, ale prostor měl. A zpočátku vše vypadalo i růžově - při debutu skóroval z lavičky v Evropské lize, a pak začal dostávat minuty i v Premier League. Po dvou cameech proti Manchesteru United a Wolverhamptonu dostal konečně možnost od začátku a dokonalosti bylo učiněno zadost - Burnley rozstřílelo Bournemouth 4:0, Vydra dal vítězný gól a Clarets vůbec poprvé v sezóně vyhráli. Balada.

Jenže jen ten, kdo zápas pozorně sledoval, viděl, že statistiky jsou jediné, co Vydrovi hrálo do karet. Na hřišti to totiž vypadalo tak, že na hřišti jsou dva týmy - jedenáctičlenný Bournemouth a desetičlenné Burnley. A k tomu se tam někde navíc ochomýtá Matěj Vydra. Ne snad že by tehdy platilo příhodné "hráli o deseti". Český forvard byl však na úplně jiné vlně. Nerozuměl si vlastně s nikým, nabíhal si do špatných prostorů, volil špatná řešení. Ona vítězná branka byla ostatně dorážkou odraženého míče, kdy Vydra těžil z individuální schopnosti čichu na góly, nikoli z nějakého týmového souznění.

Je o hráče typu Vydra v Burnley vůbec zájem?

Proto dostal šanci od začátku ještě jednou proti Cardiffu, a jelikož se výkon nezlepšil, putoval kvapem opět mezi náhradníky. Poslední kapkou pro Dychea byl zápas na Olympijském stadionu s West Hamem, kde Vydra zase herně propadl a od té doby s ním trenér evidentně nepočítá. Hraje v pohárech, a když jde o ligu, trenér někdy raději nechá na place po celých 90 minut stejné hráče, než aby musel Vydru poslat do zápasu.

Posuňme se teď do ledna roku letošního roku a využijme pozoruhodnou citaci Seana Dychea: "Poslední přibližně tři roky strávil mimo Premier League a my jsme si nemysleli, že ho rovnou vrhneme na hřiště. Tušili jsme, že se bude muset přizpůsobit naší hře a on na tom stále tvrdě pracuje."

Tohle vám řekne manažer poté, co hráče v září zapojí do základní sestavy a vzápětí ho z ní zase vyšoupne? Hned po přestupu sice ryšavý manažer zdůrazňoval, že má Vydra rezervy v kondici, ale aby se nejlepší střelec Championship šest měsíců přizpůsoboval hře týmu? Týmu jako je Burnley, který lpí na alespoň částečném zachování primitivní taktiky stylu "nakopni a rvi se o míč"?

A to ještě přehlížím slůvko přibližně (v originále: or so).), z nějž vyloženě stříká, jak blízký má Sean Dyche k Matěji Vydrovi vztah. Tady zkrátka něco nehraje a diplomatické vyjadřování plné argumentačních faulů je jen dalším důkazem.

No a na závěr ještě jeden důkaz, jak to Dyche se snahou přidat do útočného dua odlišné a vzájemně se doplňující prvky myslel vážně. Totiž zimní přestupové období. Vokes odešel a Burnley mohlo k Vydrovi přidat dalšího borce, který toho oběhá hodně a hlavně rychle. A kdo v tandemu s urostlými chasníky Barnesem a Woodem nebude muset vyhledávat dlouhé míče a chodit do hlav. No, a tak přišel Peter Crouch...
Autor: Marek Ustohal
Počet zobrazení: 9781
Komentáře (184 / 0 nových)
AnthonyR
13.02.2019 17:08
#
Zajímavý článek Vydra si v Anglií jméno vybudoval a asi by udělal nejlíp, když by zkusil úplně jinou ligu. Třeba Bundesliga by mu mohla sednout.
zelda
13.02.2019 17:13
#
Zpátky do Česka za kamarádkou
Euphael
13.02.2019 20:02
#
?
mayday
13.02.2019 17:21
#
Taky si myslím, že Bundesliga by mu seděla.
sima.vok
13.02.2019 18:00
#
Zpátky do Jihlavy
TheTopFootbaler
14.02.2019 17:35
#
nani92
13.02.2019 21:03
#
vybudoval si v Anglicku meno
Grahf
14.02.2019 09:39
#
Matej "not the Crouch" Vydra
Y.N.W.A
14.02.2019 12:56
#
...vybudoval si jméno, že je dobrej pro Championship, ale na PL prostě nemá
Pablos
14.02.2019 13:38
#
třeba to jako myslel tak, že si vybudoval jméno na nějákej střed serii A či Bundesligy
shitcool
15.02.2019 08:40
#
Obr Koloděj
13.02.2019 17:10
#
Docela kritický článek směrem k trenérovi
bobis21
13.02.2019 17:18
#
Zaslouženě. Letošní sezónu fakt nezvládá. Tým je místo hry o Evropu v souboji o záchranu a i když se nedaří tak pořád hraje stejnou taktiku a nasazuje stejné hráče (kteří jsou evidentně z formy).
mayday
13.02.2019 17:21
#
On si někdo myslel, že budou hrát o Evropu?
bobis21
13.02.2019 17:27
#
Vloni byli 7. a dostali šli do EL. Z kádru odešel jen jeden hráč a naopak 3 nebo 4 přišli. Pokud se v další sezóně hraje o udržení, necoje špatně.
mayday
13.02.2019 17:37
#
Podle mě byla spíš ta loňská sezona právě výjimečná. Nemyslím si, že by měli kvalitnější kádr než většina klubů.
BílíAndelDrcKo
13.02.2019 18:03
#
to že boli 7. bol obdobný "zázrak" ako titul Líšok... proste nadštandardne fungovalo pár jednoduchých "aspektov" ich hry.
salaminoo
13.02.2019 20:43
#
fenixLFC
13.02.2019 18:13
#
vlanajsok bol vystrel mimo, ten kader patri medzi to slabsie v lige
vodka
14.02.2019 08:22
#
Kucka
14.02.2019 11:59
#
davered
13.02.2019 17:24
#
z formy? 7 zapasu v lize bez porazky, coz je vubec nejdelsi serie klubu v historii. A vykonostne to slo od te doby taky vyrazne nahoru
bobis21
13.02.2019 17:28
#
Já mluvil o podzimu kdy to takhle bylo...
davered
13.02.2019 17:32
#
"Letošní sezónu fakt nezvládá." Plus clanek se zminuje o soucasnem stavu (od konce transfer window), ne o podzimu
bobis21
13.02.2019 17:33
#
Ano, a v letošní sezóně měl sérii kdy z 12 zápasů v lize byla 1 výhra - přesto nijak neměnil taktiku ani složení. O tom jsem mluvil.
davered
13.02.2019 17:39
#
Ne, to neni pravda. Behem te doby zkousel ruzna rozestaveni a casto hral 3-5-1, respektive 5-3-1. Prave v tom obdobi se prostridalo pomerne dost hracu v sestave, zejmena na kridlech a v utoku. Od zacatku te serie neporazitelnosti a s navratem Heatona do branky naopak jede prakticky totoznou sestavu beze zmeny.
bobis21
13.02.2019 17:42
#
Na 3 zápasy z celé sezóny změnil taktiku, fakt skvělé
davered
13.02.2019 17:44
#
Tak proc to menit? Loni z toho bylo neskutecny 7. misto a letos od doby, kdy se k tomu systemu vratil ma Burnley z cele ligy vedle Man United nejlepsi formu. Tem hracu a tymu proste tohle sedi.
bobis21
13.02.2019 17:45
#
Ty pořád mluvíš o úplně jiném období než o kterém jsem psal já
davered
13.02.2019 17:49
#
Tak nevim, proste loni to by 4-4-2, minimalni zmeny v sestave nebo v taktice a uspech. Letos zacatek sezony, vic zmen a neuspech. Pak navrat do starych koleji a uspechy se vratily. Bylo by fajn obcas zapracovat nejake zmeny, ale proste se to zatim neosvedcilo.
vodka
14.02.2019 08:22
#
to je ale blbost
Obr Koloděj
13.02.2019 19:16
#
vodka
14.02.2019 08:35
#
Dyche tam dlouhodobě s tím materiálem a rozpočtem dělá skoro zázraky (respektive loni to zázrak byl, letos to cca odpovídá kvalitě kádru). Burnley je na anglické poměry pidiměsto. Platy měli ještě loni nejnižší v PL, jejich vedení dřív dělalo zadarmo, respektive si nevypláceli plat.

K tomu stylu a hráčům - oni těží/těžili ze špičkové organizace, sehranosti a pracovitosti, kdy se přes ty jejich 2 řady po čtyřech strašně blbě dostává. Letos je dost pohřbívaly právě individuální chyby, kdy někdo propadl, nezahustil prostor atd., teď se holt vrátili k absolutním základům - vzadu to ukopem, vepředu nějak umlátíme...
Talker
14.02.2019 10:09
#
Tak Burnley mělo loni zázračnou sezonu, kvalitou hráčů jsou někde v té spodní polovině tabulky - před nimi je dost kvalitnějších týmů. Kdyby k nim přišel manažer, který by chtěl hrát jiným stylem, tak se mu to rozpadne pod rukama nebo by to musel celé přebudovat.

Podle mého pro ně je je cíl, kdy budou spokojení, udržet PL v pohodě (tj nějaké 13.-15. místo) a cokoliv navíc je bonus. Tohle není Soton nebo Newcastle.
Stannis Baratheon
13.02.2019 17:20
#
ale kritika je na místě
Kucka
13.02.2019 17:27
#
Josifek
13.02.2019 17:27
#


Vydra je hlavně rychlý, agilní, dravý a má slušnou a pohotovou střelu hlavně v pokutovém území. Tím tak nějak výčet jeho předností končí. Přijde mi, že fotbalové myšlení nemá nejlepší, řešení situací a taktické návyky taky žádný top. Technika průměr - resp. obejde jednoho hráče díky rychlosti a pak se většinou utopí v dalších kličkách. Na pátou nejlepší ligu na světě to stačí, na tu druhou už ne

A v repre mě taky zatím nezaujal, takový Schick je talentem a stávající kvalitou úplně jinde..

Ale tak i tak Vydra nemusí smutnit a tu kariéru nemá vůbec špatnou. Měl by se vrátit klidně do Champu a zas tam patřit mezi kanonýry, to nemusí být vůbec špatný život
Tom11
13.02.2019 17:40
#
Vydra má trošku smysl, že v současnosti se Burnley daří, a tak trenér nemá moc důvod do sestavy nějak zásadně sahat. Vydra příležitost dostal, bohužel nebyl tak produktivní, jak se čekalo, navíc týmu se celkově moc nedařilo. Bohužel Vydra vyčnívá především v rychlosti, která v Chapmu na ty beky docela platí. Většinou to jsou méně pohybliví obránci, zatímco v rámci PL už je to trošku jiná pohádka.
Y.N.W.A
14.02.2019 12:57
#
moje řeč, v PL prostě s jeho odskakováním míče při zpracování nemá co dělat...
sitmin
13.02.2019 17:32
#
Burnley rozstřílelo Bournemouth 4:0, Vydra dal vítězný gól a Clarets vůbec poprvé v sezóně vyhráli. Balada.

Balada je lyricko-epický veršovaný útvar mnohdy s ponurým, strašidelným dějem a většinou nešťastným, někdy až tragickým koncem. Námětem je v mnoha případech provinění člověka, které je potrestáno řízením nadpřirozených bytostí či osudu.
blade115
13.02.2019 17:50
#
Azazelo RD
13.02.2019 18:14
#
Balada o Tomovi Kučovi. Režie Zdeněk Troška, v hlavní roli Marek Vašut. Poděkování Českým drahám za umožnění točit na 78 nádražích ČR. V kinech a nádražních bufetech od 1.1.2021.
TheTopFootbaler
14.02.2019 17:40
#
1/1 verbala doporučuje.
Obr Koloděj
13.02.2019 19:17
#
Máš pravdu, ale balada myslím, taky může být pomalá píseň, ne?
jenage
14.02.2019 00:58
#
prokop
14.02.2019 09:53
#
Ustohal
davered
13.02.2019 17:33
#
Na te soucasne jedenactce proste neni co menit. Maximalne Hendrick je obcas trochu nahoru dolu, ale na kridle by asi Vydra nezahral
Bozz
13.02.2019 17:36
#
Ozil v plnem treninku, ale v nominaci na zitrejsi zapas chybi
Bakary3
14.02.2019 10:26
#
Tak to je skandál, že ho nenominovali na zápas proti Bělorusům, kterej by stejně tak akorát odchodil
Takhle místo něj dostane šanci někdo, kdo si jí bude vážit a postup by to nemělo nijak ohrozit, no fuj.
Usty
13.02.2019 17:50
#
Ještě dlužno dodat, že Barnes má oproti Vydrovi ještě o něco větší herní inteligenci.
lampas
13.02.2019 18:06
#
Měl by zkusit Bundesligu nebo Serii A.
LegaliseRape
13.02.2019 18:15
#
Dobrej pokus, ale Hendrick je mnohem lepsi nez Vydra a do hry Burnley se hodi.
FC Porto FC
13.02.2019 18:22
#
na podhrotu ? vážně ?
LegaliseRape
13.02.2019 18:44
#
Ano. Je bojovnej, ma dobrou strelu.
fenixLFC
13.02.2019 18:15
#
tak to bolo jasne ze na PL nema. vedelo sa to dlhe roky a nebola nahoda ze aj ked nejaky jeho tim postupil tak ho uz nechcel, respektive sa onho ako o jedneho z najlepsich strelcov kluby PL nesli prave dvakrat prethrnut.Holt championship je jeho strop a teraz to iba potvrdzuje
Pride
13.02.2019 18:19
#
Ty jsi strašně zoufalej
fenixLFC
13.02.2019 18:32
#
Cim? Ze ked sq tu pravidelne plakalo ze ho nechcu timy PL tak som vravel ze na to nema? Alebo tym ze ked ho zobrali tak ukazuje ze na to nema? Sorry on nie je hviezda ktora by mala na tim lepsieho stredu tabulky, tam budu hladat spolahlivejsieho strelca. A evidentme sa tym mensim prisposobit nevie
Ani teraz aji vo west brome
Pride
13.02.2019 18:57
#
Já už ti po několikáté píšu, že kurva v PL nedostal ani čuchnout. Pokud by v Burnley aspoň chvíli pravidelně nastupoval, tak se můžeme s klidem bavit, jestli na to má nebo ne. On ale přestoupil do týmu, kde se mu ten dement Dyche nedá absolutně žádnou šanci, protože hraje na vysoké kopyta v útoku a to Vydra opravdu nesplňuje.

Jsem si jistý, že týmům ze spodku tabulky by se Vydra hodil.
LegaliseRape
13.02.2019 19:15
#
Ten "dement Dyche" minulou sezonu udelal sedmy misto a zajimaly se o nej dost velky kluby. Mozna by neuskodilo trochu respektu. V clanku se o sancich, ktery Vydra dostal, pise. Nevim, kolik by jich melo byt, kdyz se ztrapnil pokazdy, kdyz nastoupil.
HullCity
13.02.2019 19:21
#
Dement Dyche...loni úžasné 7.místo a letos už to zas vypadá,že se bez problémů udrží v lize,ale dement Dyche no...a pokud bys to četl a podíval se na statistiky,tak šance měl,akorát totálně vyhořel,takže nechápu to tvoje absolutně žádnou šanci.A ty kopyta mají dohromady 13 branek,lepší jak dávat šanci šmatlákovi,který se prosadil akorát tak ve 2.lize.
Fesak
13.02.2019 19:57
#
Tak asi nebude nahoda, ze vo West Brome si ani necuchol, Watford ho po postupe do PL radsej znovu poslal do Championship a teraz nehra ani za Burnley ako zolik.
Pablos
13.02.2019 20:02
#
tak třeba v Readingu žádná hitparáda, v Derby taky né první sezónu ...pak sám to někde říkal, že se tam změnil styl hry alá podobně jako kdysi ve Watfordu a najednou začal bejt platnej a dával hafo gólů... prostě on nebude nějákej moc přizpůsobivej hráč, prostě jede na jednu notu furt a pokud to tak ten tým nehraje, tak je mimo.
LegaliseRape
13.02.2019 20:37
#
A to jeste nikdo nezminil jeho pusobeni v narodaku, kde je pokazdy strasnej a to uz ma odkopanejch 25 zapasu. Muzeme to svest na taktiku, jako u vsech nasich hracu..ale pravda je takova, ze na top uroven proste nema.
Pablos
13.02.2019 20:50
#
Já to ale nesvádím na nic, já to právě považuji za mínus
LegaliseRape
13.02.2019 21:16
#
Tak to jsem nemyslel tebe, ale obecne jeho zastance.
Josifek
13.02.2019 18:21
#
Tak jasné to bolo jen takým odborníkom, jakým jsi ty. Jinak ale souhlas, jeho přednosti vyniknou spíš v nějaký chaotičtější hurá lize, kde je to hlavně o běhání, dravosti a pohotové střele. Ve Skotsku by byl král
FC Porto FC
13.02.2019 18:28
#
no jistě a Crouche přivedli protože je Vydrova chyba že se nehodí do systému centrů...
Liquid
13.02.2019 19:24
#
Pablos
13.02.2019 19:58
#
no ale ono taky třeba... šel do Derby a první sezonu tam dal 5 gólů za sezonu ...v Champu ...druhou tam nasází 22 ...kdbyby tam nebyl tu druhou.. tak se dá klidně říct tvojí úměrou, že na Champ už nemá. V Burnely v lize dostal když to převedu na minuty 3 zápasy. Jasný třeba na PL nemá, ale nezatracoval bych ho a neměl okamžitě tak jisté soudy jako ty.
fenixLFC
13.02.2019 20:23
#
lenze v PL a najam v timoch v ktorych hrava si nemozu nanho dovolit cakat polroka, rok dokial sa rozbehne, to musi ukazat kvalitu hned. jednak maju tie kluby dost penazi na to aby is kupili lepsieho hraa hned a jednak o balik o ktory sa hra si nemozu dovolit prist zostupom kvoli neproduktivnemu utocnikovi
Pablos
13.02.2019 20:54
#
Ale jo, neříkám že dokazuje nějak opak, že by se v ní mohl chytit, nadruhou stranu je to prostě pro mě prostě českej hráč v PL a v koutku duše prostě budu vždy doufat. Ale tak jako tak i za to co odvedl v Champu má můj respekt.
Pablos
13.02.2019 20:57
#
Prostě prostě prostě... Bych to tak mohl číst než to odešlu
dave30
13.02.2019 21:16
#
Tak já myslím, že se alespoň solidně zajistí. Už v Derby měl na Champ nadstandartní peníze, v PL bude mít 30 - 40 tisíc liber týdně určitě (to tam má skoro každý). No a jestliže podepsal tříletou smlouvu... Pokud o něho bude zájem, tak si moc nepohorší, pokud ne, tak to tam ty 2 roky ještě vydrží, kolem třicítky se vrátí domů a bude hrát kaprligu pro radost.
Liquid
13.02.2019 19:23
#
zase situace která potvrdila fakt, že jsem tu 1 z nejrespektovanějších uživatelů, když jsem narozdíl od EF kavárny znovu tvrdil, že Vydra na Premier League prostě nemá a opět se v dalším z celků PL neuchytí
ClancyWiggum
13.02.2019 19:25
#
blade115
13.02.2019 19:25
#
EF kavárna
REPLIKATOR
13.02.2019 19:32
#
lexess
13.02.2019 19:34
#
Respektovaný uživatel jako ty by mohl vědět, že je to Elita. Žádná EF kavárna. Nezaváděj tu diskurz EF zemanovců nebo-li jak my elitáři říkáme EF plebsu.
Obr Koloděj
13.02.2019 19:44
#
Swarley
13.02.2019 20:25
#
Klicznik
13.02.2019 20:32
#
nebo-li
lexess
13.02.2019 22:00
#
shame shame shame
Liquid
13.02.2019 21:14
#
Busby babes
13.02.2019 21:34
#
kvasha16
13.02.2019 22:01
#
Sosi
13.02.2019 22:24
#
Rišty
13.02.2019 22:54
#
nebo co?
db18
14.02.2019 06:36
#
Tommy the Gunner
14.02.2019 15:29
#
Obr Koloděj
13.02.2019 19:44
#
EF kavárna
Cukroušek
13.02.2019 20:02
#


©
Liquid
13.02.2019 21:15
#
frankiefcb
14.02.2019 14:40
#
>vyřazen z kádru<
16.02.2019 10:09
#
Josifek
13.02.2019 20:13
#
Já teda nepamatuju snad na nikoho, kdo by tu s rozhodností tvrdil, že Vydra na PL má, spíš si pamatuju, že tu většina tvrdila, že to zas nedá, něco podobnýho, jak s Kalasem

Jinak tvá pozice zde je jistě neotřesitelná. Ale k chlubení to moc není
Liquid
13.02.2019 21:18
#
článek nechci hledat, ale podobně jak kdysi u Baroše v Liverpoolu, vždycky se to házelo na trenéra a "nikdy" za to nemohl samotný hráč, podobně tu právě psali, že se k Vydrovi nechovali fér ve Watfordu a že už v týmu který bude hrát EL konečně dostane prostor a prosadí se
dave30
13.02.2019 22:05
#
Vždy za to může trenér, že naši hráči venku nehrají. To bylo, je a bude. A je jedno, jestli to byl (je) Vašek Kadlec, Pokorný, Barák nebo Vydra.
Busby babes
13.02.2019 21:34
#
kvasha16
13.02.2019 22:02
#
byt 1 z najrespektovanejsich uzivatelov a zaroven byt proti "EF kavárni"? to mi nejako nevychadza
DeformFCB
14.02.2019 11:37
#
MastourMascarelli
15.02.2019 22:49
#
REPLIKATOR
13.02.2019 19:31
#
Jak utopit Vydru aneb Konec českých hráčů v Anglii.
Obr Koloděj
13.02.2019 19:44
#
To je dobrý.
fenixLFC
13.02.2019 20:24
#
klida939
13.02.2019 19:42
#
moc do toho nevidím a ptám se slušně, je Ashley Barnes bijec?
ClancyWiggum
13.02.2019 19:48
#
Kloppovy komentáře řeší FA Jen mu dejte !
Mathers
13.02.2019 19:58
#
Skôr by mali riešiť toho postranného , ale aj Klopp nemôže takéto veci hovoriť
BRIT94
13.02.2019 19:53
#
v létě hostovačka směr skotsko, takovy Rangers ,tam by dal by dal 15 a vic golu + evropa
Mathers
13.02.2019 19:58
#
Fesak
13.02.2019 20:02
#
to by bolo fajn
REPLIKATOR
13.02.2019 20:07
#
Výměnou do Hearts místo Vaněčka
wjillm
13.02.2019 22:38
#
Na to nemá kondici.
oli9
13.02.2019 20:11
#
by byl ideál
Liquid
13.02.2019 21:18
#
Skotsko by mu mohlo sedět
Seydou Doumbia
14.02.2019 18:48
#
Myslíš že odejde Morales? Potom by tam byl zbytečný když tam je i Defoe.
BRIT94
14.02.2019 20:25
#
Morales pujde do champu
hilarious
13.02.2019 20:00
#
Je mi ho docela líto, když vidím, jací dřeváci před ním dostávají přednost....
oli9
13.02.2019 20:04
#
Klokanomet
13.02.2019 20:38
#
to jo, hlavně Wood je pořádné dřevo
hilarious
13.02.2019 21:27
#
pravdu díš
kardous
13.02.2019 21:27
#
Tommy the Gunner
14.02.2019 15:29
#
shitcool
15.02.2019 08:44
#
MastourMascarelli
15.02.2019 22:49
#
Pablos
13.02.2019 20:05
#
každopádně to vypadá, že jeho kariéra v PL se definitivně uzavírá, s takovým životopisem nemá šanci.
kattos
13.02.2019 20:07
#
Knězi, jsi to ty?
Euphael
13.02.2019 20:22
#
OT: Fotbalová asociace bude řešit komentáře manažera Liverpoolu Jürgena Kloppa na adresu rozhodčího Kevina Frienda po zápase proti West Hamu. Liverpool v zápase vstřelil první gól, při kombinaci se ale James Milner ocitl v ofsajdu. Podle Kloppa se to rozhodčí o poločase dozvěděl a ve druhém poločase pak několika nepřesnými verdikty svou chybu kompenzoval. (skysports.com)

Paneboze, tak sympaticky kluk to byl, než ho ten zkurveny Liverpool znicil....plačka
Swarley
13.02.2019 20:26
#
On bude brečet i když jim rozhodčí pomůže, to je nový level
Fesak
13.02.2019 20:32
#
Ty tez svuj brekot kazdym komentom posuvas na novej level
Josifek
13.02.2019 20:53
#
Tak Mourinho level to ještě zdaleka není, ale učí se rychle, kluk jeden
stiflerovamama
13.02.2019 21:58
#
Znak objektivity, že dokáže rozhodcu skritizovať aj keď nám ako vravíš pomohol, aj keď to bol čiarový nie hlavný. A v tom zápase boli naozaj tragickí, asi všetko pískali úplne naopak a bohužiaľ Friend naozaj robil to čo robí mnoho rozhodcov, chybu kompenzuje ďalšími chybami.
Obr Koloděj
13.02.2019 23:02
#
Zaschrona
14.02.2019 14:05
#
Mathers
13.02.2019 20:29
#
Josifek
13.02.2019 20:53
#
Já myslím, že je pořád stejný
ClancyWiggum
13.02.2019 21:04
#
Zaschrona
14.02.2019 14:05
#
bbbauch
14.02.2019 10:24
#
hromdopolice
13.02.2019 22:03
#
Mládí v prdeli, do důchodu daleko, a prosazení se v Premier league v nedohlednu...Mates Mates, už to tam zabal a jdi zkusit jinou zemi, tady to nemá budoucnost, mě osobně by tam už nikdo neviděl teda..
dave30
13.02.2019 22:09
#
Věř tomu, že ty peníze by tě tam udržely. To, co tady má průměrný občan za měsíc v korunách, to on má týdně v librách.
Majk25
13.02.2019 22:11
#
Ja myslím, že by PL mohol v pohode zvládnuť, ale v tíme, kde by bol jasná jednotka a hralo sa na neho. Nie je zas taký strašný, aby nemohol hrať v PL, ale nie v Burnley, kde sa hrá na vysokých silových útočníkov.
fenixLFC
14.02.2019 01:04
#
a v ktorom time? driva vacsina klubov ma lepsieho utocnika a to aj z timov co su za nimi. zaklad by hral tak mozno v cardiffe a huddersfielde; newcastlu by bol na hovno lebo hra na iny typ hrota. a tie dva kluby-cardiff a hudder sa jedna radsej popozeraju po istejsej volbe a najma tak ako tak vpyadnu takze si nemozu dovolit davat mu dve sezony cas
Paddington
14.02.2019 08:26
#
Pilib De Brún (Phil Brown)
Pilib De Brún (Phil Brown)
@Malachians
The fact Utd still havent appointed a DOF tells me one of the following

1. Woodward still sees himself as head of recruitment

2. They have no intention of spending big in the summer (a new appointment will need months to work on those deals)

3. They aren't seriously looking.

Bohuzial velmi presne, nehovoriac o tych novych zmluvach, co Edo rozdava, nikoho ako Dof proste neriesi
Paddington
14.02.2019 09:24
#
the club wanted to appoint a director of football who would take account of increasing administration needs, handling club operations, but that role would not have any say in transfers and would be more focused on governing body regulations, registrations and general day-to-day business....cize to podstatne si Edo zobrat neda, preto aj veselo rozdava zmluvy teraz
Busby babes
14.02.2019 11:03
#
hm takze sis precetl prvni odstavec a dal se uz nedostal? A jeste sis to i blbe vylozil. Tenhle odstavec rika, jaka byla jedna z puvodnich myslenek za tou pozici. A taky je tam vysvetleny, ze to uz davno neplati.

Btw mas tam i receny, kdo ty smlouvy dojednava a spolurozhoduje o nich.
iamek
14.02.2019 10:40
#
Takže DoF nebude ?
Busby babes
14.02.2019 11:02
#
tak nevim, cetli jste ten clanek?

Vsak je to tam napsany, ze to je porad plan. Ale nevim, obcas mi prijde, ze je tu predstava, ze si proste rekneme: chcem DoF. ok, Nejlepsi je treba Monchi, tak druhej den poslen nabidku a treti den uz je v klubu a ma zarizenou kancelar...

Je to tam celkem rozumne vysvetleny, ze to bude pro nas obrovska zmena, tradicne u nas mel nejvetsi moc manager, to chceme zmenit. A v kazdem klubu ta pozice funguje jinak a je jinak definovana. Takze sami za a zjistujeme jednotlive pristupy a ktery by nam mohl vyhovovat nejvic.
A druha vec je pak spravny clovek na tu pozici a jeho dostupnost. Je to naprosto klicova pozice pro fungovani klubu, absolutne mi nevadi, pokud si davame na cas. Normalni byznys na takovou pozici hleda cloveka mesice, to jen ve fotbale se to zaflekuje za tyden a pak se vsichni divi, ze to stoji za hovno.
iamek
14.02.2019 13:27
#
Nečetl. Zase tak dobrou angličtinu nemám
Busby babes
14.02.2019 14:19
#
aha, sorry.

No tak proste zkoumame moznosti, jak to maji jinde, protoze kazdej klub ma tu pozici pojatou trochu jinak, tak co by pro nas mohlo byt nejlepsi. Pak se tam k tomu vyjadrujou i nejaci agenti jaka je jejich zkusenost. Zmineny jsou Mitchel, ktery pry uz neni moc zvazovanej. Docela zajimave je jmeno Jordi Cruyffa, kteryho na tu pozici chtela Barca posledni dva roky a je velky pritel s Olem. A jeden agent rika, ze by pro nas mohl byt super Michael Zorc z BVB. A ze je hodne dulezite aby ten clovek zapadl, takze treba Monchi, ze by byl asi spis spatnou volbou...

Ale obecne, ze to chceme udelat poradne a zvazit vsechny moznosti.Takze ten uvodni prispevek je proste klasickej Brun jako attention whore. Zbytecne plasi. Uvidime jak to dopadne. Kazdopadne to bude nejspis i tak, ze u tech nejvetsich hvezd a prestupu bude mit konecne slovo stejne Woodward, ale tak je to bezne vsude, ze CEO rozhoduje o tech nejvetsich prestupech/smlouvach.
Dabkooo
14.02.2019 08:44
#
Po dvou "cameech" proti Manchesteru United a Wolverhamptonu
Co to je za slovo tvl?
jaRys9
14.02.2019 09:16
#
TheTopFootbaler
14.02.2019 17:44
#
Cameo je celkem normální slovo, jen se sem moc nehodí.
Busby babes
14.02.2019 08:58
#
https://twitter.com/ManUtd/status/1095950623416168448

Zemrel Eric Harrison, trener Class of 92'.
Kyros MUFC / ACM
14.02.2019 11:25
#
kissak
14.02.2019 09:46
#
OT: tak tohle je opravdu big fail Premiership.cz
Jednadvacetiletý obránce Crystal Palace Aaron Wan-Bissaka by mohl přestoupit do Crystal Palace. (The Sun)
salami
14.02.2019 11:23
#
Mne prijde kritika toho prestupu dost prehnana, Vydra prisel, aby mel trener i typologicky jinyho utocnika, byl predpoklad, ze by mu post ve dvouclenym utoku mel sedet. Bohuzel se nedarilo celymu Burnley, do toho klasicky jeste EL, ktera odvedla pozornost a tym byl v krizi. Vydrovi to nesedlo hned od prvniho zapasu a potreboval cas na prizbusobeni. V Burnley ale nemohli na Vydru cekat a zvolili navrat ke starymu systemu, vubec se jim nedivim a sklizej za to ovoce. Obecne by se dalo rict, ze trochu precenili svoje sily, ale vydra nutne nemusel rict posledni slovo, mezitim se snad trochu sehral a prizpusobil a az nebudou v sestupovym ohrozeni, tak treba dostane vic prostoru.
Majk25
14.02.2019 13:38
#
fenixLFC
14.02.2019 16:02
#
skor je prehnana kritika dychea ze co si to vobec dovoluje vydru nestaviat
Busby babes
14.02.2019 12:42
#
https://www.football365.com/news/five-transfer-questions-for-man-utd-this-summer

Dobre popsane, co budem v lete resit. Young, Shaw a to, jestli na to maji. U Younga mame jasno. CB a koho. Potencialni nahrada/backup za Matice. A co s utokem...
Tolstobik
16.02.2019 17:46
#
Tvl ja se divim te kritice Shawa, me prijde, ze je to nas nejlepsi obrance (mozna druhej po Lindelofovi momentalne), vetsinu zapasu hraje solidne a defenzivne rozhodne nehori, podpora utoku by asi mohla byt lepsi, ale je mu 23 porad...
Busby babes
16.02.2019 22:53
#
no mel letos par dobrych zapasu, jinak je to prumer. Nevim, me zas prijde, ze se u nej zas hleda to, proc ho chvalit. Ale tu kvalitu zas tolik nepotvrzuje. Nevim, podle me bude muset zabrat jinak prijde nekdo jinej. mozna ne letos, ale za rok.
Talker
14.02.2019 13:54
#
Mourinhovo propuštění vyšlo United draho
José Mourinho byl před dvěma měsíci propuštěn z funkce manažera Manchesteru United a anglický klub musel zaplatit vysokou kompenzaci - portugalskému kouči a jeho asistentům vyplatil celkem 19,6 milionu liber. (skysports.com)

Spíš angažování Mourinha vyšlo united draho. To, že to takhle dopadne bylo jasné snad všem - podepíše se nový kontrakt, následně to všechno posere a odejde s tučným odstupným. Navíc je to vyšlo relativně levně - pokud ubojují LM, tak jen díky tomu dostanou dvojnásobek než kdyby si nechali Mourka a zůstali na 6.-10. místě.
Busby babes
14.02.2019 14:23
#
tak ono pokud posoupime do LM, tak se nam to bohate vyplati. .
Talker
14.02.2019 16:11
#
Vždyť jo, s Mourkem byste se možná dostali do EL, bez něj máte reálnou šanci na LM. Fakt jste si ho nemohli nechat ještě pár týdnů?
Pablos
14.02.2019 14:24
#
někdo ty dluhy ve Španělsku platit musí
stiflerovamama
14.02.2019 15:04
#
Vedle AC Milán a Atlética Madrid se o francouzského křídelníka Allana Saint-Maximina zajímá také německá Borussia Dortmund. Píší o tom německá média, podle kterých by vestfálský klub mohl být ochotný zaplatit až 30 milionů eur.

Sa vravelo, že Klopp ho uprednostňoval pred Salahom, možno by stálo za to skúsiť ho na doplnenie tej trojky, šikovné rýchle krídlo.
avicii
14.02.2019 19:42
#
tu trojku doplnime asi Wilsonom a k tomu Timo Werner a som spokojny co sa utoku tyka
fff
14.02.2019 22:34
#
Ktovie ako dopadne Kent este. Ten je v Rangers jeden z naj hracov, no neviem, ci ma na LFC.

S Wilsonom su asi na tom rovnako.
stiflerovamama
14.02.2019 15:47
#
Lovren zrejme mimo na Bayern. Prúser by to bol už sním, ale predsa len dvojica Matip a asi Fabinho je ešte väčší prúser. Očakávam v obrane strašný chaos. Škoda, že práve vo fáze keď môže rozhodovať každý gól.
Fesak
14.02.2019 15:59
#
hrozne, nemame sancu
13
14.02.2019 18:01
#
Samozřejmě že máme, jen bude potřeba dominantní výkon zálohy. Jestli hodlá Kloppo betonovat, tak s touhle stoperskou dvojkou to nevyjde. Řešením je na ně vlítnout a zlomit je jako Man City v LM loni.
Fesak
14.02.2019 18:04
#
Ved ja som to nemyslel vazne, len sa tu poslednu dobu pred kazdym zapasom vyplakava, ze niekto chyba. Uz len cakam kedy niekto pride s tym, ako by sa nam hodil Clyne
13
18.02.2019 13:40
#
OK, sorry.
Fesak
14.02.2019 16:00
#
Bayern si z nas spravi Arsenal
Ol!ver
14.02.2019 18:34
#
Nevidím jeden dôvod myslieť si, že by mal byť Fabinho-Matip väčší chaos v obrane ako Lovren-Matip. Fabinho bude chýbať skôr zálohe a ešte sa to viac zvýrazní, keď bude mimo aj Gini.
Kixi Syhimour
14.02.2019 18:41
#
stiflerovamama
14.02.2019 20:59
#
Neviem no, predsa len Matip-Lovren spolu odohrali celkom dosť zápasov aj keď to samozrejme nebola žiadna sláva. Keď hral Fabinho proti Brightonu tak hral dobre, ale boli tam momenty kedy bolo vidieť, že to stopér nie je, a vtedy tam potrebuješ hráča, ktorý ťa usmerní, bude to dirigovať ( ako Virgil), čo sa obávam, že Matip nedokáže. Ale snáď sa mýlim, a samozrejme nás neodpisujem. A Gini by mal byť fit, dnes uz trenoval.
Divik
14.02.2019 20:08
#
Times psali, že měl proti Wolves v poháru hrát stopera Hendo místo Fabinha, tak třeba se dočkáme překvapení. Navíc souhlasím s tím, co píše Oliver.
Malresi
15.02.2019 08:35
#
Ja som istejsi s Fabinhom a Matipom ako cokolvek s Lovrenom. Doma staci plichta, v Nemecku vyhrame.
fenixLFC
16.02.2019 04:15
#
jj urcite vyhrame v nemecku nase statistiky v hostujucich zapasoch LM pod kloppom tomu jasne nasvedcuju
Malresi
16.02.2019 10:59
#
Uvidíš. Negarantujem, ale mám tušenie a to mi výjde vždy skoro.
Aleš Bejr
15.02.2019 21:02
#
"Anglický týden: Utopený Vydra" - jo, tenhle nadpis asi v současný době upoutá hodně pozornost
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.
Registrace nového uživatele
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.